AV rec. jako scaler pro PC DVI output

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fiba789 11. 2. 2009 14:13

Mam promitacku Sanyo Z2000 a chci do ni dostat vystup z PC graf karty (DVI). Propojuji to HDMI kabelem, ktery mam u PC opatren DVI-> HDMI konektrorem. Vse funguje ok pro rozliseni 1080p (FULL HD). Pokud ale pustim nejakou aplikaci ktera prepne rozliseni na nizsi. (napr. hry) tak uz promitacka neukazuje.
Promitacka sama o sobe upscaling nizsich rozliseni pro svuj HDMI vstup neudela. (Narozdil od vetsiny HD televizi)

Domnivam se ze potrebuji scaler, ktery provede upscaling na 1080p, ktere uz promitacka zobrazi. Nasel jsem zatim tento:
http://www.avhifi.cz/online-obchod/prevodniky-audio-video/atlona-hdmi-dvi-scaler-s-analog-digital-audio.html

Ten vsak sam o sobe prijde na 7000kc. Neznate nekdo jine reseni?
Pomohl by mi nejaky AV receiver s upscalingem? (vstup hdmi s nizsim rozlisenim -> vystup HDMI s 1080p).

Diky za kazdou radu ci napad..
fiba789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 2. 2009 16:20

Podle návodu by ten projektor měl zvádat i nižší rozlišení. :hm
Mrkni do návodu, jsou tam napsaný rozlišení a konkrétní obnovovací frekvence pro propojení přes HDMI. Kdyžtak potom ještě zkusit nastavit (nějakou rozumnou) obnovovací frekvenci v nastavení Directx.
Naposledy upravil vanDave dne 13. 2. 2009 16:32, celkově upraveno 2
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fiba789 13. 2. 2009 16:31

Diky. Ona ta promitacka nizsi rozliseni zvladne, ale jen kdyz to pripojim VGA kabelem. S tim HDMI jen to nejvyssi 1080p. (Zkousel jsem vsechy nizsi co jsou na vyber ale nic) :(
fiba789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 2. 2009 16:49

Ted se dívám, že ten problém řešíš ve dvou tématech...
viewtopic.php?f=1703&t=1066153

Zkusil bych ve Windowsech nastavit to rozlišení, co používáš ve hrách, a pokud to zobrazí, tak bych zkusil zjistit, jakou to nastavuje obnovovací frekvenci a případně ji vnutit i pro hry pomocí toho nastavení Directx přes DxDiag. 1280x720 to zvládá "jenom" progresivně. Pak bych možná ještě zkusil nastavení barev 16b/32b, ale tím to asi nebude.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fiba789 13. 2. 2009 17:02

jj zkousel jsem nastavit vsechny nastaveni co jsou ve windowsech a prave ze se chyti jen 1080p jinak to ukazuje cernou plochu s nejakou plikajici carou nahore... (nastaveni 16b/32b barev jsem taky prubnul, ale nemelo to vliv)
fiba789
Kolemjdoucí