Stavba zesilovače pro totální amatéry

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karkar 10. 3. 2010 12:23

To Martin..net:
No jenze tady se resi problem sitove pracky pro 100W Tripath zesik za €100. :-)
A jak rikam resit problemy az nastanou tzn, az bude DPA a problem se ukaze problemem... pokud jestli. :!:
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin..net 10. 3. 2010 12:43

Aha,já reagoval hlavně na to DPA.On to u něj problém jako takový není,ale pokud se chceš dostat ještě dál tak se tomu nejspíš nevyhneš a tohle je řešení za ještě rozumnou cenu.A jak říkám..nejlepší je osobní zkušenost na vlastnim zařízení a pak lze dělat nějaké závěry.Mimochodem s tim mým krámem sem obešel několik domácností původně zanícených skeptiků a vždy to bylo zásadně slyšet včetně spadnutí brady pánů domu na podlahu :-D
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod Imagios 10. 3. 2010 14:43

Ono to vzniklo jako laickej dotaz jestli ma smysl filtrovana prodluzovacka...
On ten Tripath sice stoji 100 € ale zas ma velmi slusny parametry, takze vyuzit jeho audiofilskou kvalitu je taky o tom jak a cim ho krmis... a tak jsem se ptal co ma smysl a co uz jsou vyhozeny prachy.
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2010 18:26

Imagiosi, kolik voltů má ten Tripath napájecí napětí a jaký má odběr? Než bych to našel v celým teď už 29stránkovým dredu, budu mít po pás plnovous...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 10. 3. 2010 21:08

TA2022 má 24V ... a krmit bych ho chtel z trafa pres tento zroj:
http://www.audiophonics.fr/audiophonics ... -4739.html
link na zesik:
http://www.audiophonics.fr/audiophonics ... -4604.html
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2010 21:46

90W ze 24V znamená 3,75A na každý kanál, neboli cca 7,5A celkem čistý výstupní proud. Protože Tripath je PWR, musíš počítat s celkovým odběrem nejvýš 8-10A a přitom s impulsní zátěží, která může dosáhnout klidně i dvojnásobku této hodnoty (mžikově = velmi krátkodobě) - proto má ten zdroj ze Tvého odkazu tolik kondenzátorů na výstupu, z nich se odebírá právě ten skokový impulsní odběr... Myslím, že třeba v náklaďáku by byl s napájením ze dvou v sérii zapojených Pb 12V aku velmi spokojený... Ale s ohledem na to, že je vlastně pulsní, nebude mu zase až tolik vadit nějaké to zvlnění v napájení - to požere ten výstupní LC filtr. Důležité je, aby měl dost dobře vyfiltrované napájení pro analogovou část a pro převodník analog/PWR. Takže nějaký stíněný kábel pro 230V... jsou opravdu prachy vyhozený oknem.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 10. 3. 2010 22:28

Takze kdyz to postavim jak to sem zatim pisu tak to bude v poradku? A cokoliv navic uz budou vyhozeny penize?
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2010 22:49

Dá se to tak říct. Samozřejmě, asi se budeš snažit tohle a tamto vylepšit a postupně dojdeš do stádia, kdy z toho dostaneš vlastně novou aparaturu...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karkar 18. 3. 2010 23:46

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10181
Cena soucastek cca 600Kc viz posledni prispevek...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 31. 3. 2010 11:25

Osobně jsem problém síťového filtru řešíl vlastní výrobou.Nejvíc času mi zabralo studium literatury, výběr správného řešení a odproštění se od hifišamanství (nesmysly typu stíněná síťová sňůra a pod.).Stavba samotného síťového filtru s přepěťovou ochranou je poměrně jednoduchá záležitost, protože základní principy jsou dobře známé a najdete je v běžné literatuře.Jen je potřeba nepodcenit čistotu provedení a nadimenzování, přece jen se pracuje se síťovým rozvodem.
Od chvíle kdy používám síťový filtr, nemusím řešit jakékoliv problémy s průnikem rušení aď už od spotřebičů ve vlastní domácnosti (mikrovlnka, lednička, PC zdroj, atd.) nebo od sousedů, či ještě dál (např. ta zlá elektrika z JETE).
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Imagios 24. 5. 2010 09:53

karkar píše:Hoj, no ja jej (DPA 330 mkIV) mam uz objednany. Jenom bych k tomu podotknul, ze to neni uplne low cost reseni, k deskam je treba jeste dokoupit zdroj (trafo(a)) softstart a ochrany.
Cele to vyjde s krabici nekam ke 20k jen jako stavebnice. :--
Ale vypada paradne :love:

Tak co jak jde stavba???
ja sem furt jeste svoji stavebnici neobjednal... nejsou prasule, musel sem resit auto...
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 27. 5. 2010 02:19

Hoj, mam momentalne docela zasadni zalezitosti k reseni (prace)...
Zatim jsem zapajel druhe dispre, novy zdroj, dalkove ovladani a prepinani vstupu... Ted resim navrh krabic... Bohuzel DPA na me zatim porad ceka doma :-[ Navic jsem dom poridil gramo sasi HC58, takze budu k tomu jeste tunit gramofon...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 27. 5. 2010 09:29

Moduly/desky pro DO a přepínání vstupů máš od Quarta, nebo nějaké jiné, či dokonce vlastní? A zdroj máš ten UPS od p. Dudka, nebo od p. Macury?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karkar 28. 5. 2010 01:34

Prepinani, DO, zdroj MK2 , vse origin of Quart,
Dispre je od p. Macury...
Nicmene zatim jen pospajene a neozkousene. Resim ty osobni zalezitosti, dosti zasadniho vyznamu...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Imagios 14. 6. 2010 09:59

fklidu taky nestiham nic dalsiho sem nepostavil a ani neobjednal, ale zato mi ta moje setavicka hraje fakt pekne :mrgreen: chce to jen ty prachy a cas :oops:
Imagios
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka