FAQ:Jaký AVreceiver k Bluray přehrávači - přehled verzí HDMI

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 7. 5. 2009 08:25

Dusan --> aj univerzalnejsie, ked nemas HD Audio dekoder v receiveri.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yarinn 8. 5. 2009 13:55

Zdravim vsechny, rad bych se zeptal, jak zjistujete z manualu receiveru zda je tam pouze prepinac nebo za propousti audio zaroven s videem. Napr v manualu Onkya TX-SR307 je PCM zmineno, vy ale pisete ze ma pouze prepinac...
Taky bych se rad zeptal jestli Onkyo HT-R518 ma prepinac nebo PCM.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 14:03

yarinn --> Prepinac? Myslis na HDMI? Nechapem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 14:09

Že funguje jenom jako přepínač HDMI vstupů.
307 umí jenom stereo PCM přes dig. optický/koax. vstup.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarinn 8. 5. 2009 14:47

Diky vandave za odpoved.
Jak prosimte muzu z manualu zjistit ze je to jen prepinac ? Abych te neotravoval s jinyma receiverama.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 14:59

Mrkni na viewtopic.php?p=6276181#p6276181, odkaz už tam byl i předtím, teď jsem ho přesunul na začátek příspěvku.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 21. 7. 2009 12:04

http://www.extrahardware.cz/vybirame-ht ... m?page=0,6
Vybíráme HTPC krok za krokem - Zvuk:
Abyste byli připraveni na jakýkoli moderní zvukový formát, existuje pouze jedno řešení: Asus Xonar HDAV1.3. Je totiž jediná, která zvládne přenést v digitální formě nové formáty na Blu-ray DTS-HD Master Audio a Dolby TrueHD přes HDMI rozhraní. Možná si říkáte, že přeci není takový problém plně digitální cestou vést cokoli a máte pravdu, není.

Oba formáty mají pouze požadavek na HDMI verze 1.3, který se dneska vyskytuje na grafických kartách včetně těch integrovaných. Ale bohužel narazíte kvůli chybějící implementaci PAP (Protected Audio Path) ochrany, která bitstream přenos umožní.

www.czechcomputer.cz - Zvukové karty \ Asus
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 12:17

Na rozdíl od generických zvukových karet dostupných na trhu, které poskytují nejvyšší kvalitu SNR pouze na předních stereo výstupech, je Xonar HDAV1.3 Slim schopný dosáhnout kvalitní audio 118 dB u všech osmi kanálů.

Uvádět odstup signálu od šumu na zvukové kartě bez analogových výstupů .... zajímavý marketingový počin. Na "generických zvukových kartách" se asi šum nějak digitálně přimíchává ...

Co se stane při použití jiné karty? Pro naprostou většinu posluchačů nic podstatného. Buď se odešle původní (legacy, stejná jako je dnes u DVD) DTS, DD (pokud na disku je přítomna) stopa nebo dojde k dekódování v počítači a pomocí grafické karty s HDMI se odešle multikanálový nekomprimovaný LPCM zvuk (downsamplovaný na 16bit, 48 kHz).

Tuto feature už umí Intel od dob G965 (pak G35 a G45), nVidia to implementovala do GeForce 8200/8300 a novějších, ATI do Radeonů HD 4000. Výhoda HDMI 1.3 s PAP je pouze ta, že celou práci od dekódování, post processingu, DAC a zesílení zůstane na AV recieveru. Do cesty se tedy nedostane rušení ze strany PC a samotný zvuk se zpracuje na lepších převodnících, než jsou ty v počítači.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 11. 8. 2009 22:16

ak by som si kupil tuto kartu:

http://www.alza.sk/asus-xonar-hdav1-3-slim-d126086.htm

budem mat v pc kvalitne HDMI a ked prepojim s av rec. pomocou optickeho koaxialneho tak kvalita zvuku bude dobra?...vyzera to byt mrte karta co vy nato?...dakujem za kazdu radu.
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peetan 21. 12. 2009 22:15

Zdravím všechny, poprosil bych zda někdo ví, jak je to receiveru Pioneer VSX-A2AS. Jelikož tento receiver nemá HD dekodery, pořídil jsem si Panasonic DMP-BD80, který dekodery má a nyní mi není jané, zda na HDMI rozhraní DMP-BD80 bude dekodovaný signál 7+1(5+1) a receiver je po HDMI zpracuje nebu je nutné jej připojit přes analog 7+1(5+1). Děkuji za informaci
peetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 12. 2009 01:17

Nic pořádnýho o tom Avreceiveru nemůžu najít, zkus se podívat do návodu jestli podporuje PCM přes HDMI vstup.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peetan 22. 12. 2009 08:48

Děkuji moc za snahu, bohužel návod byl to první, co jsem vzal do ruky. Koukal jsem též na stránku pioneer.de, tam není uvedena ani verze HDMI. Bohužel všechny informace jsou na tyto údaje skoupé. Zkusil jsem dotaz na Basys.cz, zda nebudou vědět.
Jinak ze zkušenosti ohledně HDMI - předpokládal jsem, že s ním budou menší problémy a že bude představovat bezproblémový standart. Npř. satelit nemůžu mít připojen přes HDMI receiver, jednou zvuk do TV pustí, jednou ne, nikdo neví proč (takže HDMI přímo do TV, do rceiveru SPDIF) Taktéž po zapnutí připojených zařízení se TV někdy přepne na HDMI čelní vstup místo na vstup, kde je receiver, taky jsem nezjistil proč to dělá.
peetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peetan 22. 12. 2009 10:38

Tak teď už v tom mám úplně guláš :shock: . Z BASYSu mi odpověděli, že signál na výstupu HDMi je stále kódovaný (pravda, nepsal jsem o jaký BD úpřehrávač se jedná, aby mne neodkázali na Panasonic :-)) Tak nevím zda dotaz nepochopili, nebo je to tak ? Ve specifikaci HDMI se uvádí, že umí přenos až 8 kanál. audia - ale jakého - kodovaného - nekodovaného ?
Nakoec jsem zkusil i místní autorizovaný sevris Panasonic -tam tvrdí, že HD dekodované audio na HDMI zásadně u ničeho není (to nyní neřeším jak je to u receiveru) Takže nakonec to asi dopadne tak, že to bude připojené analogově 7+1/5+1/, další komplikace - na Tv už mám jen HDMI čelní vstup pod dvířky - paráda jak to bude vypadat - no jsem z informací a přístupu výrobců ohledně funkcí značně rozpačitý a asi trochu nas...
peetan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2009 17:17

tak tedy nevím, v manuálu DMP-BD80 se na straně 30 píše že se dá zvolit jestli po HDMI půjde kódovaný bitstream anebo rozkódované PCM - takže doporučuji toto přepnout a vyzkoušet s receiverem.
A ten receiver není to VSX-AX2AS ? Potom by u něj bylo nastavení pro HDMI zvuk jestli jej má jenom pouštět dál do TV (THROUGH) anebo zesilovat sám (AMP). A verze HDMI je pro tento model 1.2 - čili by měl podporovat multikanálový zvuk v PCM provedení.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peetan 22. 12. 2009 20:49

MARTSi díky za info, tak jsem v klidu přečetl manuály a srovnal "myšlenky" a opravdu by to mělo být jak píšeš - receiever (ano, v typu jsem se překlepl, je to jak uvádíš) má volbu HDMI - signály zpracovat/nebo jen propouštět dál - takže bitstream ze stávajícího DVD přes HDMI samozřejmě dekoduje svými dekodery, PCM by měl tudíž taky zpracovat. Na výstupu HDMI DMP-BD80 by bezztrátově dekodované PCM audio mělo jít nastavit, takže vše by mělo snad fungovat OK. Ptal jsem se dopředu, protože DMP-BD80 bude ležet s mašlí pod stromkem, tak jsem chtěl vědět dopředu, co mne čeká a zda si vychutnám připravené disky nebo budu mít nervy, proč to nehraje :-[
Jen jsem potřeboval trochu postrčit správným směrem, občas si člověk z manuálů a údajů nedá k sobě 1+1. Odborník nejsem, nějaký malý přehled mám, je fakt že dnešní technika toho umí spoustu (manuál k receveru má asi 90 stran) a pro úplného laika a člověka, který to vidí prvně, je vůbec problém vyznat se v terminologii a jak co správně nastavit. Naštěstí se najdou milí lidé jako tady, kteří se podělí se svými znalostmi s ostatními, takže DÍKY :tleskani O to víc s podivem jsou nekompetemtmí a nesprávné informace lidí, kteří se v oboru pohybují jako specializovaní prodejci a servismani - když něco nevím, není ostuda přiznat to než plácat nesmysl. A jako perlička nakonec- šér autoriz. servisu PANASONIC mne napadl, že když se dnes prodává "levná" technika, nemají na nějaké "služby" čas a každý se s technikou a manuálem musí vypořádat sám. Na moji opáčku, že full hd plasma Panasonic za "70 litrů" nebyla až tak "levná" technika a nemusel by se mnou takto jednat mi doporučil, abych do něj před vánocemi nerýpal ...
Takže Šťastné a Veselé (a HD ) Vánoce a pak napíšu, zda námi rozvíjená teorie se setkala v praxi s úspěchem
Petr
peetan
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků