reciever a pasivni subwoofer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zzacek 3. 11. 2009 22:45

Ahoj,

chtel bych vas poprosit o radu. Udelal jsem si radost a misto sveho allinone LG systemu jsem si koupil reciever Harman Kardon 355. Jako repro bych potreboval na par mesicu pouzit stavajici repro z toho systemu co mi zbyly. Coz by nebyl takovy problem, ale byl u toho i pasivni subwoofer a ten nejde evidentne do HK zapojit. Nema cinch, ale jenom draty. Jelikoz jsem si vysnil, ze si jako bedny koupim Bose a potrebuji na ne zase nasetrit, tak bych potreboval nejakou dobu prezit s tim co mam. Neexistuje nejaky zpusob, jak to provest? Treba koupit nejaky stary koncovy zesilovac pouze na ten woofer? Nebo ty dratky strcit k prednim bednam. Moc tomu nerozumim, budu vdecny za kazdou radu.
Diky,
Zdenek
zzacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baris999 8. 11. 2009 22:38

cinch Subwoofer na Harman Cardon je pasivny vystup a nieje mozne nan priamo pripojit reproduktor. Je nutne pouzit zosilovac. Tak isto pripajat subwoofer na predne reproduktory sa nedoporucuje, mohlo by dojst k poskodeniu zosilovaca, obzvlast ked moderne domace kina pouzivaju digitalne koncove stupne s reproduktormi s nizsou impedanciou (3 ohm).
baris999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kammo122 8. 11. 2009 22:44

a taka vec ako vies ze kombinacia a bose je dobra ?? ku AVR a zosilovacom sa pouzivaju normalne repraky ...ako wharfedale canton heco ...a ine ....naco tam davat nejake repraciky bose ...alebo hod co mas na mysli
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 9. 11. 2009 19:01

Ze by chtel poridit neco takoveho? http://www.bose.co.uk/GB/en/home-entert ... /index.jsp
Nebylo by to spatne, i kdyz stara verze s pasivnim subwooferem mozna hrala trosku kultivovaneji.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 9. 11. 2009 21:13

nvm mne to pripada ako nejake logitechy lebo maju len male repracky ktore tahaju (pribl.)od 150hz a az do 150hz taha sub to je blbost
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzacek 10. 11. 2009 15:40

jo jo - presne neco takoveho bych si chtel poridit. Jeste nevim, jestli ve verzi 10, nebo 15, ale je to ono. Ma to skvely zvuk. Pravdou je, ze nevim, jestli se to hodi k HK, ale melo by. Nic v tom nebrani.
zzacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 13. 11. 2009 07:52

Mno nevím nevím,Bose jsem slyšel dvoje,jedny zhruba v hodnotě 60k a druhé kolem 40,ale s dobrým zvukem to nic společného nemělo,na první poslech to sice hraje nádherně,ale po delším poslechu basy byly takové nepřesné,rozplizlé,potlačené středy a nepříjemně řezavé výšky,prostě unavující.Určitě po designové stránce jsou podařené,ale já bych bedny kupoval především kvůli zvuku.Jo a ještě jsem si vzpomněl na další Bose v mé oblíbené kavárně,tam je to teda úplná hrůza,ale hlavní podíl na tom má dle mě špatná akustika,tam by hrálo špatně nejspíš všechno.Zkusil bych se podívat na tvém místě po "osvědčených" výrobcích,jako Canton,Wharfedale,Heco apod...Vzal bych receiver někam do poslechovky a k němu vybral ty co k němu budou nejlíp pasovat,tož tolik ode mě...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 13. 11. 2009 13:57

jj zdenda ma pravdu to ked tam ces tie bose tak ten HK ti naco je...kup do tho daco poradne
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků