Pioneer SA-710 modifikace

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OmKapur 19. 6. 2022 13:37

Zdravím.
Pořídil jsem vintage zesilovač Pioneer SA-710. Po lehkém vyčištění potenciometrů a kontaktů hraje jako víno. Při onom čištění jsem si ale všiml fixou německy psané poznámky zevnitř krytu. Říkal "na přání zákazníka propojeno A/B"
Jelikož tento přístroj možnost A+B u přepínače reproduktorů nemá vyzkoušel jsem nastavit B a přestože mám bedny na terminálech A tak normálně hrály. Hrají tedy obě zóny zároveň.
A teď by mě zajímalo jak je to teď s impedancí. Bedny jsou 8 a na zesilovači je vzadu 6-18 ohm. Samozřejmě mám pouze dva páry repro. Díky za odpovědi
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 6. 2022 14:01

Pokud nepřipojíš ještě jeden pár reproduktorů tak je impedance v pohodě. Mohl by jsi to využít pokud máš na bednách možnost biwire.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OmKapur 19. 6. 2022 17:25

No moje Canton Fonum SC 3 tu možnost mají, tak jí možná vyzkouším. Jen u toho bi-wiringu někdo tvrdí že impedance je srejna, někdo zase že není...Canton má klasika zezadu hodnoty 4-8 ohm. Tak teď babo raď
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 20. 6. 2022 15:15

Pokud mají ty reprobedny propojené svorky podobně jako na obrázku v tomto článku https://www.lifewire.com/bi-wire-amp-st ... rs-3134901 tak po jejich rozpojení a propojení bi-wire kabelem se místo spojení přesune z beden do zesilovače, čili se impedance nezmění.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 6. 2022 15:30

U bi-wiringu je impedance stejná, je to pořád jenom jedna bedna. Něco jiného je když připojíš DVA PÁRY.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OmKapur 20. 6. 2022 16:03

marts píše:Pokud mají ty reprobedny propojené svorky podobně jako na obrázku v tomto článku https://www.lifewire.com/bi-wire-amp-st ... rs-3134901 tak po jejich rozpojení a propojení bi-wire kabelem se místo spojení přesune z beden do zesilovače, čili se impedance nezmění.


Platí to i tehdy, když je zapojený A i B současně? Jsem to právě pochopil že impedance je stejná jen když se použije ten bi-wire kabel co má na jedné straně čtyři koncovky a na druhé dvě na zesilovači jen do jedné zóny.
OmKapur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 6. 2022 20:05

Ano platí to i když provozuješ svorky A+B, i v tomto případě je impedance u bi-wiringu stejná. Nezapomenout sundat ty plechové klemy.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků