Marantz PM7004 a připojení EQ

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2022 11:50

Ahoj, mám specifický dotaz, Marantz PM7004 a některé další zesilovače z řady PMxxxx mají výstup Pre Out a vstup Power amp Direct In, což by mělo umožnit bezproblémové připojení EQ ale narazil jsem na tuto konverzaci, viz obr. a tak bych chtěl vědět, jak to doopravdy je
Přílohy
marantz-pm-7004-4_198265.jpg
Screenshot_2022-11-26-11-38-31.jpeg
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2022 05:13

tak jsem našel další zmínku že to nejde
https://alatest.com/reviews/receiver-am ... 179511,86/
Přílohy
Screenshot_2022-11-28-05-13-08.jpeg
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2022 12:44

takže nejde připojit externí EQ, mám ověřené i z dalšího zdroje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 28. 11. 2022 13:31

Měl bych jen takovou naivní otázku: Připojím-li např. CD přehrávač do vstupu externího ekvalizéru a výstup ekvalizéru propojím s jedním vstupů tohoto Marantze, z jakého důvodu by toto propojení nemělo fungovat? Chápu to tak, že zde jde o to mít možnost amatérsky dolaďovat frekvenční charakteristiku, nikoliv o práci s magnetofonovým páskem.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 11. 2022 13:58

Pokud má Marantz PM7004 konektory "Pre out" a "Power amp direct in" a je opatřen přepínačem "Power amp direct", nevidím žádný důvod, který by znemožňoval připojení EQ.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2022 17:32

TigiGold
vyzkoušeno, toto zapojení nefunguje a to jsem si s tím pohrál, mj. nerozběhal jsem ani zapojení EQ přes Tape Monitor a to by fungovat mělo, aspoň jsem se tak dočetl v diskuzích na webu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 11. 2022 18:00

V tom případě aktivace spínače "Power amp direct" nejspíš kromě odpojení vstupu výkonového zesilovače od předzesilovací části tuto předzesilovací část navíc kompletně deaktivuje.
Já v tom žádný rozumný důvod nevidím, kromě toho, že je tím zabráněno právě rozšířené funkcionalitě s EQ.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2022 18:06

Denkez
možná je to tak u toho Marantze PM7004, ty komentáře na webu to naznačují, ale já jsem zkoušel na sestavě
Harman/Kardon HK 3470
Kenwood GE 7030
Harman/Kardon CD 750
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 11. 2022 10:18

Nick Cave: Kacířská myšlenka: Není náhodou problém v samotném ekvalizéru? Je to přeci jen už veterán. Když jej zapojíš triviálním způsobem, který jsem výše popsal, co je výsledkem?
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2022 10:28

TigiGold
když jsem vše zapojil tak, jak jsi napsal, neozvalo se vůbec nic tzn. žádný zvuk

zároveň jsem zkoušel připojení i přes Tape monitor a v tom případě zvuk šel přímo z CD přehrávače tj. obešel EQ
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 11. 2022 10:51

No tak to je zřejmě někde chyba. Buď ti z "line-out" ekvalizéru z nějakého důvodu nejde signál (což by určitě měl), anebo je problém s příslušným vstupem zesilovače. Nad tím by ses měl zamyslet a určit příčinu. Zkus ta zařízení a vstupy různě proházet a odhalit jádro pudla.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2022 11:17

vstupy a výstupy mi fungují všechny, protože jsem všechny přístroje kupoval od novoty (až teda na EQ Kenwood, ten jsem kupoval použitý v csaudio) ale zkusím to ještě jednou odzkoušet
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 11. 2022 14:12

Tak změř voltmetrem, jestli ti jde vůbec z EQ signál. Pokud ne, urči příčinu neexistence signálu (nemusí jít o poruchu, ale o špatné nastavení EQ). Pokud signál z EQ jde, je třeba zjistit, proč neprojde zesilovačem.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků