První pořádné Hi-Fi (40k, 37m)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2022 11:12

Opět stará známá věc...... jsme na diskusním fóru, kde lidi sdílejí svoje zkušenosti, názory atd., což by tu člověk tak nějak považoval za normální, stejně jako třeba poskytnout radu méně zkušeným, to by se dokonce dalo považovat i za slušnost. Ale tady ne, tady je to pro některý jedince nepříjemná reakce, protože holt ta rada či sdílená zkušenost asi "neodpovídá jejich představám a vzorečkům" a rázně za to posílají diskutující k šípku. Za sdílení zkušeností, názorů, poskytnutí rady atp. No jo no, neuděláš nic.

Možná je dobrý nebejt tak vztahovačnej a brát věci tak jak jsou a ne si je vykládat po svém, číst mezi řádky atd..... Ono se totiž všechno dá otočit a dokonce i překroutit, páč mince mívaj dvě strany ;-).
Naposledy upravil anonymni dne 7. 10. 2022 11:46, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 7. 10. 2022 11:14

Nemyslím, že reakce byly "nepříjemné". Každý mu na to slušně napsal svůj názor, od toho je to fórum. Co si z toho vybere, čemu věří či ne, je na něm.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 10. 2022 23:50

Tak dojmy:

Je to až moc výkonné ! Bydlim v činžáku (starý poctivý, ne panelák) a přesto to už na 40% hraje někdy pekelně na hlas. Teď si pouštim na dobrou noc nejnovějši album Alex Vaugh, nastaveno na 15% a stejnak jsou basy VELMI úderné, jasně ohraničené... Pustit to na plný pecky,,promění se to v trouby z Jericha...

Oproti běžné hypermarketové elektronice je to samo "reference". I když tu jsou tedy z audiofilního hlediska "levné a neadekvátní sloupovky" krásně poznáte která nahrávka stoji za houby a kde si dali záležet na masteru. Bedny stíhají vše...

Sluchátka jsou s otazníkem. Použivám Hifiman 400SE a ve studiu zněl zvuk adekvátně. Doma jsem pak blbnul, a pustil to na plný koule. CHYBA. Mašina zhasla a zuřivě se rozblikala zlověstná kontrolka. Teď se mi zdá, že zvuk k vybuzení musi být na výstupu v nebývale vysokých hodnotách. Budu konzultovat s prodejcem, protože mi to přijde podivné... Buď se něco pokazilo, nebo to chce sluchátkový zesilovač...

HdMI-Arc - použiváno pro běžné TV (o2) a prozatim konverzační filmy. Zvuk je proti televizi víc separovaný, ale není to zatim přesně co jsem čekal, na druhou stranu, pořádný trhák sevzvukovýminefekty jsem nepustil. Samo, mám i streamovací služby. Plánuji připojení optiky a zapojení reproduktorů v TV do řetězce.

HEOS funguje dobře, bez výhrad. Z uživatelského hlediska je lépe navrženo streamováni na applu (jeden klik)kdy v heosu neni appke music.Na androidu stream AM funguje též, ale nutno spárovat via BT...

Lahůdka je kovová "dálka". Velký rozdil proti "bakelitovým" ovladačúm ostatní elektroniky.

Suma sumárum - pokud to vezmu z pohledu onoho pořádného Hi-Fi, tedy reprodukce na "bedny" je to adekvátní očekavání.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 9. 10. 2022 06:22

Paradigm mají vysokou citlivost 91dB, tak je snadné je rozehrát. Kdybys měl bedny třeba 86 dB, musel bys knoflíkem otočit více doprava.

To že se Marantz vypnul, udělala ochrana. Stalo se mi to jednou u Denonu, když jsem to pustil moc nahlas (ujel mi prst na posuvníku v aplikaci na mobilu). Možná si tam nesedí ohmy. Jinak myslím, že pokud vypla receiver ochrana, nic by odejít nemělo.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 9. 10. 2022 08:18

Jj, vyplo se to a pak se to muselo na chvili (pár sekund) odpojit od elektriky aby se vše zresetlo.

A to že jsou bedny snadno vybuditelné je imho dobře, ni ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 9. 10. 2022 09:43

Ano, to je dobře. Zvlášt, když má někdo slabší zesilovač.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 11. 2022 12:47

L.u.k buď tak hodný a než tady začneš zase trousit nějaká moudra tak si buď něco přečti nebo si dojdi poslechnout repro za 30 na železe za 60. Evidentně jedeš nějakou všeobecnou mantru bez znalosti skutečnosti.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2022 18:36

Nebudu tak hodný, přečetl i slyšel jsem toho už až až. Slyšel jsem už nejedny "repro za 30 (i za 20) na železe za 60" i repro za 60 na železe za 30 (i za 20) a proto tvrdím co tvrdím, nic netrousím, "jedu" jen prostý, létama, zkušenostma i spoustou dalších lidí, ověřený skutečnosti.
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků