zesilovače a problémy s ním spojené

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fandax17 7. 12. 2010 17:33

no, to ten zesík Asahi je dobrej, ale odložím to.
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod fandax17 11. 12. 2010 14:20

zeptám se tu na zvukovou kartu, i když je to trochu OT, ale tady už znáte moji situaci. nakonec mi vyjdou peníze na zvukovku, takže bych si chtěl koupit Asus Xonar DX/XD. myslíte že by byla ok pro mě? případně alternativy pouze v podobné cenové relaci-do 2000Kč.
opět předem děkuji za rady :-)
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod hustakF 12. 12. 2010 13:03

Integrovaná zvukovka na desce stačí 99% lidí. Ti, co si koupí dedikovanou, tak ví proč. Pouští do toho ten nejkvalitnější zvuk a proto bys měl mít i dost kvalitní repráky a receiver (zesilovač).
Pokud si pouštíš jenom mp3 s bitratem do 500 kbit/s, tak integrovaná naprosto postačí, na nekomprimovaný zvuk s bitratem nad 1000 kbit/s by se už dalo přemýšlet nad dedikovanou zvukovkou.
El Patron
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod lumio 12. 12. 2010 16:10

To je ciry nezmysel, integrovana je uplne na nic. Napriklad taky ALC888 znie uplne plechovo - odpad, aj nalacnejsia audigy je 100x lepsia.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 12. 2010 16:23

Lumio - kecáš a dobře to víš. Naopak - většina integrovaných zvukovic mladších jak řekněme 2 roky na běžné poslouchání vyhovuje, problémy můžou nastat v případě těch nejlevnějších "socka edišn" mámoprken, kde je kvůli ceně oškubaná filtrace napájení nebo kde dochází k naindukování impulsního rušení z datových sběrnic do analogové části. U vyšších řad desek pak je kvalita zvukovice srovnatelná s těmi do slotu i externími - NECHCI TVRDIT ŽE TŘEBA I PŘI NAHRÁVÁNÍ, ale pro běžný poslech plně dostačují.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lumio 12. 12. 2010 16:56

ALC888 mam na doske - znie priserne, plechovo, roll-off na vyskach zrejme, vyberte si... neodporucam.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fandax17 12. 12. 2010 17:02

jo, ALC888 mám na desce. (ale vypnutou, mám Audigy SE live) taky byla ta deska levná. :-D takže myslím že zůstávám u toho, že koupím Asus Xonar DX/XD.
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 12. 2010 17:10

Lumio - jak jsem řekl, pokud je to mámoprkno z nižší třídy, jsou i převodníky slabší. Já ale za běžně použitelnou desku nepokládám "socku" za 1200,- - to je tak blondýně do kanclu na Word a Excel, ne na doma, kde se na takové desce "odehrává" všecko možné včetně sledování videa/audia a práce s fotkami. Domácí počítač prostě musí být výkonnější "železo" než nějaká kancelářská plečka, fungující často pouze jako semiinteligentní psací stroj. Přes tyto požadavky je to velmi často právě naopak - jako investice do kanclu se kupují "superstroje" za desetitisíce a domů bazarová železa s výběhovými komponenty...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fandax17 20. 12. 2010 20:49

tak jsem byl včera u Thalese a chvíli jsme kecali.
TW40 jsem mu tam nechal, prý na ní možná bude mít zájemce. v porovnání s jeho AZS 222 po opravě nebo jeho referenčním zesilovačem je zvuk opravdu trochu "zasněný, zašuměný". Thales říkal že prý jsem na to možná trochu citlivější. při vyšší hlasitosti TW40 se to ztrácí.
zesík Tesla 638 a Sólo si možná nechám upravit, prý ví o malém tunningu, který se dá zkusit, ale možná se na to vykašlu, protože... :arrow:
chci si sehnat AZS 222/223, pokud by mi jí opravil a trochu potunil jako byla ta jeho tak by to znělo líp a výsledek by byl zaručen na rozdíl od Sóla, kde se o výsledku opravy dá pochybovat.
přivezl jsem mu tam svoje repro ars 9104, říkal že by mohl opravit závěs a vyměnit kondíky,ale nevím jaký by byl výsledek. asi nic moc, do toho asi nepůjdu.
zjistil jsem, že ta bedna co děda našel u popelnice je ars 9204 a zní zajímavě, podobně jako ars 9104, ale o něco líp, navíc na ní existuje nová výhybka. neví někdo jak hraje ars 9204 s novou výhybkou? :-D
tay uvažuju že zkusím narvat na svůj pc stůl ars 9207, protože zvuk z nich se mi prostě líbí, ten zvuk je krásně plný, u ars 9104/9204 mi ty basy prostě chybí a celkově nehrajou tak hezky...
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod PanDeRass 19. 2. 2011 12:25

Ahoj vespolek,

mám dotaz ohledně TW 140 Studio. Při přidávání hlasitosti začíná být přímo úměrně patrný jev, že levý reproduktor "lítá jako blázen" tam a zpět, kdežto pravý se prakticky nehne - což je jev, který bych rád nějak odstranil. Moje repráky (Fostex FE206E) mají Xmax 1,5mm a tak se o ně při větší hlasitosti dost bojím - respektive o ten levý.

Dal jsem před týdnem TWčko známému, který mi ho před časem repasoval (no vlastně jsme vyměnili pouze výkonový kondenzátor (2x2000 micro v sérii jsme nahradili 1x 4700 micro), poněvadž vše ostatní je OK a v tolerancích. A modernizovali zadní panel na připojení vstupů pomocí RCA a výstupů šroubovacími svorkami - kryt dostal matný černý lak.
Se zvukem jsem plně spokojen (zesilovač pohání Home Made TQWT Horny a zahrál i na kamarádových McIntoshích - nicméně k extrémním výkyvům membrány na levém výstupu dochází stále. Tedy dal jsem ho znovu na kontrolu. Výsledek z kontroly je, že na osciloskopu se chová mravně a i na klasický testovací signál reaguje zesilovač přesně tak jak by měl. Po připojení hudby se efekt však projeví.

Nevíte někdo čím by to mohlo být ? Nebo co by se nemělo zapomenout prohlédnout ?
PanDeRass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2011 13:29

Asi nejlepší by bylo měření výstupního signálu dvojkanálovým osciloskopem - buzení monofonním signálem do obou kanálů shodné a na dvojkanálu porovnat, "co vlastně leze ven" z koncových stupňů. Nerozumím dost dobře větě "při přidávání hlasitosti levý repro lítá jako blázen, pravý se koro nehne" - je tím myšlen pohyb potenciometrem hlasitosti bez vstupního signálu, nebo rozdíly v hlasitosti, když se přes zesilovač normálně hraje - čili že jeden kanál zesiluje velmi rozdílně v porovnání s druhým? První varianta by ukazovala na vydřený potenciometr hlasitosti = nutno vyměnit, opravit to nejde, druhý případ bych viděl na vyschlý elektrolytek někde v obvodu zemnění zpětné vazby, kterou je nastaveno zesílení celého zesilovače. Celkově bych to viděl na výměnu všech elektrolytických kondenzátorů, pokud už nebyly měněny v nedávné minulosti. A jinak - ta náhrada 2ks filtračních kondíků 2200uF za jeden 4700uF v napáječi nebyla zrovna nejideálnější - vždycky platí, že víc kusů menších kapacit složených dohromady do jedné větší je pro filtraci lepší varianta, než jeden "vysokokapacitní" hrnec. Důvody přesně znají elektrikáři a elektronici, laik (v elektronice) by to měl přijmout jako neoddiskutovatelný fakt.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka