AV receiver a odvod tepla

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod janjan2 13. 8. 2008 16:58

mám AV receiver Onkyo TX-SR606 a potřeboval bych ho umístit do stolku pod televizí který je ze tří stran uzavřený, není zde nebezpečí přehřívání přístroje nebo se toho nemusím obávat :?: Jaké jsou vaše zkušenosti :?: díky
HP Compaq 6510b - C2D T7700, 2 GB RAM, 160 GB HDD, WXGA+ (1440 x 900), Win Vista Business + Logitech VX nano
Panasonic TH-42PX80E
Onkyo TX-SR606 + Magnat Altea 5 set
Creative ZEN 8 GB + Creative EP-630 + Sennheiser HD 215
janjan2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 13. 8. 2008 18:13

Moje Onkyo ( viz galerie uživatelů ) je taky zavřené až zčerná ( zatím pořád sčíbrné ) a při běžné hlasitosti je ve skříňce 36°C. Dle mého - no problem.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 8. 2008 18:46

Obecně (ONKYO nemám) - je dobrým zvykem nechávat vzadu za přístroji kolem 5cm volného prostoru, po stranách minimálně 2cm a nahoře nad skříní 2-3cm, raději 5cm - takové mezery postačují pro dostatečný průvan kolem chladičů a chladicích průduchů. Pokud je prostor za přístrojem směrem ke stěně otevřený (stolek postrádá zadní stěnu neboli "záda") , lze přístroj zasunout jak je libo hluboko a horní mezeru zmenšit až na 1cm. Mám osobně vyzkoušeno, že při pokojovém poslechu takové podmínky nevedou k přehřívání - pokojová a domácí elektronika je navrhována na teplotu okolí zhruba 40°C, aby měla rezervu a snesla i takovéto umístění do nábytku. Problémy by mohly nastat třeba na diskotéce, kde jedou zesilovače "na plné pecky" - ale tam se používají rackové regály a ne dřevotřískové nebo jiné nábytkové hi-fi stolky a zesy mají nucené chlazení ventilátory, takže o ztrátové teplo je postaráno...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 13. 8. 2008 21:11

Me moje Onkyo 600 topi pomerne dost.Vzadu mam volny prostor(coz je naprosto pochopitelne, nevim jak bych jej jinak pripojil:)), nad recieverem urcite doporucuju vic mista nez pouhych 5cm.Nekteri dobrodruzi, viz. galerie, dokonce nad reciever pokladaji DVD prehravac, coz je pro me osobne diky zkusenostem naproste silene.
Odvod vzduchu sice zajisten je i pri 1 cm mista nad recieverem, ovsem nez se teply vzuch odvede, tak peknou chvili zustava ve skrini a to zesilovacum radost rozhodne nedela.Kdyz mam "svoji chvilku hudby", tak cca. po pul hodine nonstop reprodukce vrchni šasi jiz da se rict primo pali.
Zase je tu prima zavislost na pouzitem repru, mene citlive bedynky jsou vetsi zrouti nez vice citlive.Ja mam zrovna ty mene citlive a onkyo 600 nema vykonu az tak moc na rozdavani, takze se pohybuju pri "sve chvilce hudby":) hrubym odhadem na 80 procentech vykonu.Proto to vetsi zahrivani a proto vetsi nutnost dobreho odvetrani.
Pokud neminis mit v mistnosti koncertni atmosferu jako ja a po vetsinu casu se spokojis s umirnenejsi reprodukci a mas citlivejsi repro, pak nemusis byt az tak dusleny s ohledem na predimenzovane odvetrani.Koneckoncu po zkonceni filmu jednoduse sahni na reciever a podle miry zahrati jednej;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 8. 2008 21:21

Tu 1cm mezeru nad skříní jsem myslel při "prostrčení" celého receiveeru až tak daleko dozadu, že jeho zadní chladič "vyleze" vzadu ven - takže je zajištěno volné proudění zdola - nahoru kolem chladiče - ta mezera je pak čistě jen kosmetická, kvůli volné manipulaci, ohřátý vzduch volně stoupá v prostoru za stolkem. Pokud jsou chladiče po stranách, horní mezeru bych zvětšil tak na 3cm - ale po stranách bych nechal dost místa, aby mohl vzniknout "tah" kolem chladicích ploch. Já mám například TECHNICSe (radiátor vzadu, výkon 2 x 70W RMS) ve skříňce obývací stěny - takže jsem musel nechat 5cm za ním, po stranách tak 3cm a nahoře raději cca 8, protože skříňka má "záda" a teplo může odcházet jen horem dopředu. Individuální řešení je prostě nutné, nelze to úplně zevšeobecnit - obzvlášť pokud je HiFi umístěno do nábytku.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 13. 8. 2008 22:28

No ono Onkyo nema aktivni chladic ani odvod tepla smerem doazdu, pouze nahoru.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janjan2 13. 8. 2008 23:37

bedny mám Magnaty Altea 5 set - 2x260W, 3x140W, citlivost 91dB a Onkyo TX-SR606, hudbu také rád poslouchám hodně nahlas, jak píše player také mám své hudební chvilky (hodinky) :-) . Nicméně může se přehravač nějak přehřát nebo poškodit? nebo tam je nějaká pojistka ? Vzhledem k tomu, že pod televizí je centr tak musím AV receiver dát do skříňky, tu musím koupit nebo nechat vyrobit proto se ptám s jakými rozměry mám počítat
HP Compaq 6510b - C2D T7700, 2 GB RAM, 160 GB HDD, WXGA+ (1440 x 900), Win Vista Business + Logitech VX nano
Panasonic TH-42PX80E
Onkyo TX-SR606 + Magnat Altea 5 set
Creative ZEN 8 GB + Creative EP-630 + Sennheiser HD 215
janjan2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 8. 2008 05:50

Ja mam Onkyo 805, kteremu rikam muj maly hrajici primotop. :mrgreen: Topi takovym zpusobem, ze bych ho rozhodne nikam nezaviral, coz mne osobne nevadi, protoze stejne od pocatku mel stat v otevrenem prostoru. Onkyo 606 jakozto o dva levely nizsi model na tom bude urcite o neco lepe, ale i tak ...
Pojistka tam proti teplu je, ale shoret muze stejne.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msyogota 14. 8. 2008 12:55

Mam Onkyo 505ku a musim rict, ze po jednom celovecernim dvouhodinovym filmu, na hlasitost 45 (max je kolem 72 tusim) je vrchni deska pristroje poradne horka a jak uz bylo receno vyse, vzadu neni zadnej vetrak, jsou jenom diry na horni desce...imho tech 5 cm je minimum...a taky uz bych na to radeji nic moc nepokladal...a to mam bedny Jamo S606ky, cili slabsi nez ty magnaty...

Ten prostor okolo receiveru je trosku videt na fotkach z myho kina, co mam odkaz v profilu...
msyogota
Junior

Odeslat příspěvekod player 14. 8. 2008 16:56

janjan2 : model 600 pojistku ma, vyzkouseno kdysi s pascaly rady 835(skutecne snesou obdivuhodnou zatez), stacilo dat volume na max a po chvilce(ani ne minuta) se reciever sam vypl.
Takze predpokladam, ze novy model na tom nebude jinak.Proste nic nezkazis, kdyz nechas nad recieverem aspon tech 10cm prostoru.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 14. 8. 2008 17:59

player píše:janjan2 : model 600 pojistku ma, vyzkouseno kdysi s pascaly rady 835(skutecne snesou obdivuhodnou zatez), stacilo dat volume na max a po chvilce(ani ne minuta) se reciever sam vypl.
Takze predpokladam, ze novy model na tom nebude jinak.Proste nic nezkazis, kdyz nechas nad recieverem aspon tech 10cm prostoru.


Pojistka tam je, ale rozhodne neni samospasitelna. Jsou pripady kdy i pres pojistku se Onkyo receiver upekl a neni jich zrovna malo, takze bych to neriskoval.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janjan2 15. 8. 2008 00:16

tak jak to tady poslouchám raději nebudu nic riskovat a nechám ho ve volném prostoru, při poslechu na vol 42 je po chvilce pěkně zahřátý
HP Compaq 6510b - C2D T7700, 2 GB RAM, 160 GB HDD, WXGA+ (1440 x 900), Win Vista Business + Logitech VX nano
Panasonic TH-42PX80E
Onkyo TX-SR606 + Magnat Altea 5 set
Creative ZEN 8 GB + Creative EP-630 + Sennheiser HD 215
janjan2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LukasX 15. 8. 2008 06:39

Ja mam take 606tku a zahriva se pekne. Ma vystupy nahore, proto bych a) na ni nic nepokladal - to v zadnem pripade, b) bych ani ho nezaviral.

Proto jsem zvolil tohle reseni od Vogels
Tam je vetrani vic nez dost. Nad nim bude dostatecna mezera a Sat-reciever a Blu-ray.
Obrázek
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 15. 8. 2008 11:46

Otec si nechal "police" vyrobit. Dobře to vypadá a není problém s větráním harmanů

Obrázek
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 15. 8. 2008 11:54, celkově upraveno 2
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 15. 8. 2008 11:49

LukasX píše:Ja mam take 606tku a zahriva se pekne. Ma vystupy nahore, proto bych a) na ni nic nepokladal - to v zadnem pripade, b) bych ani ho nezaviral.

Proto jsem zvolil tohle reseni od Vogels
Tam je vetrani vic nez dost. Nad nim bude dostatecna mezera a Sat-reciever a Blu-ray.
Obrázek


:tleskani :tleskani :tleskani Parádní minimalismus. Škoda jen, že tam pak ty nožičky vypadají trochu zvláštně. Jinak super! Jak je řešena kabeláž? Ta by mohla dojem trochu kazit. Předpokládám ale, že toto řešení si (pokud má být precizní) žádá příslušnou instalaci do husích krků ve zdi.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků