Marantz PM7000N +??

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 13:10

Pořád seš mimo, premium je na úrovni Spotify (mp3), hifi je cd kvalita a master je hires v podobě MQA, to jestli zrovna ty něco poznáš, ví jenom Bůh anebo "Hery Pótr" a ten navíc až po vyučení, takže od třetího dílu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 12. 2020 16:38

https://support.tidal.com/hc/en-us/arti ... S-by-Denon

"There is no visual icon or settings to control what you stream. As long as you have a valid TIDAL HiFi subscription it will automatically stream HiFi. TIDAL HiFi streams in Lossless FLAC 16bit/44.1kHz and TIDAL Premium streams in AAC 320kbps"
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 17:53

Díky, tohle je přesně co jsem nevěděl.
Tím jak se všude píše, že tidal je zvukově lepší než spotify, tak jsem chybně myslel, že CD kvalita je tam vždy a že hifi má navíc "jen" to MQA...
Premium pro mě tedy nemá smysl, na to si klidně vystačím se spotify zdarma... Čili vyzkouším to hifi, za 40,- Kč je to pohoda... Jen škoda toho MQA, že to Marantz neumí rozbalit.
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 19:31

Zase blbě chlape, se Spotify zdarma si nevystačíš ani na ten základní Tidal premium. Free Spotify pro sociálně slabé totiž umožňuje jen bitrate 128, premium od obou poskytovatelů pak 320kbp/s. A už končim, nebo ty za chvíli začneš psát ještě vo "jůtůb".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 31. 12. 2020 20:22

Žádný s produktů Marantz nepodporuje MQA. Takže ani Tidal HiFi (jehož součástí je i Master, tedy MQA).
Tady doporučuji vybrat přístroj s podporou MQA https://www.mqa.co.uk/playback-devices
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 12. 2020 21:51

Jezismarja uz! Tidal HiFi normalne podporuje jakekoliv zarizeni s HEOS systemem. Vzdyt je to napsane v tom mem predchozim postu! Akorat ten DAC v Marantzu nepodporuje hardwarove dekodovani MQA, prehrava max. v 16 / 44.1, tzn. CD kvalite, tzn. dle Tidalu HiFi kvalite. Jak MQA, tak CD / HiFi kvalita jsou pak soucasti Tidal HiFi planu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 1. 1. 2021 01:12

Viem ako to blbo vyzerá, deň po ..., ale pán boh mi je svedkom, že som to písal už od piatej /17:00 hod./ :oboze , ale silvester ...


Pavlos-S píše:Marantz PM7000N je můj hlavní kandidát na výběr nového zesilovače. Dost často čtu, že není vhodný, respektive mu nesedí metal. Ale už jsem se nedočetl (nebo jsem to přehlédl) jak mu nesedí, nebo co mu vadí? Má málo basu, nebo jeho dost, je sice slyšet, ale není už tak cítit, že spodek je opravdu plný?


Úvodom k siličom od Marantzu, už hodne dávno možno 15 či viac rokov dozadu mi v štúdiu hovoril predavač, že Marantze sa nehodia na rock ani na nejakú inú rýchlu dynamickú hudbu, že im najviac sedí akustická hudba, vokály, pomalé skladby atď., odvtedy som pár Marantzov počul a po pravde som si žiadne nedostatky alebo obmedzenia rýchlosti, dynamiky zvuku nevšimol /pravda metal som nepočuval :-) /, pamätám sa, že dva krát siliče Marantz zahrali lepšie s rôznymi reprosustavami ako niekolko násobne drahšie /ale krajšie :-) / McIntosh, žial viackrát sa mi podobné porovnanie nepodarilo zrealizovať :-[ , ono keď čítaš napr. Březinovy recenze sú tam náznaky, alebo povedzme že diplomatické vyjadrenia, ktoré niekedy zmení /ak môže/ na explicitný opis zvuku a o 7000N sa veru vyjadroval, no veď posúď sám či sa tento gerät hodí na metal ...
" Zvuk PM7000N možná není takovým tím muskulaturním způsobem dramaticky dynamický, ale "Two Bass Hit" Dizzy Gilespieho ("Night in Tunisia" | 2006 | Bluebird | 82876 84866 2) byla živá a zvuk měl jiskru, výtečný timing a i když makrodynamická důraznost má své meze, na poměry třídy je Marantz dobrý i zde a nelze mu nic vytknout. " /s láskavým dovolením p. Březiny/, na záver ešte vyjadrenie jedného povedzme známeho, ktorý rád testuje siliče :-) , a kúpil si M 7000N, no hneď ho aj predal ďalej, citujem ho, " blato na basoch, mäkké basy, hnus ", tak nejak ... a má rád tvrdé basy mi povedal, chválil silič Arcam A 39, ktorý mu hrá s jeho SF Venere 2 najlepšie.

-- 1. 1. 2021 01:24 --

Kto sa to tu vyzná v Tidale ?
Poprosím ak niekto viete, prečo tie Master nahravky si Yamaha CRX N470D prehráva v AAC a nie vo Flacu, a Hi-Fi nahrávky prehráva ako má vo Flacu, skúšal som aj zmeniť v nastaveniach --- streaming --- z Master na Hi-Fi a ... kua nepomohlo ... :grr:
Nie že by na tom nejak zvukovo záležalo, na tej vežičke sa aj tak nedá nič rozpoznať, ale z princípu ...
Mám aj iné otázky, ale asi až cez deň ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod script 1. 1. 2021 11:30

tiez mi to zacalo robit na yamahe.. niekedy tu istu skladbu mi pisalo AAC a druhy krat FLAC.. prestal som pouzivat Tidal, lebo nefungoval mi gapless playback a bohuzial som sa musel vratit k Spotify
script
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mutt 1. 1. 2021 15:14

Houbičkar píše:Zase blbě chlape, se Spotify zdarma si nevystačíš ani na ten základní Tidal premium. Free Spotify pro sociálně slabé totiž umožňuje jen bitrate 128, premium od obou poskytovatelů pak 320kbp/s. A už končim, nebo ty za chvíli začneš psát ještě vo "jůtůb".

Ajaj, další chybný předpoklad :D
Jsem zase myslel, že je to vše 320 a liší se to jen (ne)přítomností reklam. Že mají v základu jen 128 by mě nenapadlo ani ve snu... Nevím jestli jsem to psal, ale zatím se na využití těchhle služeb teprve chystám, čili ještě jsem ty specifikace neprocházel, ale mé představy se evidentně s realitou moc nepotkávají :-)
Tak se zase jednou potvrdilo, že myslet znamená ho*no vědět :-) díky za info

-- 1. 1. 2021 15:40 --

Jinak ještě k té (ne)vhodnosti na metal. Předpokládám, že má zdejší tazatel již načteno, ale kdyby náhodou ne - právě jsem procházel diskuze na hifi voice pod recenzí PM7000N a probíralo se to tam taky. Nabyl jsem dojmu, že se za podobný peníz dá pořídit jiná varianta, která bude mít větší drajv nebo hutnější zvuk, ale zase bude třeba postrádat detailnost Marantzu, něco za něco. Padlo tam i pár tipů na jiné přístroje.
Osobně si občas pustím třeba Metallicu, Ozzyho, Nirvanu, Rammstein apod. a přijde mi to OK, ale nemám srovnání s jiným zesilovačem ani bednama (mám Quadral ascent 90).
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 4. 1. 2021 11:08

Marantz PM7000N pre rôzne druhy hudby: Mám tento zosilňovač + stĺpové repro Klipsch RP5000F. Počúvam najviac smooth jazz, Sade, Diana Krall, Norah Jones, občas rock a pop, Simply Red, málo vážna hudba. Môžem potvrdiť, že všetko hraje veľmi príjemne, asi najlepšie v tom žánri smooth jazz, aj pri veľmi tichom posluchu. Ale napr. Beatles Abbey Road alebo Seargant alebo Sade aj dosť nahlas znejú úplne nádherne. Miestnosť 5x4m akusticky neupravená, repro od seba cca 3m, vzdialenosť posluchu cca 3,5m. Asi by boli lepšie tie väčšie Klipše rady RP, výkonovo aj zvukovým objemom. Klipsch 5000F mám z dôvodov rozmerov a estetiky interiéru. V hifi sa dá dosť a donekonečna vymýšľať a niečo zlepšovať, uvedená zostava ale bežného poslucháča aj s vyššími nárokmi plne uspokojí.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 4. 1. 2021 17:13

Jestli chcete drajv,tak kupte Naim nebo Arcam.Tam je dynamiky až dost.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 15. 1. 2021 16:52

Počul som nejaký NAIM, neviem aký to bol, s tými Klipsch RP 5000F a nebolo to bohvie čo s ohľadom na cenu zosiku.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 20. 1. 2022 09:27

Palpat píše:
Denkez píše:Jinak stejnou službu od značky Marantz za mnohem menší peníze udělá NR1200.

Pozor na tuhle nepřesnost. Nejsou to shodné přístroje ani hardwarově ano softwarově, proto neposkytnou stejnou službu. Poskytnou různou službu, každý podle své výbavy. NR1200 je znatelně nižší model.


no je to pravda, ale kdyz mrknete na polska mereni tak paradoxne vychazi PM1200 lip nez PM7000N ! A vykonove jsou na tom srovnatelne

-- 20. 1. 2022 09:28 --

https://audio-com-pl.translate.goog/tes ... x_tr_hl=cs

-- 20. 1. 2022 09:28 --

https://audio-com-pl.translate.goog/tes ... x_tr_hl=cs
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 20. 1. 2022 10:21

No to je pekny, ale taky to je krasna ukazka, ze mereni nejsou vsechno. Staci se podivat jak ten NR1200 vypada uvnitr a hlavne si to poslechnout. Vzdyt ten NR1200 je AV receiver se vsim, co k tomu patri. PM7000N jako klasicky AB integrac s toroidem ho pri stereu prehraje levou zadni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tabler 20. 1. 2022 17:28

kdyz mrknete na polska mereni tak paradoxne vychazi PM1200 lip nez PM7000N !

THD+N 0.02 % tedy mně osobně přijde menší než THD+N 0.04 % :-)) .
Oboje cca 40 W do 4 Ohm. Ale platí to pro celou křivku THD+N na 8 a především 4 Ohm.

Plus Yiakubou výše.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků