Homemade zesilovač Zetawatt

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarekD1 27. 4. 2015 08:15

Zmenil som to, lebo som to chcel dat na jeden plosak a usetrit miesto. A v avelmak-u my napisaly ze to je to iste a mozem to pouzit. Chcel som to pripojit aj na zosilovac. Takze odporucate to prerobit spat na tie diody(KY708)?
MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2015 19:06

Vím co za prolhanýho křiváka je majitel AV-EL maku, tudíž už ani jeho zaměstnancům nevěřím ani pozdravení. Ten 10A můstek může klidně papírově bejt 10x to samý co 4x KY708 (nebo 709), ale stejně bych ho za ty starý dobrý kovový "flašky" nevyměnil. Uvolňovaný teplo navíc bude stejný, tudíž ty dva filtráky hned vedle to dostanou z první ruky - a dobře jim z něj nebude, to si piš...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarekD1 27. 4. 2015 19:17

Najprv som sa musel pozriet, co to vobec znamena invertujuc/neinvertujuci zosilovac. Netusil som, ze nieco take existuje. Schema, ktoru som nasiel bola kompletna a nemusel som na nej nic menit. Tu povodnu som mal upravit a nemal som celkom jasne z navodu ako.
Takze moja otazka znie: Je tento predzosilovac pouzitelny alebo nie?
MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 4. 2015 20:54

Hodně se to může lišit ve vzájemným (ne)ovlivnění obvodů před- a za- předzesilovačem, někdy je třeba důvodem proč je použitá ta nebo ona varianta i vznik - nevznik případný zpětný vazby, která způsobuje kmitání.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarekD1 27. 4. 2015 21:18

Takze som sa pokusil zohladnit Vas navod na upravu povodnej schemy, ale absolutne neviem ci to je OK. Ak mozete skontrolujte to prosim a upravte:

schema3.jpg
MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 4. 2015 17:53

Máš to celý obráceně... Zpětná vazba nastavující zesílení musí jít do INVERTUJÍCÍHO vstupu (označení "mínus") a ne do NEINVERTUJÍCÍHO, jak to máš namalovaný ty...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarekD1 29. 4. 2015 08:51

Takze len prehodim porty medzi 2-3 a 5-6? A okrem toho tam nepotrebuje nic naviac(nejaky kondenzator, odpor, ...)? Bude to po tej zmene v poriadku(chcem objednat suciastky aby som to uz konecne da dokopy)?
MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod MarekD1 2. 5. 2015 10:28

Dal som dokopy novy plosak, poskladal ho, ale vobec to nefunguje, asi je tam nieco blbo. Asi to necham tak.

plosak v5.jpeg
MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod MarekD1 5. 5. 2015 13:22

MarekD1
Junior

Odeslat příspěvekod pech. 4. 5. 2019 18:02

Zdravím.

Otevírám opět téma Lama-Silič

AZS100L kteoru jsem provozoval s tunerem Grundig nelze provozovat s číkoli co má std. linkový výstup.
Přebuzuje se to...

AZS100L nelze provozovat s bednami 1PF06233s výhybkami od Godze. Neutáhne je a kmitá... Pokud jsou
holé v původním zapojení tak funguje....

Ten tuner s Godzobednami jsem přesunul do práce... Když to AZS nedávala, tak spolu s přestavěným Zetawattem, který má i shodné rozměry s tím MIDI Tunerem Grundig T22.

AZS100L jsem prodal spolu s kopiemi ARS1014 jednomu muzikantovi k počítači. Tam si nastaví intenzitu na vstupu podle potřeby a zvukově to bylo poměrně slušné...

Ale potřebuju nějakej Lama silič nahoru pro mlaďasy.. Mám tu upravenou AZS223, ale tu se mi tam nechávat nechce, není blbuvzdorná a když jí zkurví, tak párované trandy neseženu a bude celá v *****.
Mám tu ještě jednu na opravu se slušnou deskou, ale na to nemám čas a naposled jsem to dělal před mnoha lety a s podporou, nevím jestli bych to znovu podstupoval sám, navícx má nějaké další bebí, jeden kanál zkresluje hloubky.

Ale mám tu pár syslátů... Pekný tráfko se zdrojem z hifi věže co dává 40V sym. - konce v tom byly 2x TDA7294 ale ty byly mrtvé.... Pak tu mám tráfko 2x22V/150VA - příliš velké do té druhé AZS, ale sedělo by k LM3886 / LM4780. Pak tu mám v syslátech korekčák EZK, údajně nějak upravený asi a nakonec dvě pixly... jedna pěkná od mrtvého tuneru Yamaha, druhá větší a ošklivá od nějakého domorobo tuneru co byl původně
k té AZS100L a byl taky mrtvý...

Takže mám několik možností. Buď udělat zesák z toho zdroje, větší skříňky (kvůli rozměrům trafa) a TDA7294, nebo z hezčí a menší skříňky a LM4780 nebo 2x 3886.... K tomu ochrany a byl by z toho snad zes né úplně blbě hrající, dostatečně výkonný i do 8R a s náklady tak 1000-1500kč max....

V podstatě když koupím 1ks korekčáku navíc a dvoje ochrany k těm koncům, tak bych ty zesilovače udělal oba.... Ten s TDA by byl kvůli zdroji spíš do 8R, protože na +-40V bude TDa asi spíš přímotop než zesilovač ne? Co vy na to?
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků