AV receiver nebo stereo zesilovač? Co vybrat?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 2. 9. 2021 10:58

Zdravím, celkem vděčné a věčné téma. Při pořízení AV receiveru skrz Atmos do plánovaného DK jsem si naivně taky myslel, že zabiju za 30tis. dvě mouchy jednou šrajtoflí tj. moderní vybavenej AVR zahraje v základní výbavě dobře i stereo. Marketingové články člověka asi úplně zblbnou, viz: https://www.marantz.com/cs-cz/blog/blog ... l-sound-cz

Jako milovník kinofilmu i muziky tímpádem budu muset pořídit čistě stereo zes. a propojit jak jste radili výše v sestave 5.1.2 na L+P.
Jenom mi není jasný, proč výrobci nedokážou vzít AV receiver za 20k se všema moderníma funkcema a strčit do něj i analog zesík, řekněme v hodnotě dalších 15tis., kterej hraje obstojně stereo a prodávat to třeba za 50k ? To nejde vyrobit a propojit v jedný krabici, aby si lidi nesmyslně kupovali dva stroje?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 2. 9. 2021 11:04

jo tak taková krabice by se mi taky líbila, ale ono to asi fakt nejde.
nakonec jsem skončil u dvou krabic a při vybírání jsem si ověřil, že čím víc toho stroj umí, tím hůře hraje - skoro to vypadá na přímou úměru :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 9. 2021 12:01

IMHO po takové kombinaci není dostatečná poptávka.
Naposledy upravil vencaxxx dne 2. 9. 2021 14:33, celkově upraveno 1
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 9. 2021 14:14

Myslím, že poptávka by byla. Nicméně výrobci nemají zájem něco takového sestavit, neboť potřebují prodávat tisíce ks AVR a zesíků jako Baťa kdysi "cvičky." Nicméně nelze tvrdit, že nic takového neexistuje. Je tu NAD T758 V3i a minimálně Arcam ACR 390, který do tohoto "ideálu" nemá daleko jak zvukově, tak ani cenově. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 3. 9. 2021 14:01

s tím Arcamem bych byl hodně opatrný. vyzkoušel jsem od nich Eisou ověnčené síťové stereo (dražší než ten AVR) a byl jsem hodně zklamán. no a ztráta z prodeje taky nebyla malá, takže na Arcam (a na ceny Eisa) jsem alergický :)

ještě doplním, že toto není jen moje zkušenost, ale i dalších, co měli to "štěstí" a tento "zázrak" zakoupili
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 3. 9. 2021 18:48

Tady ty všelijaký NADy, Arcamy, CA atd. je pro mě pořád neznámá exotika. :D Zatím se držím klasika značek kde nacházím větší zalíbení řekněme v designu a delší tradici (Onkyo, Denon, Yamaha, Marantz, Pioneer, občas něco od Sony a Technics apod.) i když jsou to komerčnější značky a jejich střední třída je v porovnání asi míň kvalitní.

Ale přesto.. poptávka by po AVR se samostatným solidním stereem by pochopitelně byla od každýho náročnějšího audio/video uživatele DK. Nejsem konstruktér ani elektrotechnik těchto strojů, ale představuju si, že multichanel AVR (např. Marantz 1711 se streamerem) má nějaký tlačítko Stereo/PCM s přepnutím na klasiku analog zesilovač zpracování zdroje, jež se vyhne digitálním obvodům AVR tj. rušivému zpracování signálu a vyvedenej zezadu na reproterminály, ne? :)

Jako příklad máme Marantz NR1200 čož je síťový (pouze) stereo receiver vs. Marantz PM7000N - stereo zesilovač taktéž se streamováním. Trochu duplikace (byť s rozdílnou cenou a kvalitou) sterea, tak to mohlo být rovnou pod jednou kapotou a s lepším výsledkem od obou. :lol:
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2021 19:07

NAD je exotika jo? Je to kanadská firma, která existuje od roku 1972 tuším. Totéž se dá říct o Arcam, Chord, CA a dalších. Pravda nemají tak dlouhé trvání jako japonské firmy z počátku minulého století, ale ty taky do těch sedmdesátých let vyráběly sekačky na trávu, nebo motory do letadel.
Jinak značky Pioneer/Onkyo se opravdu doporučuji držet. Pokud to konsorcium nezkrachovalo, tak se tak brzy stane. Mají už delší dobu tak obrovské finanční problémy, že po nahlédnutí do účetních knih je odmítlo koupit Sound United (združující firmy Denon, Marantz, Polk, Bowers &Wilkins, HEOS a další), byť už byla akvizice na spadnutí. Divil jsem se proč najednou jede na mém Pioneeru Tidal pouze v AAC, když to umělo flacy a světe div se, Pioneer nezaplatil Tidalu licenční poplatky a patrně už ani nikdy nezaplatí. Takže jo, teď je vhodná doba na nákup Onkya/Pioneeru, brzy nebudou, ale totéž se dá patrně říct i o podpoře, záručním servisu a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 3. 9. 2021 20:51

Jo vím o tom že jsou v posledním tažení, možná je teď v obchodech nahradí ty méně marketingově známý "exoti" ;)
Jinak díky za ironický příspěvek i když je to jen omáčka okolo jádra věci, volil bych zřejmě nějakej Marantz. Ještě jsem nedospěl k přesvědčení, abych dal 50k za krabici co vypadá jak ohnutej plech v garáži stříknutej matným Motipem. To že hrají skvěle nezpochybňuju. :) Klidně dál házejte typy na vhodný stroje, nejlíp kterej má dobrý obojí AVR+AMP v jednom.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod komar v letu 10. 9. 2021 19:31

S tímto „problémem“ se zabývám taky už nějaký ten pátek.
Řekl bych, že je nejdříve potřeba položit si pár otázek.
1. Co je hlavní: stereo nebo multikanál?
2. Zvuk chci dobrý nebo špičkoví?
3. Je nějaký finanční limit?
A v neposlední řadě taky co tím budu krmit?
Ten článek, na který (výše) odkazuješ, nemusí být až tak nepravdivý.
Na konci článku odkazují na model AV8805 což je „jen“ předzesilovač výší třídy několika násobně převyšující (tvoji) hranici 30tis, a tím pádem kvalitou někde jinde.
A samozřejmě modely nižší, půjdou s kvalitou dolů úměrně své ceně.
Další věc.
Spousta lidí si myslí, že si koupí „kvalitní“ aparát, doma ho postaví, zapnou a musí to hrát přece perfektně, když to stálo balík!
Veeeelký omyl!
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 26. 10. 2021 21:42

Navíc akustika místnosti doma zahraje jinak než pro co se člověk nadchnul jinde, bedny tomu dají svůj zvuk, je to elaborát.

Tady nějaká porovnávačka "komerční čtyřky" kdo má zaplacíno :)
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... oj=galerie

Ps: jinak pokud jde echt o japonce tak nějaký Accuphase se stěračema by mě neurazil ;)
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod sonny360 6. 4. 2023 05:43

Ahoj :-)

potřeboval bych poradit (jsem začátečník) :-)

k zesilovači Advance Acoustic x-i75 mám nyní repro Wharfedale Diamond 12.2
optikou připojeno k TV (využití filmy atd.) za mě to hraje moc fajn...nyní budu mít možnost připojit subwoofer REL HT1003 a tady poprosím o radu.
pokud se jedná hlavně o využití ve spojení s TV viz. výše, bude správné zapojení přes jeden cinch kabel do LFE konektoru?
samozřejmě mě také napadlo vyměnit stereo zesilovač za nějaký AV receiver, ale domací kino stavět nebudu, pořád by se jednalo o 2.1 sestavu a tady se bojím aby to nebylo
zvukově horší než zesilovač co mám nyní (otázka je, jestli je v případě filmů atd poznat rozdíl v takovéto sestavě, nemám teď na mysli hudbu, tam chápu že by AV receiver byl asi horší)

děkuji za radu :-)
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 6. 4. 2023 06:37

Mam 2.0 zostavu a pri filmoch mi nic nechyba. Zacinal som s 5.1 zostavou, ale kvoli hudbe som presiel na 2.0 a nelutujem. Ano, 5.1 by bola ina, dialogy by isli zo "stredu", ale to ti idu aj pri dobrom stereu a mal by si naviac zadne efekty. Ktore si uzijes hlavne ak pouzivas originalne stopy. Vacsinou som bol sklamany z CZ/SK stop, ze tych "efektov" tam bolo ako safranu... Takze za mna radsej kvalitnu 2.0, 2.1 ako slabsiu 5.1. Myslim ze zosik a aj repro mas dobre. Ak to doplnis tym SW, tak budes spokojny. Inak, neuvazoval si o SW od REL-u zo serie T? Kvoli hudbe by to bola mozno lepsia volba...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 6. 4. 2023 06:59

děkuji za odpověď, já bych právě ani 5.1 atd nestavěl, nemám na to prostor a tady souhlasím, že radši kvalitní 2.0,2.1 bude lepší cesta, jen mě zajímalo zda na tu sestavu 2.1 nebude lepší už nějaký receiver, ten REL co budu mít jsem četl že by na filmy atd neměl být špatný, tak se uvidí jak se podaří sladit se stereo zesilovačem...
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 6. 4. 2023 12:04

Je pravda ze v 5.1 systeme ma SW samostatny kanal, ale ten je rozhodeny pri downmixe do L a P kanala. Takze on neprides...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sonny360 6. 4. 2023 12:35

dobře a bude tedy zapojení jedním cinchem do LFE fungovat správně? nebo se takovéto zapojení týka pouze AV receiveru..
sonny360
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků