Homemade zesilovač Zetawatt

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 6. 2013 19:28

AZS100L tu mám také, ale ještě nevím co s ním provedu. Na jednu stranu je to krám, takže bych ho rád přestavěl na něco použitelného. Nechal bych modul předzesilovače, který by byl po generálce a mírných úpravách docela dobře použitelný a zbytek bych vyměnil za něco rozumnějšího. Jenže je nešikovně mechanicky řešený takže by s ním byla práce a díky obsahu germania v něm k němu pociťuju pozitivní úchylku (mám rád germánium i když vím že je to šmejd) takže bych ho zachoval v původním stavu jako muzeální kousek. Tak tu o něj pořád zakopávám a ještě jsem se nerozhodl.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 3. 6. 2013 21:34

zs100L sice nemá moc výkon, ale zvukově se mi líbí a vzhedově taky, mám jednu, celkem zachovalou, akorát trochu smytý bílý nápisy z panelu, trochu chrastí poťáky a blbne balance, pokud se s ní hejbá, ale to jsou drobnosti, a pak jsem náhodou narazil na druhou za pár stovek, která je technicky v super stavu, poťáky nechratí, a je velmi zachovalá, akorát dekl někdo polepil tapetou.. takže když vezmu dekl ze svého původního, a dám ho na ten koupenej, budu mít jeden muzejní kousek v supr stavu, a druhej provozní na hraní do ložnice :-), teď hraje ten koupenej v kuchyni, místo původního na ARS1014. Tu drouhou stovku jsem koupil v době, kdy mne popadl ten nápad, koupit si 222/223, tak jsem jí tam viděl, byla za 500, tak jsem se rozhodoval, jestli si vzít stovku a udělat jí lepší konce, nebo si vzít 223 na opravu za 650, nakonec jsem vzal obě, stovka byla moc pěkná, a 223 v podstatě vrak, ale cena tomu odpovídala, pěkná 223 jde pořád kolem dvojky.

Kdyby jsi kuchal stovku, tak než abys vyhodil původní konec do šmelce, tak bych jej od tebe vzal.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 6. 2013 22:28

Ne, ten bych asi hodil do šuplíku na památku. Ti říkám že mám na germanium zvláštní úchylku :o) Sice tenhle konec má germaniové jen koncové trandy, zbytek je křemík, ale i tak. V šuplíku se mi válí desky na DPA110, nebo tu mám jednu rozdělanou prototypovou desku na LM4870, na kterou jsem už pěkně dlouho nesáhnul tak by bylo co tam dát jakož i jiné věci, ale ještě jsem se nerozhodl co s tím udělám. Přeci jen pak už by to bylo běžně použitelné kdežto teď to je leda tak do ložnice na tichý podkres. Tedy pokud nevadí kvalita reprodukce.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 3. 6. 2013 23:16

jeho zvuk se mi právě velmi líbí, hraje příjemně, jen výkon chybí
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 6. 2013 23:30

Příjemně myslíš jakoby měkce? :o)

Výkon můžeš dohnat částečně citlivými bednami. Kdybys měl doma KE150 tak bys koukal co z toho poleze.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 4. 6. 2013 13:47

já jsem myslel sehnat si nějaký ještě jedny 1014, 9204 apod, malinký slušný dvoupásma do tý ložnice, k nim výkon azs vyhoví a nebudu jí muset nějak mučit, do ložnice to bude stačit - nebráním se jinejm bednám pokud by něco šikovnýho velkýho asi jako zmíněné (menší nebude tak dobře hrát, větší se mi tam nechce dávat) ve 4Ohm verzi bylo, spíše bazar, je to jen na vedlejší použití.

Osmiohmovky k tomu dávat nechci, výkon by klesl ještě víc, nejspíš už na nepoužitelnou úroveň, pokud by citlivost osmiohmovek byla přinejlepším průměrná.
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 14:03

Zkus ARS9204. Ne že by to byl zázrak, ale existuje na ně nová výhybka ;o)
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 4. 6. 2013 17:11

to je v podstatě to co mám doma, akorát 9204 má klasickej papírovej vejškáč, a 1014 kalotu, pokud se nepletu.
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 18:50

Jak v podstatě, buď je máš doma nebo máš něco jiného tak se rozepiš.

Kalota je oproti papíráku prima věc, ovšem jen za předpokladu že se k sobě ty repráky hodí. To se však bohužel u ARS1014 neděje a zvuk je pak takový jaký je. Paradoxně ten papírák ARV161, ač je po všech stranách horší než ARV3604 v ARS1014 se k tomu basáku hodí lépe. Nebo jinak - hodí se k němu méně špatně abych byl přesnější.

Ptal jsem se tě na ten AZS100L ohledně toho příjemného zvuku jestli "Příjemně myslíš jakoby měkce? :o)"
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 4. 6. 2013 19:52

mám to jako sestavu s dělanou ozvučnicí stejnejch rozměrů, v dýze bez krycí mřížky

-- 4. 6. 2013 19:53 --

jo, zvuk azs 100 by se dal přirovnat k označení "měkce"... zároveň má dobrý hloubky a neagresivní vejšky..
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 20:21

To dělá to germanium - je pomalej takže výšky se moc nekonají. basy dělá malý činitel tlumení ve spojitosti s fyziologickou regulací hlasitosti.

Vyfoť to.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 4. 6. 2013 22:05

Obrázek
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 22:18

Mno jo no, tak s tím už nic neuděláš když to máš. Jedině odříznout čelní stěnu, dát novou a předělat na třípásmo s levným ARZ3604 (nebo ARE3604).
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 4. 6. 2013 22:27

já s tím nic dělat nechci :-) , ženě to do kuchyně stačí, nehraje to zle, jen to neumí takový hloubky jako druhý bedny 6614/42L , jelikož je to malá uzavřenka s malým basákem
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 6. 2013 22:29

Kdepak malá uzavřenka s malým basákem, za to může výhybka věř mi ;o) Je ale fakt že 6614 ve 42 litrech pojede logicky níž. Zkus ho potunit magnetem. Stojí to pár korun a uslyšíš jak se ti zpevní projev na basech.
ThalesX
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka