Pioneer z bazaru?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thePrayer 21. 4. 2010 13:05

Po tom co koupim plasmu tam bych chtěl i receiver pro sbírání audio/videa a pouštění do TV a taky kvůli digitálním dekodérům zvuku dekodéry Dolby Digital, DTS, DTS 96/24, Dolby Pro Logic II

a pozdějšímu dokoupení pasivních repro do 5.1

konkrétně PIONEER VSX-818V-K

http://hifibazar.cz/ -> receivery -> domácí kino > použité

skoro poloviční sleva. Má cenu kupovat? Bude stačit? Co myslíte?
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 4. 2010 18:21

Co na to má říct,když mám doma VSX-917.Já jsem s mím spokojen,jak pro stereo,tak multikanál.
Ale,co posluchač,to jiný názor.V tomto případě,by byla nejlepší osobní poslechová zkouška,ale to je asi nereálné,že.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod dodino112 21. 4. 2010 18:40

jito :arrow: a ake mas ku tomu pioneeru repro?

Ja som tiez s mojim pioneer-om spokojny...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 4. 2010 19:32

Tak s repro nikoho neohromím.
Na "předku" je stará dobrá Radiotechnika a efekt dělá 3krát repro Magnat Monitor Supreme 200 a centr,používám sestavu 6.0.
Ale DVD-Audio v tom hraje pěkně.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod thePrayer 21. 4. 2010 19:54

Tak je mi celkem fuk, jestli to má agresivnější nebo jemnější zvuk, na hudbu převážně používám sluchátka. Jen občas repro. Jde mi hlavně o filmy a pozdějí i o ty pasivní repra k tomu, třeba zas nějaký bazarový lepší. Zajímalo mne jak je na tom s funkcema a tak. ;) jestli se to vyplatí, jestli nemrví obraz (pod 720p a 7Mbps bitrate nejdu) a jestli zesilovač nemá problémy nakrmit plnou surround sestavu :)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 4. 2010 20:14

Tak obraz přes reciever nepouštím a jestli "nakrmí" plnou sestavu?
Pokud nebudeme řešit jakou,tak určitě ano.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod thePrayer 21. 4. 2010 20:33

Je tam myslím 120w na kanál, čili nějaký regálovky by se měly vejít? Počítam s nějakejma wharfama , heco či něco podobnýho, to budu řešit cca na vánoce až, prostě klasický regálovky. Sloupy nechci. A sub bude aktivní čili tam zesilovač netřeba. Možná ten sub ani nebudu kupovat pokud budou regálovky dost basovat. Ještě ta impedance je tam 4-8 ohm, čili je tam asi nějakej přepínač? a když budu mít repra např 100w, neublíží jim zesilovač o 120W na kanál?

Já jen jestli tam neni něco že 120w to dodá jen za určitých podmínek a tak..chci jen mít jistotu, přece jen je to dost velká investice :)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 21. 4. 2010 21:19

No vacsinou sa napajaju repro silnejsie ako zosik ale v tomto pripade to vobec nebude vadit.Moje kefy maju tiez odporucany zosik do 100w ale uplne zvladaju moj avr.Ono vacsinou zosik pracuje tak na tretinu udavaneho vykonu takze pohoda...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 4. 2010 21:24

Neni třeba se bát, je to jen AVR takže budeš rád, že to má v reálu polovinu udávanýho výkonu. Navíc při běžnym zatížení to stejně jede tak na 10W na kanál maximálně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 22. 4. 2010 06:29

Takže pokud tomu dobře rozumím, například HECO - Victa 300 má 140 wattů ale zesilovač by neměl mít problém s nakrmením?
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 4. 2010 10:01

Victy jsou levný nenáročný repro, levnej receiver je k nim tak akorát. I když se stereo zesíkem to bude hrát vždy líp, pokud to máš na filmy tak bych to neřešil.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 22. 4. 2010 14:48

Supr, dík za info. :)
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 24. 4. 2010 14:16

Pridávam sa, Victy 300 na začiatok odporúčam. Veľmi dobre si sadnú s Yamahou.
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalid2 25. 4. 2010 14:46

Co sa tyka posluchovej skusky, tak ta sa da dohodnut..Vlani som komunikoval s maijetelom, bol velmi ustretovy! :) Samozrejme ti pustia iba repro, ktore maju na predajni, pripadne tie co si donesies.. A myslim, ze Hifibazar.cz ti da este aj zaruku, podla polozky bud rok, pri novych dokonca 2 roky...
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 25. 4. 2010 14:50

Nesuhlasim nakolko som bol v jednej predajni v ba kde mi bolo povedane ,ze aj to co nemaju na predajni nie je problem priniest na predajnu zo skladu a spravia po dohode terminu posluch. Je to len o dohode a hlavne dostupnosti tovaru.
armaman
Poslední varování

Další stránka