DENON 1610 vs 1910

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod velodyne1 19. 2. 2010 21:52

Jackal, takze ho mas a funguje. S tym Popcornom neporadim, preco meska obraz, skus VanDAVE-ho spytat. A tak ako si pisal, daj na HDMI, je to najpohodlnejsie prepojenie. Rozdiel medzi optika a hdmi zvukom nerozozna asi nikto, su obidve digitalne aj koax. Tam je rozdiel ze optika/koax je schopny prenasat max 5.1 DD, DTS, kym hdmi 1.3 pretlaci HD obraz+HD zvuk 7.1 v jednom kabli, plus zamozrejme tie nizsie formaty.
Ten lip sync neviem presne na co je.
Kde si objednal, aka farba?
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack-aL 19. 2. 2010 22:33

No funguje tak jak pisu,repro k nemu zatim nemam tak nemuzu poradne posoudit,a do 14 dnu asi mit nebudu,tak predpokladam,ze pak nebude nejakej problem.To s tim hdmi zkusim ,myslim ze by to melo fachat,kdyz to po nem do tv de v poradku..
Jinak sem ho nasel na Mallu za 9 v akci ale nez sem se rozhoupal,tak byl za 9,8..
Nakonec sem ho vzal v elektrouniversal za 10 000kc ,maj tam tyhle zastoupeni Yamaha,Denon,Canton atd..
Barva cerna,ale jo je fesnej,za tyhle penize nemuzu cekat nic precizniho,do repro 5.0 vrazim max 20000 tak snad to bude aspon trochu slusny..
Taky ti znej po zapnuti/vypnuti docela hlasite praskne 1,2x ? jinak znej nejde ani hlaska,coz sem rad.
Jack-aL
Junior

Odeslat příspěvekod Casial 21. 2. 2010 13:01

velodyne1 píše:Casial-------ano na to je dobry 7.1, ze mozes vyuzit Zone2 reprovystupy al pre-out ked ma avr, a to nezavisle hraju, aspon mali by, nevieme co mas.
Ale to neni Speaker B, to ma kazdy AVR, to by ti hralo to iste vsade, ale Surround Back/Zone2/Biamp/Front Height vystup sa nastavuje naco kto xce.


Omlouvám se, ale z tohohle příspěvku nerozumím podstatě sdělení - bylo by lze to přeformulovat?
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 21. 2. 2010 20:13

Jackal, tam na Malle som pozeral aj ja, bol za 399 eur, a dodanie 4-6 tyzdnov? :) Cesky Mall maju na sklade. Neskor som nasiel inde za 339 eur, a dodanie 5 dni. Mne sa viac paci silver ale neni to obycajny, taky miesany s citron farbou ci aka. Repro za 20t budu tak akurat.
Praska to aj mne pri zap/vyp, je to normal, aj starsi Denon to robil.
Potom napis ake repro si kupil. Canton by mohol byt tiez.


Casial, neviem ako to mas prepajane 2. zonu, pozrem ako vyzera Marantz zozadu a napisem. Surround back repro vystup sa pouziva na Zone2, a moze tam byt aj nazov co som pisal Biamp, a na novych AVR aj Front Hight. Tebe to nehra nezavisle 2 miestnosti?
Aha, Marantz to ma Surround back+SpeakerB spolu. Ale to neni funkcia Multizone. Uz chapem jak to mas. :) Na tu dobu bol vymakany, 3/1 hdmi v 1.1, 7.1ch input, 8ch pre out.
A ides kupovat novy avr ci co?
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 22. 2. 2010 11:54

velodyne1: Ne, nezávisle 2 místnosti to neumí, ale když se přesunu z obýváku do kuchyně, můžu si zapnout do repro v kuchyni to, co právě hraje v obýváku. Což je dobrá věc, když člověk pobíhá po bytě :) Nový AVR určitě ne, tohle mi plně dostačuje - jen jsem psal, že mít sedmikanál není úplně na škodu, i když člověk používá 5.1 vstup/výstup, že ty dva kanály navíc se dají s úspěchem použít na ozvučení vedlejší místnosti, jak to mám já...
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 22. 2. 2010 18:35

Speaker B ma kazdy AVR aj stereo prijimace, to neni zazrak. Len mavaju to na dalsich repro vystupoch, nie kombinovane so Surround-back. V tomto Marantz trosku setril. SB zvyknu spajat vyrobcovia so Zone2, Biamp, Front hight ako som uz pisal predtym, preto som nexapal ako to mas.:)
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 22. 2. 2010 23:46

Jo, to je pravda, to měly i moje stereo zesíky. Pravda je, že se musely speaker B dělit o výstupní výkon s Ačkem (Měl jsem starý marantz 2x120W, takže když byly zapojené všechny čtyři bedny, tak nemohl dát víc než 60W na kanál). Takže předpokládám, že když budeš mít u 5.1 zapojených všech pět beden a ještě dvě navíc jako sp. B, tak je taky nebude moct krmit plným výkonem, ale 7.1 receiver už by to zvládl. Nicméně to je výhoda dost pochybná :)
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 23. 2. 2010 19:37

Jasne, mas pravdu, ked sa zapne A+B, vykon bude polovicny, to som raz skusal a nehrali dobre. Avsak to nebol cielom znaciek aby spolu hrali, ale bud A alebo B. V tvojom pripade mozes zapnut A+B ako predne a mas duplu vykon. :)
Vcera som kuknul na Marantz.com a vidim novy trend v AVR, Slimline receivery. Konkretne NR1501, ma vsetko, len nizsi vykon a asi polovicne rozmery. Take iste ma aj Denon.
To co mas na fotke v ruke?
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 23. 2. 2010 20:36

Jé, to je stará klasická sterilizovatelná stříkačka s jehlou, to mi dal kdysi k narozeninám můj kamarád, sehnal to někde v armyshopu, vojenské sklady jsou plné netušených pokladů :) Leží mi doma ve skříni, ale říkám si, že to vezmu do práce, vysterilizuju a budu s tím strašit pacienty :-)

Jak říkám, já celkem využiju A+B dohromady, protože to už mi celkem spolehlivě ozvučí celý byt. Pravda, vymýšlím sólo ozvučení koupelny a záchodu, tady by se mi šiklo "Speaker C" :)
Asi si spájím nějaký T-amp a dám k tomu nějaké starší bedny, válí se mi tu nějaké Aiwy ze staré věže po panu domácím...

Ty slimline AVR nevypadají vůbec špatně. Když se tak dívám, jak se prohýbá ta dřevotříska pod tím marantzem...
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků