Audio sytém do menšího pokoje

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 4. 2010 12:21

Chci si koupit nový audio systém, protože DK AIO na mou hudbu absolutně nestačí a na PC mám sice kvalitnější aparaturu o proti DK AIO, ale bohužel její výkon zase není tak velký jak bych potřeboval a PC taky dost spotřebuje. Takže chtěl bych i něco výkonnějšího a s menší spotřebou.

Přemýšlím, že bych si koupil bud' nějaký levnější AV receiver + sloupové přední repro. Líbí se mi Yamaha RX-V365 B nebo RX-V465 B a k nim Heco Victa 500 nebo 700. Další variantou by byl jeden ze zmíněných receivéru + regálovky Heco Victa 200 nebo 300 + Subwoofer Heco Victa Sub 25A. Poslední nejlevnější variantou by byl kup minisystému a to: Panasonic SC-AKX50.

Aparaturu bych chtěl umístit do místnosti o velikoti cca.13m2. Repro by mohlo být od zdi cca. 20cm. Poslouchám tvrdší hudbu, hlavně Rock, punk, ska apod. takže bych byl rád pokud by takovou hudbu aparatura dobře utáhla a neznělo to jako ty prdítka z domácího kina v jedné krabice. Audio by tedy bylo ze 70% hlavní zdrojem (CD, mp3). Doplňkovou funkcí by bylo stereo nebo 2.1 ozvučení k filmu. Časem bych možná dokoupil center a surroundové repro, ale to opravdu, až za nějaký čas.

Takže by mne zajímalo, jaký máte na můj výběr názor, jestli jsem vybral dobře a pokud ano, tak kterou ze 3 výše uvedených variant by byla nejlepší. Případně navrhnete jiné varianty. Cena aparatury by měla být max. do 16tis. Díky za odpovědi :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 12. 4. 2010 00:57

Za 16 tisic nejvic muziky (nejlepsi system) ziskas, kdyz si sezenes nejaky lepsi starsi stereo zesilovac a pouzite kvalitnejsi bedny.
Rozhodne bude o tridu lepsi nez nejlevnejsi Av receiver, ktery je navic na stereo naprosto zbytecny.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 12. 4. 2010 14:35

No vošiel by si sa do toho hádam nejako tak s Wharfedale Diamond 9.1 + NAD C315 BEE, ak to má byť nové. Ale lepšie bude poobzerať sa po bazáre. A hlavne nedávaj trojpásmové stĺpy do 13m2 izby. :-)
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 12. 4. 2010 17:16

Taky myslím že nejlepší řešení je bazar, dá se tam nakoupit solidně jen vybírat a 16k Ti stačí na dobrej poslech poměrně.Do 13m pokoje se klidně neboj 2pásmovejch sloupků, na rock podle vlastní zkušenosti regály nedoporučuju, alespon mě nevyhovujou, nemá to tu správnou šťávu.
Bedýnky máš třeba tady a 10k Ti na zbytek bohatě stačí.http://www.hifibazar.cz/
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod slayers 12. 4. 2010 20:04

Teď jsem koukal, dáš tam vše dohromady za 17k
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod lumix22 13. 4. 2010 11:08

Zauvažuju nad tím Stereo receiverem a repro z bazaru. Co jinak říkáte na ty sloupy od Heco Victa v kombinaci s tim AVR od Yamahy? Na Videoexpert.cz mi napsali, že je to dobrá kombinace pro mé hudební zaměření. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 13. 4. 2010 11:15

Ak chces stlpy heco tak zober radsej 700-vky nie 500-vky.To sa tu uz riesilo.A avr yamaha?Dost ludi tu moj nazor na yamahu pozna ale zas opakujem ze radsej nieco ine (to je iba moj nazor utvoreny na zaklade mojich skusenosti s yamahou)...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 13. 4. 2010 11:26

700stovky jsou určitě lepší ale do 13m pokoje zbytečný, já bych vyzkoušel ty MORDAUNT SHORT, na rock prej dobrý ale neslyšel jsem, nebrat jako hotovou věc.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod dodino112 13. 4. 2010 11:40

No zalezi aj ako je rieseny interier v tej miestnosti.Ak by to tam bolo nejako rozumne poriesene tak kludne 700-vky...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 13. 4. 2010 11:44

A co ten Harman/Kardon na hifibazaru, jakej je???Cena dobrá.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod lumix22 13. 4. 2010 20:07

Pokoj je obdélnikového tvaru. TV je na TV stolku u prostřed u delší ze stěn. Chtěl bych repro umístit po stranách TV, cca. 50cm od TV. Vedle sloupů, by pak byly skříně. Na proti aparatury je postel a nad ni 3 poličky. Po jedné straně postele PC stul a po druhe straně postele je skřínka. Koberec mám tenčí, žadný perský hrubý koberec. :D Takže nejde o holo místnost, jaké známe z propagačních plagátů. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robert00 16. 4. 2010 16:41

Suhlasim s Dodinom, Yamaha RX-V365 je mozno dobra iba na filmy ale na akukolvek hudbu nie.
robert00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 17. 4. 2010 09:18

a co vyšší řada Yamahy V465, myslíte že by byla dobrá i na hudbu?
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 4. 2010 10:43

AVR na hudbu moc nie je (akykolvek do 50 000 - to si nerobim *****). Ale ak potrebujes dekodery a vsetky tie digitalne haluze, co su v AVR, na vyber moc nemas. Cosi kvalitnejsie robi Onkyo, Harman Kardon, Cambridge Audio. Na stereo zosik sa to nechyta, ale ak nie si moc narocny, predpokladam, ze ti to stacit bude. Tak ci onak dolezitejsie su bedne a ak sa rozhliadas v kategorii Heco Victa, tak si myslim, ze neurobis chyby ani s Yamahou.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka