Stavba zesilovače pro totální amatéry

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Imagios 12. 12. 2009 01:49

Tak jo aby byla zas nejaka legrace objednal sem si todlecoto:
http://diyaudioprojects.com/Tubes/6418- ... phone-Kit/

No jasne je to lampacek ale EKKARe jenom malilinkatej ;)
byl trocha problem vyresit postovne do cech takze sem musel na konec pres EBAY, az to dorazi ozvu se a dam vedet jaky to je, kdyz to teda sestavim a bude to fungovat :D
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 12. 2009 21:14

Dělej si co sám uznáš za vhodné - já Ti " malilinkatej lampáček" zazlívat nebudu, i když mně osobně "nesměj do baráku"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Scylok 13. 12. 2009 09:20

EKKAR píše:.. i když mně osobně "nesměj do baráku"...

Evidentně jsi žádný dobrý lampáč ještě neslyšel :D
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 13. 12. 2009 13:42

Scylok píše:
EKKAR píše:.. i když mně osobně "nesměj do baráku"...

Evidentně jsi žádný dobrý lampáč ještě neslyšel :D


Rekl bych, ze se usudkem o Ekkarovi mylis, mily Einsteine... Averze vuci lampam ma u nej ponekud hlubsi koreny a lampovy zvuk v tom zasadni roli myslim nehraje :pozor
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 12. 2009 14:52

Už jsem to tady ventiloval - když já jsem dorůstal do věku samostatného bastlení, právě probíhala éra velkého zbavování se všeho lampového a masové tranzistorizace celého elektronického trhu. Takže jsem spadl rovnýma nohama do procesu, kdy se z domácností houfně vyhazovaly lampové TESLY a ORAVY a kupovaly se nové, tranzistorové - šetřily místo, měly menší spotřebu, lepší kvalitu obrazu i zvuku, stabilnější činnost, zlepšil se komfort ovládání... Takže z lampáčů vyházených do lomů a škarep jsem vybíral akorát trafa, protože ta byla u nich masivní a výkonná - některá šla použít bez úprav, jiná se dala převinout - a různé napáječe, zdroje a podobné věci z nich byly výborné. Lampami se nikdo nezaobíral, ve škole jsme je probírali asi tak týden i s cestou a na trhu nebo v knihovně kromě salátového Kottka nic s lampovou tématikou nebylo. Ani moji kamarádi - bastlíři s lampami nepracovali, když teda pominu jednoho zarytého KV amatéra, který už tehdá používal 200W "flaškový" lineár - ale v pásmu 3,5, 7 a 14MHz... O polovodičích se naproti tomu mluvilo a psalo dost, byly i relativně dostupné. Prostě mne lampy minuly, nikdy jsem jim ani potom na chuť nepřišel a nedomnívám se, že ještě někdy přijdu - asi tak jako perkusním revolverům. Ano, je to hezká, nostalgická bouchačka, nadělá se s ní fůra parády jak s pověšenou na stěně, tak na opasku proklatě nízko, ale když dojde na lámání chleba, radši budu mít v pouzdře/ruce CZ-75B nebo Glocka 17... Už mi rozumíš, Scylok-steine?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Scylok 14. 12. 2009 09:24

Pánové, jste naprosto vedle :D
Evidentně netušíte o čem je řeč. Kvalitní lampáč určitě nikdo z vás neslyšel a pravděpodobně ani neviděl.
Mám na mysli třeba tohle: http://www.stereophile.com/tubepoweramps/283/
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 12. 2009 11:05

Jop. Šestihlavňovej rotační kulomet s patronama systému Lefacheux ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Casimir_Lefaucheux ), pro jistotu plněnýma černým prachem - ať Ti slouží, já zůstanu radši u svých P 08 - 9x19...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod artam 14. 12. 2009 11:12

Ja som sa zas (na rozdiel od EKKARa) o lampovu techniku pocas svojich stredoskolskych cias zaujimal dost intenzivne, nie kvoli skole, ale kvoli vlastnemu bastleniu a lampovu technologiu by som celkom nezatracoval.

Imagios: Mam vazne obavy o "kvalitu" toho zapojenia, dufam, ze na vstupe pouzita lampa ma pri nastavenom pracovnom bode dostatocnu linearitu, ale najviac sprzneny je vystup, ktory je rieseny operakom v nesymetrickom zapojeni s napajanim +5V, co moze mat problemy s limitaciou pri pokuse vybudit zataz do vyssieho vykonu pri vyssej impedancii. To je uz na prvy pohlad dost velky hnus. :-|
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Scylok 14. 12. 2009 11:52

EKKAR píše:.. já zůstanu radši u svých P 08 - 9x19...

Jasně, každý ať zůstane u svého - v rámci svých možností ;-)
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 14. 12. 2009 11:55

To artam:
Ja bych to zase az tak nezatracoval, jedna se o relativne levnou stavebnici... Hrat to urcite bude. Na nauceni a prvni seznameni s lampama je to urcite vhodne... Aspon nam Imagiose neprizabijou ty stovky voltiku u regulernich lampacu... :mrgreen:

To Imagios:
Nenech se odradit, per to tam a stav at to rozchodis a posles srovnani... Mel bys me dohnat, ja uz rozjel v podstate 2 zesiky :-) Jeden v male krabicce, druhy zatim stale na stole, treti se pomalu dostavuje a pak mam jeste temer dodelany HS-DAC 8-P
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 14. 12. 2009 12:39

To Karkar:
safra chlape tak to mam co dela, ja dodelal ten sluchatkac, mam vesmes hotovej ten koncovej zesik z 41hz, musim jen koupit trafo a odskouset ho, no a ted je na ceste ten lapacek,... ale muj hlavni problem so momentalne prachy.
Nejradsi bych si koupil stavebni Dispre jak zesikovou tak predzesikovou a pak zesik od aldaxu. Nicmene to ted fakt nedavam... :-]

Ten lampacek kupuju vesmes proto ze sem na to nahodou narazil, a za tu cenu je to dostupny. mam vyhlidnutou jeste jednu lampovou stavebnici za skoro 200 dolacu, ale to je velika budoucnost jak pisu hlavne z financnich duvodu. :eh

Ten lampacek nema zas tak spatny review, zajimalo by me zkresleni, no uvidime, taky ho nebudu napajet baterii, ale adapterem. Na netu jsou i nejaky modifikace, jako napr koupe jinejch kondensatoru a pod.
Jediny co mi vadi momentalne je zivotnost tech lap,tri roky je fakt malo. :-l

ad lampy vs transistory, pravda lampak sem nikdy neslisel tedy aspon Highend, ale to sem neslisel ani tranzistorak, takze tezko soudit. Ale obecne vynecham li tu rovinu spotreby, precejenom co lampa to trafo :) tak jde i o financni stranku veci. mam ted doma stavebnici zesiku se zreslenim na urovni par tisicin % za 40 eur, kolik by me asi tak stal lampak s takovejma parametrama? :?:

jinak si rad prectu kazdou vecnou pripominku k tomu sluchatkaci
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Imagios 14. 12. 2009 14:48

bw. porad resim jakou tu pajeci stanici...
zatim sem si vybral toto:
http://www.ges.cz/?page=index&lang=cz&o ... ES07713330
http://business.conrad.cz/websale7/Digi ... W.htm?Ctx={ver/7/ver}{st/3eb/st}{cmd/0/cmd}{m/websale/m}{s/conrad-cz/s}{l/01-01/l}{mi/SHOP_AREA_19237_1508030/mi}{pi/588888/pi}{po/1/po}{fc/x/fc}{p1/0d018b44c5763c80eba96a15e2a7e5ee/p1}{md5/ca89e777603a4daabcffd2faba1a40e6/md5}

mate nedko nejake doporuceni?
Diky
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 14. 12. 2009 18:53

Koukněme na ten lampáček, jak má zajímavě zapojené do série žhavení u přímo žhavených katod.. to jsou dneska inženýři.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 12. 2009 19:38

A když tam šoupnu do diferenciálního stupně dvojici například low-noise TOSHIBA FETů 2SK170, dostanu parametry velmi podobné těm elkám - a bez žhavení, možné mikrofoničnosti, vyčerpávání emisní schopnosti katody, parazitních mezimřížkových kapacit... A taky bez nadbytečného tepla...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 14. 12. 2009 20:33

OK panove a ted pro mne, to je spatne nebo dobre nebo mam vymenit y elektrolity... ?
Imagios
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků