První pořádné Hi-Fi (40k, 37m)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 9. 2022 14:09

Ahoj, potřebuju poradit. Odešla mi stará "věž" a tak si teď chci koupit první pořádné Hi-Fi. Rozpočet na samotnou "škatuli" je cca 40 000. Bedny mám vybrané Paradigm Se 3000F. A teďka je otázka - co k tomu ?
Předběžně jsem měl vybraný NAD C700, ale došlo mi, jestli tahle "škatule" není závislá jen a pouze na streamovacích službách a třeba takový Marantz SR6015 není lepší. Chci to dílem jako vylepšení zvuku k TV (LG Oled), dílem jako ten streamer, ale co se dívám na parametry, tak to má i nějaké vylepšení pro hry a kdyby v tom byl konečně i sluchátkový zesík, abych mohl využít konečně své Hifimany 400 naplno, vůbec bych se nezlobil. Předpokládám, že ke všem jde dokupit třeba i CD player, nebo připojit BR. (Ten tu mám DPB S3700).

Problém je, že se vyznám trochu ve sluchátkách, ale v komponentech ne. Co byste mi doporučili ? Díky.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2022 17:00

na 37m2 bych vybral repro s většími měniči než má Paradigm Monitor SE 3000F
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 9. 2022 18:27

Tak já je slyšel naživo a spokojenost. A nakonec to dopadlo zase úplně jinak, myslím, že s muzicirovánim mám na dlooouho vystaráno, prosim lock.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 23. 9. 2022 18:28

Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 24. 9. 2022 10:14

Andy:
slyšel jsi ten Roksan? podle vzhledu i popisu se mi líbí a umím si ho představit doma :)
- jenže prodej staršího audia bývá obvykle dost ztrátový a tak si nechám zajít chuť

PoliceCollector:
a jak to teda dopadlo?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2022 10:50

Marantz 40 ;)
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 24. 9. 2022 11:00

leroj píše:Andy:
slyšel jsi ten Roksan? podle vzhledu i popisu se mi líbí a umím si ho představit doma :)
- jenže prodej staršího audia bývá obvykle dost ztrátový a tak si nechám zajít chuť

PoliceCollector:
a jak to teda dopadlo?

nie,nepočul ale má to okrem iného dosť slušný zdroj a výkon
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2022 16:56

Marantz Model 40n, nebo Marantz PM-40? Protože jestli ten první, tak vážně cheš k repro za necelejch 20 000,-dávat zesilovač za 64 000,-? Řeknu to na rovinu - to je vysloveně nesmysl. Jestli jsi chtěl utratit 85 000,-, tak to chtělo dát řekněme zhruba 50 000,- na repro a 35 000,- na zesilovač. Takovej zesilovač jako je Marantz Model 40n k sobě potřebuje lepší repro, než jsou sloupky ani ne za dvacet.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 24. 9. 2022 16:57

PoliceCollector píše:Marantz 40 ;)


A není to nepoměr k Paradigm Se 3000F? Nebo i tam bude posun?

EDIT: LUK byl o minutu rychlejší :-D
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2022 19:24

No ještě nedávno jsem uvažoval o bedničkách Edifier s BT asi za 3500,-. Pak o Marantz Melody nebo BW Zeppelinu. A končím u 3x tak drahého zařízení. Doteď sem "muzicíroval" primárně na sluchátkách s BT...

A na rovinu, koukněte se, na čem jede většina populace, respektive co je marketingem cpáno jako Hi-Fi, Hi-res atd.(Niceboy, všemožný párty repráčky, hrací "obrazy" a lampičky z Ikey...). Samozřejmě, audio je drahý koníček, to vím, stejně jako, ze tu třeba někdo dá i 100k za sluchátka a od té doby co jsem v jistém časopise proslulém lepými děvami četl o Accuphase, vím že komponenta může stát i jako auto na úrovni Superbu (700 000) a tam to zdaleka nekončí. Ale je to těch 20, ne-li více let a já nikdy takovou hi-fi soustavu neslyšel...U audiofilských sluchátek sem skončil u Hifiman 400SE, které dosud neměly naplno šanci předvést co umí, neb je nemělo co vybudit... Takže i "levné"bedny(na poměry audiofilů, pro mne jsou drahé, když jiný sloupy stoji třeba 5000) jsou pro mne něco co se x-krát vzdaluje tomu, co mi doma hrálo dosud (25 let stará minivěź Sharp...).

Spíš potřebuju poradit ve stylu kam s tim ? Já totiž nechtěl TV stolek, koupil jsem si podstavec "LG gallery stand" a tím pádem nemám tu potvoru kam položit... dělají se nějaké police na zeď které by ten zesík udržely ? Bohužel to musí být blizko TV, bo tam půjde HDMI ARC.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2022 19:48

Nerozumíš. Tady nejde o to co si kupujou lidi co tomu nerozumí nebo kterým na dobrým zvuku nezáleží, ani na tom co se prodává nebo neprodává pod označením "Hifi," na co se lepí ta nesmyslná nálepka "Hi-res," ani o to, že se prodávají zesilovače i repro v cenách mnohonásobně vyšších než co chceš kupovat ty, o nic z toho tu nejde a nic toho tu není ani sebemíň podstatný.
Jde o to, že ty chceš utratit 85 000,-, tudíž nedává smysl kupovat tak drahej a kvalitní zesilovač k tak obyčejným repro. Abys využil potenciál tohohle zesilovače, tak by to k němu chtělo vybírat repro tak z kategorie 80 000,- až 100 000,- a naopak k těm repro za 20 000,- by byl plně dostačující i zesilovač za 15 000,-. Koupit repro za ani ne 20 000,- a k nim dávat zesilovač v ceně víc jak trojnásobku ceny těch repro zkrátka nedává smysl. Takhle ty investovaný prostředky nejsou smysluplně investovaný ani smysluplně rozprostřený do jednotlivých částí sestavy/aparatury.

A sluchátkovej výstup ze stereo zesilovačů taky nebude dostačující pro sluchátka jako jsou HE400SE.
anonymni

Odeslat příspěvekod leroj 24. 9. 2022 19:52

držák určitě seženeš, ale lepší by byl nízký stolek (který nechceš) - aspoň budeš mít místo na další komponenty :)
jinak koukni na bazar, prodávám tam bedýnky, které by k tomu zesu a do toho prostoru padly
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2022 23:06

Šel jsem pro NAD C 700 skončil u Marantze 40n. Protože má krásný, objemný detailní a plný zvukový projev. Jako byste slyšeli chvění rtů interpreta...a dotyky na strunách a zní to tak, jak si jako laik představuji Hi-Fi zvuk. Ale 100 000 za repro ?

To nejde...to je nereálné.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2022 00:01

Nereálný....... :roll: Ale koupit obyčejný levný sloupky za dvacku a k nim dát zesilovač za 65 000,- je u tebe sice možná reálný, ale zase je to nesmysl, takže......
Už i ten NAD C 700 by k těm tvým repro byl zbytečnej overkill, natožpak ten Marantz Model 40n.

A nikdo ti neříká abys utratil 100 000,- za repro, jenže k tomu Marantz Model 40n by zkrátka bylo odpovídající dát repro za nějakých 80 000,- až 100 000,- abys naplno využil jeho plnej potenciál. Utratit 65 000,- za skvělej zesilovač a pak k němu dát obyčejný repro ani ne za třetinu jeho ceny znamená nevyužívat jeho potenciál ani z poloviny, což z jeho nákupu činí značně neekonomickou investici. Chce si to dopředu rozmyslet a zvážit co a jak a částku, kterou jsi ochotnej utratit, rozložit do jednotlivejch částí sestavy smysluplně, aby zvuk tý výsledný sestavy odpovídal ten investovanej částce a ne běžet někam do studia a bez rozmyslu rozhazovat desetitisíce.
Jak jsem říkal, pokud jsi byl ochotnej utratit 85 000,-, tak jsi měl koupit repro zhruba za nějakých 50 000,- a k nim vzít zesilovač jako je třeba ten NAD C 700, tak bys ve výsledku získal lepší zvuk a neměl bys zesilovač, kterej tvoje repro nedokážou plně využít. To reprosoustavy dělají/ovlivňují zvuk celý sestavy největší měrou (když budeme brát v úvahu komponenty a na chvíli pomineme nahrávky a akustiku), do nich je tudíž potřeba investovat největší poměrnou část prostředků.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 25. 9. 2022 00:38

Přesně tak. Každý rozumně uvažující člověk vrazí nejvíc peněz do toho, co má na zvuk absolutně největší vliv. Tedy do konce řetězce, repro a nebo sluchátek. Rozdíl mezi bednama za dvacet a sedmdesát tisíc se zesilovačem za dvacet tisíc bude podstatně větší, než rozdíl mezi zesilovači za dvacet a sedmdesát tisíc s bednami za dvacet. Pokud teda dotyčnému jde o zvuk…
Sám bych do repro narval nejmíň 70% ceny celého poslechového řetězce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků