pomoc pri kupe pouziteho receivera

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nomadm 12. 2. 2015 15:46

žebychom založili klub majitelů receivrů Sony řady QS? :)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod Alďák 12. 2. 2015 19:03

Zeptám se trochu blbě, ale jaký je zvukový rozdíl, mezi třeba tímto Sony 840qs a novým nejlevnějším YAMAHA HTR-2067? Jsem v oblasti audia skutečný elév, tak se omlouvám se další hloupý dotaz, ale zeptám se: AVR bez HDMI, to bych si propojil multimediální centrum s TV přes HDMI, TV s tímto Sony přes optický zvukový kabel a k receiveru repro pomocí cinchu? :?:

Leony5 píše:Nebrat-nejhorší z řady QS

-- 12. 2. 2015 13:55 --

Tady jsou repro který by s tím rozpočtem byly dobrý ještě mrknu na AVR za 3k http://elektro.bazos.cz/inzerat/4429150 ... NS-45E.php a tento AVR je lepší než ten co jsi vybral http://aukro.cz/sony-str-db840-qs-dolby ... 90557.html jestli raději s HDMI tak jen základní modely by se dali sehnat. tohle je taky dobrej kousek http://elektro.bazos.cz/inzerat/4426949 ... r-601e.php
Alďák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 12. 2. 2015 20:57

Zvukově to rozdíl je, QS přece jen byly z let kdy Sony dělal slušný AVR,někdo to nazývá vrcholem této značky který se u Sony už neopakoval.Měl jsem 930 QS a koupil asi před 5ti lety Yamahu 6130 s HDMI byl to základní model,nehrálo to na filmy až tak špatně ale ve stereu už to bylo horší,tak jsem jej vrátil a nechal si 930ku.Nyní jsem u čistého sterea a jsem maximálně spokojenej ale jsem spíš na muziku a film je až na 2.místě.Co se týče toho zapojení tak to je správně,a dej pozor na AVR s HDMI u některých totiž konektor HDMI pustí zvuk a obraz do TV ale zvuk Z AVR do repro ne.To jsem měl u té Yamahy 6130.Pokut neplánuješ nějakou drašší reprosoustavu do budoucna 30k a vejš tak bych vzal novej AVR Yamaha 2067,proto že ten rozdí bys poznal až na drašší sestavě repro.To MMC HDMI do TV a TV optikou do AVR.Nebo MMC opt.koax.do AVR.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alďák 13. 2. 2015 08:49

O to mně právě šlo, od jaké cenové hladiny je poznat rozdíl mezi novým základním modelem a starou kvalitkou. Pokud to u repro do 10.000kč nepoznám, tak je to v pořádku, jelikož dražší mně přítelkyně stejně nedovolí :)

Takže ta cesta MMC -> koax.optický ->AVR je taky možná. Nebude tam nějaká kvalitativní obrazová ztráta, pokud např. full hd film z MMC půjde ještě přes AVR a až potom do TV?
Alďák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 2. 2015 09:06

Pokut budeš kupovat novej AVR poptej se u prodejce jestli HDMI propojení U AVR ti umožní přes tento konektor i reprodukci zvuku z AVR,pokut ano odpadne ti propojení optikou.Obrazová ztráta není žádná.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alďák 16. 2. 2015 21:57

Myslíte,že Pioneer VSX 820k je za 4 tis. dobrá volba?
Alďák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sands1 18. 2. 2015 09:08

To musis vediet ty ci ti vyhovuje funkciami a vykonom
sands1
Poslední varování

Předchozí stránka