Zosilňovač k Behringer B2031P

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 3. 2010 13:09

Musím priznať, že ma Kocmeister obrázkami v galérii nalákal a začínam nad týmito monitormi veľmi vážne uvažovať...

Viem, že existuje aj verzia Behringer B2031A, ktorá už obsahuje zabudovaný zosilňovač, no myslím, že pasívne B2031P + externý zosilňovač bude lepšie riešenie.


Otázka znie, čím ich kŕmiť ? Rád by som pochopiteľne čo najlacnejšie a (čo sa týka zvuku) najkvalitnejšie (niečo vyrovnané a dynamické). Nejaký integráč za dobrú cenu ? :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 3. 2010 13:50

Jsem rád, že jsem tě navnadil. Ty repráky jsou snad nejlepší koupě ve světě audia co znám. Mimochodem na srazu avmanie po Highendu jsem byli 3 co je vlastní. Má je i Cassial a jeho kámoš psychiatr :-D Aktivní verze skutečně má být horší než pasivní z důvodu, že je ten integrovanej zesík odfláklej. Projevuje se to hlavně chytánim rádia, někdy dost nahlas co jsem se dočetl. Sice aktivní biamp zní opravdu lákavě. Ale když se podíváš jak je takovej zesík řešenej (obecně i u jinejch monitorů) - samý součástky s ohledem na nižší náklady.

A zesík k pasivu? To je na tom to nejkrásnější, ten výběr :love: Můžeš si vybrat libovolný ojetý "dělo" z ebaye, aukra a bazáče. Najdi si nějakou starou bombu - Akai řady AM, Onkyo Integra, nějakej vrcholnej Technics z 80.-tejch atp. Prostě pořádný stereo macky s předimenzovanym trafem a poctivym zpracovánim. Cena klidně tak do 3000,- i míň. A hrát to bude jako z praku. :-)) Chlapci s novym AVR od Denónu či Yamahy za 15000,- zapláčou jak jim to proti tomu nehraje ;-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 19. 3. 2010 13:58

Souhlas s kočem, nějaky starý "integráč" vyšších řad se dá pořídit za dobré peníze... Za sebe mohu doporučit staré Onkya Integry XX50/XX70
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 3. 2010 14:19

Díky moc páni, potvrdili ste moje domnienky... o tom rušení rádiom som sa dočítal tiež a dôveru v ten zosík to vo mne nevzbudzovalo :D

Tak skúsim striehnuť v bazároch a snáď sa niečo objaví :) btw, nejaké poskladané DPA222 asi len tak nenájdem, že ? :)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 3. 2010 14:22

No DPA najdeš, ale pod 10000,- použitý to asi nebude :-( Teď koukám, tehnle chlapík prodává moc krásný a levný věci: http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=15269195
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 3. 2010 14:29

HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 3. 2010 14:31

Tyvle, to je dobrá brutalita. 250W do 4Ohm! :shock: Ty kondíky jak buřty taky dělaj dojem. Nejsem zase takovej znalec starejch integráčů, ale tohle je teda masakr.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 3. 2010 14:41

Jj, tiež do zosíkov moc nevidím, ale toto vyzerá parádne... Čas vypočuť si ho budem mať najskôr o 10 dní, uvidíme či mi ho dovtedy niekto neuchmatne :kuk:
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 19. 3. 2010 14:41

u mě taky palec nahoru, jen trosku drahy :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 3. 2010 14:42

Jako k Behringerum je to skoro až overkill. Stačilo by něco normálnějšího a levnějšího :-) Ale zas mít vystaráno i na případný pořádný sloupy s 30cm basákem do budoucna proč ne :-D :-D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 3. 2010 23:40

Presne tak, rezerva na škodu nebude :twisted:
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 20. 3. 2010 08:36

ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 3. 2010 16:53

Tak včera a dnes jsem na těch reprách docela poslouchal, zkoušel je i s Edirolem UA-1EX(tj. podobná kvalita jak tvoje E-MU 0202). Určitě už Edirol tam je poznat pěkně jako slušný vylepšení proti integrovaný kartě, teda přítulkyně rozdíl neslyší ale znáte to :-) . Teda neni to zrovna zážitek jako poslech repro na Highendu :-( , dost věcí bych zlepšil. Určitě to nehraje srovnatelně jako HD600, to ne. Ale za ty peníze je to :shock: . Nějaký Heco Victa a spol. se můžou klouzat.
Ronnies, ten tebou nalezenej zesík by k nim stačil bohatě.
Naposledy upravil Kocmeister dne 20. 3. 2010 17:16, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 3. 2010 17:13

ty černý krabice jsou strašný :)
kouknul bych po něčem takovým: http://aukro.cz/item958284378_marantz_sr_1000.html
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 3. 2010 23:38

Kocmeister - jj, kvalitu zvuku ako od HD 600 ani nečakám... ale verím, že ako použiteľné monitory na začiatok snáď poslúžia :)

ronnies a xxxdvorixxx - dík za tipy... inak, mne sa naopak oveľa viac páči tá čierna škatuľa ako toto > http://aukro.cz/item958284378_marantz_sr_1000.html Nemôžem si pomôcť, ale na "vintage-style" som až alergický :-) Ale aby som neplietol, vyberať sa samozrejme bude hlavne podľa zvuku. ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků