První pořádné Hi-Fi (40k, 37m)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leroj 25. 9. 2022 07:37

neviděl bych to tak černě - až (jestli) ti přestanou bedny vyhovovat, tak je můžeš prodat a jít výš, ztráta nebude tak velká. pravdou ovšem je, že je škoda ten zesilovač takto omezovat, mně by to hlodalo a furt bych měl chuť koupit něco lepšího :)

ty Focaly nabízím za 49, stály (a vlastně stále stojí přes 80)
a nabízím ti je proto, že cenově jsou k tomu Marantzu adekvátní - což neznamená, že s ním budou hrát hezky (záleží na akustice a tvých uších). prostě je potřeba je slyšet - ale to každé bedny
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 25. 9. 2022 08:18

Tak ho neduste, bože, tak si koupil solidní zesilovač jako základ sestavy. To snad není taková chyba. Budování hi-fi je obvykle nekončící proces, takže bedny se dají vyměnit v budoucnu, když to bude majitel považovat za důležité. Myslím, že je to lepší, než teď koupit nějakou chcíplotinu zesilovač a mít pro budoucnost slabé místo v sestavě. Myslím, že i na obyčejných repro se pozná kvalita řetězce.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2022 11:11

Tohle je přesně jen takový to klasický "vidím sklenici z poloviny plnou a ne prázdnou," jenže reálným faktem zůstává, že v tej sklenici je prostě vody jen půlka, ať se na tu sklenici díváme jakkoli.
Takže teď nemá pro budoucnost slabý místo v sestavě v podobě zesilovače, ale má pro budoucnost slabý místo v sestavě v podobě těch repro. Jenže, jak říkal i martas38, pokud jde o zvuk, tak vrazit peníze je potřeba do toho co má na ten zvuk největší vliv a zdaleka největší vliv na zvuk z celý poslechový sestavy mají reprosoustavy (když tedy pomineme ty nahrávky a akustiku a budeme se bavit jen o komponentech). A právě proto, že repro mají na celkovej výslednej zvuk sestavy zdaleka největší vliv, tak lepší zvuk dostaneme když si pořídíme repro za 65 000,- a k nim zesilovač za 20 000,-, než když koupímě repro za 20 000,- a k nim zesilovač za 65 000,-.
anonymni

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 25. 9. 2022 16:05

Kup si Marantz PM7000N + Klipsch RP 5000F a máš vystaráno.

-- 25. 9. 2022 17:18 --

Do Tvojí místnosti je ještě lepší Klipsch RP 6000F nebo Klipsch RP 8000F.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 9. 2022 16:42

No a mě řekli přesný opak, že nezáleží na bednách ale na zesíku, že i levnější bedny budou hrát líp s lepším zesíkem… a paradoxně - zvuk 2x tak drahých beden se mi líbil MÉNĚ…

PM7000n NEMÁ HDMi.

Ovšem co jsem se díval na recenze tak zrovna tyhle bedny nevychází špatně a řekněme, že mne vyšly o dost levněji…

A račte se kouknout na reklamní klipy od výrobce - prezentuje je tam s regálovkama alá věž.

Jsem laik ale předpokládám, že regálovky aka “bedničky” nestojí 100 000.

Ono jde o to, že vesměs jedu na soňáckých top špuntech, pak AKG Y 500 a jediné Hi-fi byl prastarý Sharp v provedení mikro systém… Takže zatímco audiofil může ohrnout nos, pro mne to bude něco z jinýho světa a tipuju, že 95% procent lidí nemá doma nic, co by se přiblížilo i téhle konfiguraci.

A beztak hodně pojedu na sluchátkách, abych nerušil okolí. Ale s lepšíma bednama se počítá, určitě se časem najde něco ve výprodeji, ale asi nejdřív vyzkouším to co mám… já nemám zásoby starých vinilových desek, CD považuji za zastaralou technologii a když tak uvažuju tak kdo ví kolik nahrávek toho co poslouchám jest v top kvalitě…

Ono i na tom co jsem měl dosud (čti BT sluchátka) jsem se naučil rozeznat kvalitní master od nekvality…
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 25. 9. 2022 16:46

I regálovky můžou stát x set tisíc, řel bych :) To není nic ve zlém, prostě většina to bere tak, že zesilovač stojí těch cca 30%, ale zas máš vystaráno na dlouho dopředu. Já bych si teď taky měl jít asi koupit nové bedny, Aurory mě stály 21k, teď jsou za 18, a novej zesík mám taky za 18, přičemž se normálně prodává za 26... :) A když jsem ho vybalil z krabice, tak se mi zdálo, že ho hned pošlu zpátky, ale asi se mi nechce, hehe.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2022 00:08

PoliceCollector píše:No a mě řekli přesný opak, že nezáleží na bednách ale na zesíku

Ten kdo ti řekl, že nezáleží na bednách, ale na "zesíku" ti buď prachsprostě lhal, nebo vůbec neměl tušení o čem mluví. Budu hádat, byl to nějakej prodejce v nějakým hifi studiu, že jo? Od prodejce nemůžeš očekávat, že ti řekne pravdu (jistě sem tam se najdou výjimky, ale......), ten ti řekne v první řadě to co potřebuješ a co chceš slyšet abys u něj nechal svoje peníze.
PoliceCollector píše:že i levnější bedny budou hrát líp s lepším zesíkem…

Ano to budou, jenže dražší bedny budou s levnějším/horším zesíkem hrát ještě líp než ty levnější bedny s tím lepším zesíkem.
To reprosoustavy dělají/ovlivňujou zvuk sestavy největší měrou, protože jsou to právě reprosoustavy kdo vyluzuje ten zvuk. Jak jsem říkal, lepší zvuk dostaneš od sestavy repro za 65 000,- a zesilovače za 20 000,- než od sestavy repro za 20 000,- a zesilovače za 65 000,-.
PoliceCollector píše:a paradoxně - zvuk 2x tak drahých beden se mi líbil MÉNĚ…

A kolikery "2x tak drahý bedny" jsi slyšel? Jedny? Dvoje?
PoliceCollector píše:Jsem laik ale předpokládám, že regálovky aka “bedničky” nestojí 100 000.

Ale to víš že klidně stojí. Regálovky seženeš klidně i za statisíce. Že je něco menší ještě neznamená, že je to hned horší nebo podřadný.
https://www.studiospalicek.cz/sonus-fab ... tradition/
https://www.avitsmart.cz/produkt/sonus- ... mator-iii/
https://eshop.xavian.cz/epica/orfeo-marina/
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/dali-epicon-2/
http://www.audiofriend.cz/reprosoustavy ... stand.html
https://www.excelia-hifi.cz/focal-diabl ... o/1131.php
anonymni

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 26. 9. 2022 12:07

Myslím, že už to nemá cenu řešit. Jak píšete, k tomuhle zesilovači lze dát i podstatně lepši bedny a já ho plánuju na 25 let...

Nebojím se, že by přestala fungovat mašina, spíš aby šly ty streamovací služby.

Ale když si spočitám, kolik mi za těch 25 let bude, tak myslim, že mne už nějaký zesík bude fuk, neb budu tehdy senior...

Takže ono první pořádné audio bude asi i poslední...

Proč si tedy nedopřát trochu té naddimenzovanosti.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david-g 26. 9. 2022 12:17

Mám bedny za cca 80tis, hrál jsem se zesilovačem za cca 65tis. a bylo to super. A teď mám zesilovač za 150tis. a musím říct, že z těch beden dostal všechen potenciál. Je to vždycky úhel pohledu, ale obecné poučky, kolik procent z celé sestavy mají stát bedny, zesilovač a zdroj, jsou opravdu obecné. Protože z mé zkušenosti bych zesilovačem za 30tis. z těch beden nedostal to, co nyní.

Nenech se odradit. Je to tvoje volba. Důležitá je radost z poslechu ;-)
KEF, Hegel, Denon
david-g
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 26. 9. 2022 12:19

Pokud neplanujes do budoucna zadny zmeny a je tohle pro tebe konecna, tak ti naddimenzovany zesik bude k nicemu, protoze tu naddimenzovanost stejne nikdy nevyuzijes. O to vic plati, co pise LUK. Proste mel jsi nejaky rozpocet a za ten rozpocet bys dostal lepsi zvuk, kdybys dal vic do repro a min do zesilovace. Mohl jsi koukat na repro okolo 50k a to si pis, ze bys nasel neco, co hraje o dost lip nez ty Paradigm.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 26. 9. 2022 13:34

páni zabúdate že v tej celkovej cene nie je len zosík ale aj streamer, kupovať to samostatne tiež nie je najlacnejšie
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 26. 9. 2022 18:13

Asi ne náhodou Marantz 40n na Hi-Fi Voice testovali s https://eshop.xavian.cz/classic-series/quarta-evoluzione--leskle-zebrano/ a ne s repro za 20-30k.

Ale tazatel si vybral(nechal se přesvědčit prodejcem) a hlavně už koupil. Spíš se chtěl zde ujistit, že koupil dobře, jenže to moc neklaplo. Časem třeba dozraje k upgradu repro. Ale jak píše david-g - důležitá je radost z poslechu. Navíc prodejem repro za 20k tolik neztratí...

A tak mu přeji příjemný poslech :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 26. 9. 2022 19:39

Jestli marantz rozehraje i bedny za 300 000 tisíc, super,byť nemyslím, že bych kdy bedny za 300 000 měl...
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 7. 10. 2022 09:06

Náhodou je dobře, že máš zesilovač v takové kvalitě. Navíc i streamer v jednom. Pokud bys někdy chtěl využít potenciál toho zesilovače, kup reproduktory v ceně například 30 tisíc, ale v bazaru. Uvidíš ( vlastně uslyšíš :-) ) velký posun ve zvuku oproti těm Paradigm.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 7. 10. 2022 10:40

Duddits_cz píše:Spíš se chtěl zde ujistit, že koupil dobře, jenže to moc neklaplo.

Neřekl bych, že se tazatel chtěl o něčem ujišťovat. Z průběhu vlákna to vypadá, že jen slušně stručně odpověděl na otázku, co si nakonec koupil. A dostalo se mu celkem nepříjemné reakce, protože si vybral něco, co neodpovídá představám a vzorečkům některých diskutujících. Načež tazatel udělal další chybu, když místo rázného poslání oněch diskutujících k šípku, začal svoje rozhodnutí obhajovat, navíc poněkud nešikovně. Myslím, že si z toho vezme poučení. :-)
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků