Stavba zesilovače pro totální amatéry

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 1. 2010 20:38

Fasa bázmek ten TRIPATH šváb přivázaný k chladiči gumičkou... ta brzo zteří a zmenší tah, takže se švábík začne pozvolna grilovat... Doporučuju co nejdříve nahradit šroubkama s pérovýma podložkama. A jinak ty "dělostřelecký" elektronky RAYTHEON jsou hezký... Sice nic pro mne, ale může to vypadat hezky - jen bych u nich nezapomínal na přístup vzduchu na chlazení - přece jen, teplo je prevít a nesvědčí nejen polovodičům, ale součástkám všeobecně...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 2. 1. 2010 12:07

to chlazeni gumickou je docasny jenom na test,... on ten tripath beztak neni zrovna topeni. takze to predelam. ^^
btw. tady je foto jak sviti ty Raytheony
http://hex.dan.sweb.cz/minitubeamp/DSC_0845.JPG
je to foceny na iso 200 po dobu 30 sekund... 8-)

ted mam tedy slusnej prenosnej zesik, doma mam tu samou verzi ale s napajenim a uz mi na to dorazil toroid takze to taky jeste dodelam, ale pokud se mi to nepodati nebude to zas tak dramaticky protoze uz funguje tendle. halt sem mel nejdriv objednat ten jednoduzsi, navic vyrobce k tomu klasickemu ma hodne naprd navod ke stavbe a chybu na tistaku... no nic mam novorocni uspech a urcite uz premejslim o dalsim projektu :-D
ale asi ted budou na rade reprobedny ... no a ten predzesilovac. :kuk:
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 2. 1. 2010 12:28

vypada to podarene, tady jsem si dovolil dat oba obrazky dohromady

Obrázek
takhle to lze nafotit i v jedinem zaberu, akorat musi byt k dispozici fotoaparát u kterého si clovek muze vse nastavit a blesk s regulovatelnym vykonem (anebo kompakt ktery ma funkci nocniho foceni s priblesknutim)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 1. 2010 13:01

Stačí 2 stolní lampičky, které namíříš cca z 1m vzdálenosti jednu zprava, druhou zleva na fotografovaný objekt pod úhlem cca 45°od směru pohledu fotoaparátu - bleskem pak jen "přiblikneš" (u většiny kompaktů se pro takové focení musí vyřadit automatika a zapnout blesk trvale) pro zvednutí "barevné teploty" světla - o focení by tady mohl vykládat xxxDvorixxx. Jen s lampičkami (žárovky) by snímek byl příliš žlutý (některé fotoaparáty mají volbu režimu focení pod umělým světlem - pak je třeba zvolit režim "žárovky"), xenonová záblesková výbojka dodá dostatek modrých vlnových délek pro to, aby se barvy vyrovnaly... Zároveň se tím vyruší stíny, takže fotka je relativně dobře nasvícená a zřetelná.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Betaron 2. 1. 2010 13:21

No vida, další nadějný bastlíř! :tleskani
Období vánoc, potažmo spojené volné dny do nového roku – ideální čas pro tvořivou hobby práci. :-) Taktéž jsem nelenil a dotáhl projekt integrovaného zesilovače s DPA-222 do zdárného konce, včetně mechaniky.
Líbí se mi sluchátkový zesilovač se svitem lamp, což může pomáhat vánoční idylce – paralelně k rozsvícenému stromečku, vytváří kouzlo domova
Kdepak jsi koupil takovou stavebnici? :shock:
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 2. 1. 2010 13:25

super diky za slozeni fotek,...
ve skutecnosti na denim svetle a to i kdyz je pod mrakem tak ani nevidis ze to sviti, to az vecer v neosvetlene mistnosti mas dve carky. Precijen ta druha fotka ma pulminutovou exposici takze vidis svetlo ktery ani nevidis ;)
sem zvedavej co to udela az to zapnu jako predzesilovac k tomu svymu zesilovaci, pokud vubec budu schopen slyset rozdil, al e to musim nejdriv postavit ty bedny ^^
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Imagios 2. 1. 2010 13:31

Betaron píše:Líbí se mi sluchátkový zesilovač se svitem lamp, což může pomáhat vánoční idylce – paralelně k rozsvícenému stromečku, vytváří kouzlo domova
Kdepak jsi koupil takovou stavebnici? :shock:


Ahoj,
diky :-P ale k integrovanemu DPAcku co stavis mam jeste hodne taleko ^^
dej sem pls nejaky fotky toho DPA rad bych to videl.

btw. Oatleay Electronics co to vyrabi bohuzel neposilaj do Ceska takze sem musel pres australsky ebay http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120501616381

zni fakt pekne tedy pro me amaterske usi, jenom je tam problem s tim zvonenim pri vybracich da se to nejak osetrit nejakejma gumickama ale ty zatim nemam tak nevim jak moc to bude mit vliv. Rozhodne na poslech ve vlaku to zatim neni.
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 2. 1. 2010 14:08

Zhruba dva a půl měsíce práce; toroidy jsem objednal v Tronic na konci října, desky DPA jsem osadil v listopadu. Listopad – prosinec mechanika, která zabere nejvíce práce, zhruba 80% komplet zesilovače. Stavebnici ubastlí kdekdo :hm
Nachystané moduly:
Obrázek
...a finál 30.12.2009
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 3. 1. 2010 01:36

No stavebnici asi postavi kde kdo, ikdyz ono zas taky ne kazdy navic ostatne DPA je stavebnice ne?
Precijen je to tu forum pro totalni amatery a i pro ty je stavebnice obcas pekny orisek... a to DPA nebude zase uplne jednoduchy jediny co na tom muze bejt pro zacatecnika vyhodou je fakt ze se ma na webu koho zeptat protoze je to oblibeny basltenicko ;-)
Ja se na to zatim necitim a ani nemam bedny co by potrebovali takovy vykon. Zatim tedy ani potrebu, ten tripath co sem ho postavil ma pri 8W na 8ohmu adiofilske zkresleni a ty Fostexy co jsem koupil jsou pri 8W na idealni urovni hlasitosti takze zatim je DPA pro mne hudba budoucnosti, byt bych ho rad jednou postavil ^^

Musim rici ze to tvoje vypada fakt pekne, umet to udelat jak ty by mi bohate stacilo a navic ta skrin je jak od profika, :tleskani

Jeste si nejsem jist cim budu dal pokracovat jestli nejakym 50 nebo 100w Aldaxem, nebo SOHA tube-headphone coz je hybrid sluchatkovej zesik.
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 3. 1. 2010 08:24

Neodpustím si kacířskou poznámku;
Když se někde na forech začne psát, mluvit o DPA, nemohu se zbavit dojmu, že je to cosi jako tabu s posvátnou úctou. A většinou o tom zasvěceně diskutují ti, co vlastně nic pořádného nemají. DPA-222 jsem postavil, spíše ze zvědavosti, protože na HiFi mám udělané i jiné výborné zesilovače. Takže mohu zcela subjektivně porovnat a hodnotit.
Chvíli před DPA-222 jsem dokončil stavbu prototypu zesilovače BA-200 s tranzistorovým předzesilovačem BA-100, což je navržený projekt od Sinclaira původně pro forum Audioweb. Výkonový modul má osazení 4x KD503 s vyměřenými tranzistory z jedné výrobní šarže, Uce=140-150V, při 4A je h21=60
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tento zesilovač jsem zvukově porovnával s DPA-222 a nemohu říci, že je zvukově horší. Hraje identicky svižně, teprve až s výkonem je poznat jistý rozdíl – tvrdost napájecích zdrojů: DPA-222 – dva toroidy 200VA. BA-200 – jeden společný toroid Atr2B – 250VA pro oba kanály.
Pokud budu hovořit o tzv. „placebo efektu“, v mém případě se to vztahuje k integrovanému zesilovači s moduly SPV-250P, ten je o třídu výš k DPA-222. SPV-250P má bohatou rezervu výkonu pro vykrytí dynamických špiček i do málo účinných 86-88dB osmiohmových beden. Výkon 100W bych považoval jako minimum pro kvalitní domácí poslech HiFi, nemluvím o kráválu.
Takže pokud mohu doporučit stavbu vhodného zesilovače s výkonovými tranzistory pro méně zkušené bastlíře, napadá mě jedině Aldax SPV-100, za rozumné peníze. DPA-222 vychází na 7350,-Kč = 2ks dps, 2ks toroidy, dva sety součástek, poštovné 8-D
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 3. 1. 2010 21:10

Ta SPV 100 me taky zaujala specielne kdyz se da koupit v nekolika variantach tedy vcetne vsech ochran napajeni apod.
Jsi schopen zmerit zkresleni te SPV 100vky? btw kdyz DPA 222 stoji tolik na kolik te vysel ten SPV?
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 1. 2010 21:47

Imagiosi, podívej se na ceny přímo do e-shopu ALDAXu - jsou na http://www.aldax.cz ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 4. 1. 2010 05:01

to jo ja chtel vedet na kolik to prislo celkem vcetne chladicu a case ciste veskerej matros
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 4. 1. 2010 08:18

Krabice v plné parádě se všemi doplňky, jak ji mám u DPA-222 vychází okolo 5 tis., tj. materiál, práce, povrchová úprava apod. Na jiném foru jsem uvedl možnost výroby krabic v tomto provedení pro zesilovače SPV-100, DPA-222 ve firmě www.tryon.cz , kde pracuji. Přesná cenová kalkulace nebyla ještě stanovena, bohužel pro holoprdelníky cena nebude příznivá nikdy.
Co se týká technické podpory, pro mne by to pak přinášelo neustálé technické řešení odchylek, konzultace styčného důstojníka, protože předpokládám že každý stavitel má své představy o svém DIY projektu. Mám zpracovanou kompletní výkresovou dokumentaci, mám těch krabic u všech svých zesilovačů jak HiFi, tak PA povícero. Není to levná záležitost, jen cena chladičů CH 05/302-100 bez eloxu je 1500 Kč. Ty samé cladiče od Fischer Elektronic, typ Sk-501 stojí 2000 Kč atd., atd….
Betaron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 4. 1. 2010 14:19

krabice vypadaj fakt profesionalne o tom zadna a o cene se nehadam,... ale secteno podtrzeno vyjde pak to DPA na vic jak 13000...

podle tech obrazku to vypada jako bys mel predzesilovac od samyho vyrobce co zesilovac, co to mas za typ nemas link? a taky na ten prepinac vstupu?
Imagios
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků