Co je Bi-Wiring, Bi-Amping a reprokabel "křížová čtyřka"

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ravenman 14. 6. 2009 10:32

dobry pokus o vtip ,u starych Tesiel by bolo zbytocne 2,5mm2 kabla ked vo vnutri je kablovane vsetko 1,5mm2 od vyroby..
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 10:41

Tak to se krutě mýlíš. Průřez 1.5 mm čtverečního je Low-Endové 50-ti Wattové bedně poměrně v pohodě. "Velké" značky běžně používají i "zvonkové" dráty. Jde o krátké vzdálenosti už za výhybkou. Reprokabely jsou mnohonásobně delší a jejich vliv by při malém průřezu byl mnohonásobně horší.

KONEC OFF-TOPICU!
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pumpa 14. 6. 2009 12:23

Pro 3pasmovy stereo aktiv tedy staci 6x (4x2,5mm2) kabel pro stereo. Zvazoval nekdo pouziti na konci krimpovacich dutinek nebo treba konektoru speakon ?
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 12:35

Aktiv myslíš aktivní bedny s vestavěnými zesilovači? Kde bys je tam použil?

Krimplovací dutinky nebo pájení bych použil maximálně na úplné konce rozholených licen, aby se netřepily, ale do reprosvorek bych kvůli větší styčné ploše vždy dával samotnou licnu. Navíc krimplovací dutinky zvětší průměr a do spousty reprosvorek se pak nevejdou.

Použití reprobanánků a speakonů je podle mě v pohodě a na testovacím páru kabelů, který často připojuji a odpojuji, reprobanánky mám.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pumpa 14. 6. 2009 13:53

Ne, myslim aktiv s 3mi stereo zesilovaci ... a kabel ke kazdemu repraku zvlast.
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 14:25

Takže Tri-Amping s aktivní výhybkou před koncovými zesilovači místo v bednách? Pěkná elektrárna .... potom tedy 3 čtyřžilové kabely ke každé bedně, to je jasné. Raději ani nechci vědět, jak se ladí taková aktivní výhybka pro třípásmo, aby pásma na sebe navazovala nejen frekvenčně bez hrbů a ďolíků ve frekvenční charakteristice, ale taky fázově - uf uf.
Naposledy upravil Kozousch dne 14. 6. 2009 15:00, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 6. 2009 14:38

Řekl bych, Kozouši, že ladit takový active 3band crossover na LINE úrovni bude jednodušší, než to samé provozovat na výkonovém konci...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 14:46

Když to umíš a víš, co děláš :D
Pro mě je jediná cesta - koupit si odladěné fabrické třípásmovky :-(

Nebo má někdo nějaký kvalitní a ověřený návod na stavbu kvalitních třípásem třeba s reproduktory Scan-Speak? Nějaký mít, už dávno stavím. Už jsem toho prošel dost, ale nic ověřeného a současně detailního jsem nenašel:

http://pistole.unas.cz/3p.htm
http://www.audiocomponents.nl/speakers/ ... ce_eng.htm
http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... 7&p=163825
http://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=84909.0
http://www.speakerbuilder.net/web_files ... t/eros.htm
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pumpa 14. 6. 2009 14:54

Mrkni na www.audioweb.cz je tam mnoho projektu reprosoustav.
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod Pumpa 14. 6. 2009 14:58

Vyhybku mam jednu digitalni DCX2496, ktera nebude nic moc, ale da se s tim pekne hrat v PC a pak to tam jen nauploadit :) No a pak ciste analogovou DIY CLC-1, ktera se uz blizi snad k dostavbe :)
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod Pumpa 14. 6. 2009 17:09

Pokud mas na to aspon 50tis, doporucim ti projekt od Bohouse Sykory stavebnice reprosoustavy Aragorn. Je to defacto nastupce menhir fasta. Prehraje to spolehlive bedny za 100 a vice.
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 17:32

Otázka je, jak moc "výhodná" ta stavebnice je a kolik by člověk přeplatil oproti individuálnímu nákupu materiálu a vlastní stavbě.

Ukrást někde komerční návod stavebnice Aragorn a podloudně tyto bedny stavět samozřejmě nehodlám. Chápu, že když někdo investuje um, čas a peníze do precizního odladění beden, tak se mu nechce uveřejnit stavební návod zadarmo a má na to plné právo.

Na této stránce se kromě jiného píše:
http://www.czechaudio.com/Projects/Menh ... sta_CZ.htm
"... předkládáme stručnou informaci, která nicméně obsahuje všechny údaje potřebné pro individuální výrobu."

Pro mě tedy seznam použitých dnes již neprodávaných reproduktorů, schéma výhybky a čmáranice vnějšího tvaru ozvučnice dostatečná není.

Já se v této problematice neorientuji tak, abych investoval desetitisíce korun do stavby podle nějakého náčrtku a pak sháněl nějakého ladiče beden, aby zjišťoval, kde je chyba, proč to nehraje tak, jak má a pak všechno předělával. S investicí 30 až 50 tisíc Kč do materiálu jsem počítal, ale nechci stavět na slepo.

Podle přesného návodu jsem schopen bedny velice kvalitně postavit, neboť jsem mimořádně zručný a středoškolsky i vysokoškolsky vzdělaný v oboru elektro, ale z teorie a praxe ohledně akustiky a ladění beden vím přesně tolik, aby mi bylo jasné, že se svými vědomostmi a bez příslušného vybavení nemám absolutně šanci cokoli "odladit".
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 6. 2009 19:37

Kozouši - myslím že pokud už se rozhoduješ komu věřit, tak akustickýmu druidovi Bohoušovi Sýkorovi ano - ne nadarmo se mu říká "Velký Bobo"... Je to sice už starší pán, ale má "uši netopejra" a mozek - no, nevím ke komu ho přirovnat, nechci ho urážet srovnáním s "Velkým Bertem" - ale prostě tenhle člověk UMÍ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 6. 2009 20:10

To věřím a navíc se na odborníka vyjadřuje i rozumně a lidsky, což se často nevidí. Co jsem ale četl, tak jeho projekt Aragorn by měla komerčně prodávat nějaká firma RI-Audio a reakce jsou zatím rozporuplné. Mě to nehoří, takže počkám, co z toho vyleze. Navíc stále tajně doufám, že narazím na nějaký slušný vyšší model jetých beden Tannoy nebo KEF a bude vystaráno.
Kozousch
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka