NAD C355 alebo Cambridge audio 550A / 650A?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 09:53

Ahoj,

chcel by som Vás poprosiť o rady, ktorý z uvedených zosilovačov by ste mi odporučili k reproduktorom Wharfedale Diamond 9.3 a prečo. Prípadne inú alternatívu?
Chcel by som aby celá zostava hrala čo najuniverzálnejšie. Samozrejme v rámci možností v uvedenej cenovej relácií.

CA 650A je už prekročný strop :!:


Ďakujem
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 10:44

NAD sa povazuje vseobecne za ekonomickejsie riesenie, ako CA. Nemas tym urcite co pokazit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 10:58

To si myslím aj ja.
Celkom dosť su tie Cambridge chválené tak som zvedavý či má význam meniť svoje doterajšie rozhodnutie a naklonenie NADu alebo nie.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 15:58

Ist, vypocut - nic ine nerozhodne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 19:56

To je najlepší liek ale zatiaľ som nenašiel na Slovensku miesto kde by sa dali vypočut oba naraz. Preto zatiaľ volím cestu získavania informácií a ohlasov od tých, ktorí prišli do styku s jednou z kombinácií.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 20:14

Ano, s CA je dost problem na Slovensku. Ale NAD a Wharfy predava Highendshop v BB. Takze byt tebou, zavolam tam, nech ti pripravia NAD + Wharfy a ak sa ti to bude pozdavat, moc nespekulujem ;) K tomu NADu by som este kusil Xaviany, tie tiez predavaju. A zo zosikov by som este skusil (trebars namiesto CA) Vincent. Toho tam tiez maju :D :P
http://www.highendshop.sk/
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 20:28

Studio v BB už nefunguje. Zatial funguje len internetový obchod. Ked som začal nad tým uvažovať tak som s touto možnosťou počítal ale situácia sa zmenila. Vincent som pozeral ale to už sme cenami niekde uplne inde. Samozrejme okrem myslím 129 ale ta je asi nie tak dobrá ako ten NAD alebo CA.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 20:37

No to je na prd. Kedysi mali na webe, ze robia aj zapozicky. Ak si dobre pamatam, ked si tovar vratil, zaplatil si 5% z hodnoty + postovne. Nie je to malo, ale ked ti vyslovene cosi nesadne - je to moznost. Uz len kdesi behnut do BA. Potom to uz vidim len na Brno a Prahu :hm Inak len strelit naslepo a narovinu, keby mam strielat, s NADom podla mna nemas velmi co pokazit. Jedine ta moze potom hryzt, ze si to nevyskusal s cimsi inym. BTW bazarovy zosik si nepozeral?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... c-375-bee/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... io-840av2/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... udio-840a/

Ak su este aktualne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 20:56

Ja som v Highendshope kupoval vsetko co zatial mám. S tými zapožičkami to bude teraz tiež problém. Vsetko im funguje myslí na záväznu objednávku.
Brno, Praha alebo akékolvek vzdialenejsie behanie myslím, že stojí za to ale neviem či až tak, že by sa mi to chcelo absolvovať. Ja to tiež tak vidím s tým strieľaním. V podstate je kombinácia s NADom celkom osvedčená a v podstate chválená. Presne to hrazenie je to čo narúša moj pokoj :) Dnes som zadal anketové otázky na nejaké stránky a výsledok podporil to hlodanie. Odporučenie kúpiť CA 650A. Je tak samozrejme rozdiel 100 takže je aj celkom pochopitelné. Bazary sledujem intenzívne každý deň. Uvedené zosilovače sú už za ceny, ktoré zatiaľ nie som ochotný akceptovať a zase by bol potenciál zosilovača nevyužitý na max.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 21:01

Vidis. Ja som sa pytal na HifiPassion na zostavu do 2500 a typci mi napisal, ze mam kaslat na 650A a zobrat sedmickovu radu (mal som tam k nim AE Radiance 1 / AE Aelite 3). Ked som videl, ze rocna 840A v2 sa da sem tam zohnat okolo 22 000 CZK, seriozne som urcity cas o tom uvazoval.
Potom som sa na to vybodol a kupil sluchatkovy zosik. Ale to je ina pesnicka.

Zapozicky uz na webe nemaju, to znamena, ze to zrusili. Pamatam si, ze to tam mali pomerne obsirne popisane, ako to funguje. Uz to tam nie je.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 21:12

Veru je tam všetko porušené. Ako to tak čítam tak asi sme celkom prepadli tej audiofílií. Stále by sme len niečo zlepšovali a este ani poriadne nevieme ako nám hrá to čo máme doma :hm
Pesnička je to v podstate skoro vždy rovnaká. Len ju spievajú iný speváci. Ja sa asi vybodnem na Cambridge a kúpim NAD a konečne si začnem naplno vychutnávať hudbu. Inak aj ja som určitú dobu uvažoval o dispre.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 15. 12. 2009 21:17

Ja si myslim, ze s tym NADom nic nepokazis. Tiez som si povedal, ze dlho do audia nechcem nic vrazit. Som zvedavy, kolko mi to vydrzi :D V piatok by mal byt doma Dispre a tym padom by som mal mat sluchatkovu zostavu nakomplet. Dufam, ze mi to nakomplet vydrzi co najdlhsie.

EDIT:
Toto si videl? http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1438 Za tu cenu mi to pride ako celkom prijemny kauf :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 21:24

Určite s ním možem len urobiť krok vpred. Som veľmi zvedavý aký kvalitatívny posun to bude. Čítal som veľa názorov, tak uvidím (budem počuť) :)
Prajem ti nech ti to vydrží čo najdlhšie tak, aby si bol spokojný. Som zvedavý ako to bude hodnotit, aké budes mať dojmy.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod smitko 15. 12. 2009 22:15

polské allegro CA 840 A+C za 5000pln tj.32 000 kč.to je pecka! Nad je proti CA basovější,ca má větší drajv a jiskru.Čínu ani náhodou-každý kus hraje jako originál ,navíc ten v odkazu je slaboch,na něj musíš mít citlivé repro.
smitko
Junior

Odeslat příspěvekod p1025 15. 12. 2009 22:46

No a to prave Wharfedale veľmi nie sú. To je lukratívna ponuka. Skoda ale momentálne ju nemozem využiť. Zaujímavé ako naozaj každý inak vníma zvuk. Práve o NADe som dnes dostal informáciu, že je živší, dynamickejší oproti CA. CA, že má lepší priestor a detail. Sranda. Dík za názor
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků