Koncový zesilovač ..... ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod longie 28. 1. 2023 18:13

Dekuju za tip.
Tohle vypada mozna jeste na lepsi kousek, nez ten Atoll, ale zkusim najit nejake porovnani, ktery typ si lepe stoji.
Jen se nejak nemuzu zbavit pocitu, ze ti u toho koncaku porad lezi na srdci ten centr :)
Ale treba se pletu.
Oni koncovy zesilovace nejsou jen o zlepseni a posileni stereo poslechu, ale celkoveho retezce, coz muze byt nekolit kanalu.
Proc by to jinak vyrabeli, kdyz by to nemelo mit zadny konecny efekt.
Jj, az poridim, tak dam urcite info jak to dopadlo s finalnim zvukem.
Ted me ale ceka rekonstrukce noveho obyvaku, takze to bude az tak za mesic.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 1. 2023 08:40

longie píše:Jen se nejak nemuzu zbavit pocitu, ze ti u toho koncaku porad lezi na srdci ten centr...

Neřekl bych, že jen já mám pochynosti o účelnosti přídavného koncáku k centru multikanálu. Nevšimnul jsem si, že by tady někdo psal v této souvislosti o svých konkrétních poslechových zkušenostech. Ani L.U.K. nepsal o svém konkrétním uspořádání, zda má AVR v multikanálu doplněný o 2k nebo dokonce 3k koncák, a jak mu to zlepšilo zvuk.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 29. 1. 2023 13:38

Na stránke Emotiva je BasX A2 za $499.00 (asi 460€) na tej stránke hifistyl stojí 944 €, prakticky viac ako 2x toľko. Za 944€ sú určite lepšie zosilňovače vyrobené v Európe.
PCDaemon
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod anonymni 29. 1. 2023 14:44

Denkez:
Že jsi něco nezkoušel, nemáš s tím zkušenosti, ani číkoli jakýkoli pochybnosti, ani to "že tady nikdo nepsal v této souvislosti o svých konkrétních poslechových zkušenostech" neznamená, že daná věc není nebo nemůže být přínosem.
Nemám AVR doplněný o dvoukanálovej ani tříkanálovej koncák, mám pětikanálovej koncák. A ano, mě můj koncák zlepšil zvuk multikanálu v podstatě ve všech důležitejch aspektech (kontrola, dynamika, rozlišení atd.) a to zvlášť u centru, protože jak dávno víme, centr je nejdůležitější reprosoustava v multikanálovej sestavě pro domácí kino. A je to posun pro mě dostatečnej vzhledem k danej investici, ale to jak a do jaký míry mě můj konkrétní pětikanálovej koncák zlepšil zvuk na mým konkrétním systému s mým konkrétním AVR v mých konkrétních podmínkách a s ohledem na moje nároky atd. jaksi neznamená, že úplně jinej dvou či tříkanálovej koncák bude mít stejnej nebo i podobnej vliv na zvuk úplně jinýho systému s jiným AVR, jinými repro v jinej místnosti atd...
Jak jsem říkal, v tomhle bez poslechu a zkušenosti na vlastní uši nikam dál nepohneš, dokud to neuslyšíš budeš pochybovat a nebudeš vědět jestli to u tebe v danej aparatuře bude mít dostatečnej přínos na to, aby to ve tvých očích ospravedlnilo danou investici.
anonymni

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 1. 2023 15:32

L.U.K.: Tak to jsi mohl napsat rovnou, a hlavně své sdělení adresovat longie včetně doporučení na konkrétní tip svého 5kanálového koncáku. Také by bylo zajímavé vědět, jaký AVR jsi vylepšoval.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 1. 2023 17:01

Adresoval jsem svoje sdělení tomu na koho jsem reagoval, longie si to jistě dokáže přečíst taky.
Tip na pětikanálovej koncák longiemu nedávám, protože jasně řekl že to nechce, že to už mu nabízeli, ale on to pro zadní repro považuje za zbytečný.
A co konkrétně mám nebo nemám už od jistý doby veřejně říkám jen zřídka, necítím potřebu kdekomu na vyžádání "skládat účty."
anonymni

Odeslat příspěvekod longie 30. 1. 2023 18:53

Tak po vcerejsim dlouhem cteni ruznych clanku a hlavne recenzi na ofiko strankach od uzivatelu jsem se rozhodl, ze pujdu do koncaku od Emotiva BasX A3
Jeste jednou dik za tip Denkez.
Obvolal jsem dnes jeste nejaka studia a ptal se na nazor a porovnani i s tim Atollem, ale kazda odpoved byla, ze Emotiva je lepsi a i vice delana na kino a rozhodne to predni scene (LCR) pomuze.
A ve stereu na muziku to bude mit taky dostatek stavy na ty moje celkem hladovy sloupy.
Proto bude vhodny 3 kanal.
Tim hezky odlehcim AV receiveru a zaroven ziska vice energie pro surroundy.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod emes16 24. 5. 2023 10:26

Ahoj,

jak to nakonec dopadlo s tim 3-kanálovým koncákem?

Přemýšlím o něm totiž také, ze stejných důvodů jako ty, a rád bych slyšel tvoje zkušenosti.

Diky
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 24. 5. 2023 18:00

Cau,
hele zklamu te, pac jsem ho "jeste" neporidil.
Porad je v planu, ale rekonstruoval jsem temer cely byt, takze jsem tady trosku zahucel a kdyz jsem udelal novy obyvak, tak jsem se vydal cestou, ze jsem do sve sestavy poridil subwoofer REL HT 1003 MK2
Ale rozhodne na tu Emotivu BasX A3 taky dojde....jen se musim trosku zahojit.
Takze budes asi rychlejsi a spis se ty podelis o dojmy :)
Na jake repro a AV to chces zapojit?
longie
Junior

Odeslat příspěvekod emes16 25. 5. 2023 11:35

No, já mám do finálního rozhodnutí "kliknutí na košík" hodně daleko :) , je to spíš takové "nice to have"
Integroval bych to do sestavy Anthem MRX310 / Aurum Cantus Melody 102 / V5C. Kdysi jsem k tomu měl pár stereo zesilovačů (Vincent, Cambridge..) a hrálo to moc pěkně, ale video nakonec zvítězilo a stereo šlo z domu.
Na ten zvuk ale dodnes vzpomínám a říkám si, že s AVR dopovaným koncovým zes. bych se tomu mohl třeba přiblížit....
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 15. 3. 2024 10:05

Zdravim vsechny priznivce Hifi :)
Je to lehce pres rok, co jsem zde polozil dotaz ohledne koncaku.
Sam jsem necekal, ze to bude takhle trvat a doufal, ze k nakupu dojde driv.
Asi to tak melo byt, ale dockal jsem se a v tydnu mi prisla Emotiva Basx A3.
Musim rict, ze na kvalitu baleni si Amici davaji opravdu zalezet.
No a urcite vas zajima co se po zapojeni stalo a jestli to ma nejaky prinos.
Rozhodne penez utracenych za tento koncak nelituji a spis si rikam, co mi tak dlouho trvalo a "sidil" jsem si poslech pres AV (Yamaha RX A880)
Je to opravdu nekde jinde.
Driv jsem ten zvuk (bavime se o hudbe - poslech ve stereu) vnimal takovy plochy, trosku rozblaceny, bez zivota, porad mi tam neco schazelo a nebylo to uplne ono.
Repro Wharfedale Diamond 240 4ohm....pomerne hladovy.
Ted se to cely plny.
Bedny dostaly dostatek stavy, basy se krasne zpevnily, maji ted ten spravny drive.
Ukazalo se mnoho detailu, ktere se mi driv ukryvaly a zvukova scena je jeste vice otevrena a siroka.
No a samozrejme vyskam to taky vdechlo novy zivot.
Jak kdybych z nich sundal deku.
Tak nejak se to vse hezky trpyti...cinka.
A to si rikam, ze az v nem bouchnou saze a dostatecne se zahori, tak to bude jeste o stupen lepsi.
Kazdopadne jsem moc spokojeny a cenovku jsem si taky dohodl pratelskou.
Takze kdo by vahal ci vybiral koncovy stupen, tak s klidnym srdcem mohu doporucit.
Tot asi vse k popsani svych vjemu o zmene v mem poslechovem retezci.
Tak at nam to vsem dobre hraje.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod PetrJč 15. 3. 2024 21:49

V porovnání s RX A880 hraje cokoliv lépe. AV receivery Yamaha v cenové skupině cca do 50.000 Kč jsou obvodově ohlodány až na kost. Já se kolikrát divím, že to vůbec funguje...
PetrJč
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků