Aký zosilovač k Sonus Faber Sonetto 2?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peterpangreat 5. 12. 2021 17:40

Zdravím,
Aký by se odporučili zosík v cene 1000-1500 euro? Momentálne mám Denon pma-800ne a nie je zlá kombinácia, ale možno by som upgradol, ak by bol počutelný rozdiel.
Ķeďže bývam v paneláku, nepočúvam veľmi hlasno. Žánrovo rock, jazz, trochu klasiky a veci kde sa spieva. Žiadny metal a pod.
peterpangreat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 5. 12. 2021 22:11

Dobrých zesilovačů v této cenové hladině najdeš více (DPA, BV Audio, Hypa nebo třeba i něco z nové generace digitálních). Spíše je třeba si položit otázku, zda ti výměna zesilovače pomůže. Zda by nebylo před investicí do zesilovače lepší zamyslet se nad zlepšením akustiky, popř. nad vylepšením samotných beden. Co ti na zvuku vůbec vadí?

Jeden pár Sonus Faber jsem kdysi slyšel, byl to model z nějaké z vyšší řady, cenově snad přes 100 000 Kč, přesný název si už bohužel nepamatuju. Zpracování nádherné, ale zvukově to bylo dost nemastné neslané, nedal bych za ně více než 10 000 Kč.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterpangreat 5. 12. 2021 23:03

Otázka bola smerovaná skôr na niekoho, kto tieto bedne má, alebo ich pozná. Myslel som, že mi niekto povie, s čím to má spárované.
peterpangreat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 12. 2021 11:38

Myslím, že tady hledáš jehlu v kupce sena...těžko někdo bude mít k těmto repro zrovna jeden z nejlevnějších zesilovačů Denon. Je to přeci jenom velký nepoměr. Každopádně těžko něco radit, pokud není dostatek info. Obecně takovéto bedny požadují vyšší výkon (citlivost jen 87dB) a budou náročnější na stabilitu tohoto výkonu, tedy rezervu výkonu pro špičky (naštěstí jsou 4Ω). Zkus tedy napsat přímo do SF nebo třeba p. Březinovi a uvidíš, co za zesík navrhnou. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterpangreat 7. 12. 2021 06:39

Napísal som p. Brezinovi. Najviac odporúča Marantz PM7000N.
peterpangreat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 7. 12. 2021 09:06

Zlatý standard s dig. vstupy a možností streamu v ceně. Určitě velký pokrok. Jenom ta Heos ovládací apka za moc nestojí. Hezký poslech ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků