problem s Audiolab 6000N Play

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Blom 2. 7. 2022 08:50

Zdravim,

nedavno som sa stal majitelom stremeru Audiolab 6000N Play (pripojeny na Audiolab 6000A). Problem je, ze ak k nemu pripojim notebook cez Wi-Fi, tak oproti notebooku zvuk meska cca 2 sekundy. Chvilu mu trva kym nacita zvuk. Pri pocuvani hudby mi to nevadi, ale ak si nahodou pustim film, tak to je nepozeratelne. Problem s rychlostou Wi-Fi nie je - cca 240 Mbps stabilne. Navyse moj router podporuje 5 GHz pasmo.

Ma s tymto streamerom niekto skusenost? Je to vlastnost, alebo chyba streameru?
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 7. 2022 10:39

"DTS Play-Fi bezdrôtovo prehráva dokonale zosynchronizovaný zvuk s vysokou kvalitou do všetkých kompatibilných reproduktorov, televízorov a zvukových panelov. Prehrávajte rovnaké zvuky vo všetkých miestnostiach alebo si vytvorte zóny. Jednoducho si zostavte systém priestorového zvuku."

Takže, ak bude notebook kompatibilný s DTS Play-Fi, tak to bude zosynchronizované.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blom 2. 7. 2022 16:18

Dik. Zosynchronizovane to nie je a ci je notebook kompatibilny som nikde nenasiel.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 3. 7. 2022 09:11

Tou synchronizací asi výrobce myslí synchronizace mezi vícero endpointy v případě multi-room setupu. Podle specifikace podporuje DLNA a Play-Fi. Asi bych zkusil obě varianty, jestli se jedna nebude chovat lépe. Jestli jde o přehrávání stažených filmů, tak VLN umí nastavit zpoždění obrazu proti zvuku, aby se to kompenzovalo. U Netflixu apod. nevím, že by to šlo.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Blom 3. 7. 2022 20:38

Jedna sa mi hlavne o prehravanie online filmov cez Netflix a podobne.

podporuje DLNA a Play-Fi. Asi bych zkusil obě varianty - Bie je mi uplne jasne ako to myslis. Chapem tvoju radu tak, ze mam skusit alebo DLNA alebo Play-Fi. Avsak prehrat nieco cez streamer mozem jedine cez appku Play-Fi. DLNA som si prave nastavil, ale nepomohlo to.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 3. 7. 2022 22:05

S použitím této free aplikace by mělo jít posílat zvuk z PC do DLNA rendereru, viz http://www.streamwhatyouhear.com. Sám jsem to nezkoušel, ale podle popisu je to přesně ono. Já mám Mac, tam se dá používat AirPlay, ale to nevidím u Audiolab jako podporované.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 3. 7. 2022 22:42

Podle mně je to vlastnost streameru..je vyrobený přednostně na stream hudby;rádií, klasického audia z pc nebo flešky nebo z úložiště a ta vyrovnavaci paměť nestiha..Kdysi jsem to zkoušel na mém streameru od Yamahy np 303 a taky mi tam něco haprovalo.Tak od té doby teď vše pouštim jen z tv do zesiku(tedy zvuk) napřímo přes Bluetooth,aplikaci,blueray,a ten streamer používám výhradně na muziku..A cajk:-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blom 5. 7. 2022 20:09

tesarpa:Ak som pochopil spravne, ze tu appku staci nainstalovat, spustit a dalej uz len spustit Play-Fi a film, tak nepomohla. Ale dik.

brodus:Vsak prave neviem ci to je vlastnost, alebo bug. Preto som dufal, ze tu najdem nejakeho majitela, ktory mi bude vediet povedat.
Blom
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 6. 7. 2022 08:47

bude to zrejme vlastnost, podobny "problem" potvrdeny Marantz je aj napriklad u SACD 30N ... vraj kvoli kvalite zvuku, bohvie co za bluetooth adaptery pouzivaju...
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 6. 7. 2022 15:35

Blom píše:tesarpa:Ak som pochopil spravne, ze tu appku staci nainstalovat, spustit a dalej uz len spustit Play-Fi a film, tak nepomohla. Ale dik.


Myslel jsem to tak, že s použitím té aplikace by se obešlo Play-Fi. Tím by se ověřilo, jestli přes jiný protokol (UPnP) to náhodou nebude lepší. I když asi ne, ale zkusit se to může.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 7. 7. 2022 10:09

Když koukám na ten streamer, tek je tam záchranná varianta, a to připojit notebook drátem, resp. optickým kabelem. Pokud tedy má optický výstup. Kdyby neměl, existují levné převodníky z USB nebo HDMI na SPDIF. Chápu, že drátové připojení je anachronismus, ale někdy není lepší varianta. Ale to už by se rovnou mohl připojit audiovýstup z NTB do zesilovače a streamer rovnou obejít.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 7. 7. 2022 10:39

staci kupit k zosilnovacu bluetooth prijimac...Logitech funguje bez problemov a moze ist bezdrotovo.
https://www.alza.sk/logitech-bluetooth- ... 470538.htm
Toto mam odskusane, ziadne latencie, krasne sedel obraz a zvuk. Treba vsak ratat, ze hi-res z toho nebude.
scoopik
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků