Vyplatí se kupovat legendu?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krovak_cze 27. 1. 2011 21:07

nj ale o tom se neda dohadovat, protoze tam zase k hadani neni duvod :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borovic 27. 1. 2011 23:43

Clapi, přestaňte se hádat!
Dnes jsem koupil missiony 782 a teď už chybí jen ten zesák. Zbylo mi už jen 5k, takže to bude dost natěsno co:) Napadla mně ještě yamaha 590 je od 1 majitele a snad nebyla nikdy v koši nebo na skládce:)
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 28. 1. 2011 07:15

me by se docela libila, papirove je pekna, jeste jak hraje :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 28. 1. 2011 11:29

Tady se nikdo nehádá, jen jsme si vyjasňovali názory, jestli má větší cenu někoho papouškovat, nebo vlastní zkušenost. Já jsem rozhodně zastánce toho druhého.

Tu Yamahu bych ti schvaloval, pár jsem jich slyšel a zvukově jsou výborné. Ale nesmíš věřit prodávajícímu, že si kupuječ nějaký hájghend. Je to dobrý zesík za dobrou cenu, nic víc. Víc uslyšíš, až si ho pustíš na bedny ve svém poslechovém prostoru.

-- 28. 1. 2011 11:33 --

krovak_cze píše:nj ale o tom se neda dohadovat, protoze tam zase k hadani neni duvod :)


A to by ses divil! ;-)
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borovic 28. 1. 2011 11:33

Ještě jedna věc, posazení zvuku u missionů je podle mně trochu syntetické na výškách, není slyšet přirozenost nástrojů, nejsou tak hutné jak bych si přál slyšet. Proto bych potřeboval zesilovač který by výšky uhladil a přidal zvučnost a plnost pro středy a basy, prostě je uvolnil. Yamaha prý přidá zvuku jakousi svou charakteristiku, no bojím se zase aby se výšky nestaly ostrými. Mám asi netopíří sluch a výšky slyším jinak :)
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 28. 1. 2011 12:11

Ram1 píše:Tady se nikdo nehádá, jen jsme si vyjasňovali názory, jestli má větší cenu někoho papouškovat, nebo vlastní zkušenost. Já jsem rozhodně zastánce toho druhého.

ja nikoho nepapuoskoval, ja jen vyvratil tvoje tvrzeni o tom ze s NAD se nepopletes :) ja jeden slysel a zrovna pekne nehral, a jestli to neni osobni zkusenost, tak nevim :D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 28. 1. 2011 12:31

borovic píše:Ještě jedna věc, posazení zvuku u missionů je podle mně trochu syntetické na výškách, není slyšet přirozenost nástrojů, nejsou tak hutné jak bych si přál slyšet. Proto bych potřeboval zesilovač který by výšky uhladil a přidal zvučnost a plnost pro středy a basy, prostě je uvolnil. Yamaha prý přidá zvuku jakousi svou charakteristiku, no bojím se zase aby se výšky nestaly ostrými. Mám asi netopíří sluch a výšky slyším jinak :)


Máš retich ty starý yamahy měly takový agresivní možná trocha řezavý výšky.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 28. 1. 2011 13:37

Dokud si to neposlechneš doma, se svým zdrojem a kabelama, tak budeš stejně vědět houby.

-- 28. 1. 2011 14:36 --

[quote="krovak_cze ...ja jeden slysel a zrovna pekne nehral, a jestli to neni osobni zkusenost, tak nevim...[/quote]

Je, a obrovská! :D :D :D
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 2. 2011 21:16

BassXXX píše:
borovic píše:Ještě jedna věc, posazení zvuku u missionů je podle mně trochu syntetické na výškách, není slyšet přirozenost nástrojů, nejsou tak hutné jak bych si přál slyšet. Proto bych potřeboval zesilovač který by výšky uhladil a přidal zvučnost a plnost pro středy a basy, prostě je uvolnil. Yamaha prý přidá zvuku jakousi svou charakteristiku, no bojím se zase aby se výšky nestaly ostrými. Mám asi netopíří sluch a výšky slyším jinak :)


Máš retich ty starý yamahy měly takový agresivní možná trocha řezavý výšky.


Přesně tak, YAMAHA je ostrá. Já bych šel spíš do http://elektro.aukro.cz/rotel-ra-810-a- ... 21481.html (mám sám RC980/RB980 a myslím, že i ten integráč bude super).
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a4000 8. 2. 2011 13:04

ravenman píše:Ja nejdem prigadzovat , cena je viac než vyhovujúca , idem kúpiť teraz , nemá tam nič o zahraničí , no na mail som mu oznámil odkiaľ som , budem dúfať že sa dohodneme a že to pošle , len ide mi o to akým spôsobom mu treba doručiť peniaze , ak som dobre pochopil allegro tak peniaze primo zasielam na službu allegro a odtial ich zasielam jednotlivym predajcom ..


neviem, ci je to este aktualne, ale kazdopadne aj pre aukciu KUP TERAZ musi mat zahranicny predavajuci povolene predaj do zahranicia, inac to kupit nevies...

skus mu napisat nech to povoli, vacsina poliakov s tym problem nema, inac z Polska som uz nakupoval staru Hi-Fi techniku a keby si mal zaujem, do SS Ti poslem par tipov na spolahlivych predajcov...

inac aj vyssie spominany predajca michail2008 je poliak, ale ma ceny o 15-30% vyssie, nez za podobne zariadenie zaplatite na polskom allegre...
a4000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borovic 8. 2. 2011 23:02

Tak jsem nakonec koupil Sony TA-F630ESD a jsem spokojený samozřejmě zatím na první dojem, hraje hezky, plno basů a výšky jemné, středy vzdušné, akorát musím ještě pořešit CP player nějaký adekvátní do sestavy. To se ještě možná trochu zvuk změní, jen k lepšímu:)
Jo a taky jsem kupoval v Polsku
borovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frogg 9. 2. 2011 10:15

Tak ať ti slouží.
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 18. 2. 2011 22:40

Inak pani , naskytla sa mi moznost kupit SONY TA-F 730ES za velmi rozumny peniaz , mate s nim niekto osobnu skusenost ? alebo ste nieco citali ? je o nom malo chyru a slychu . Iba niektoré sonky su podarené ..., 870ES je vzdialena buducnost , ale neda mi to neexperimentovat a ta 730 ma laka strasne
ravenman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 3. 2. 2013 11:44

Trošku mi tu chybí ten seznam zesilovačů, co vydrží celej život...

No je jich na výběr opravdu velmi mnoho, fakt dost ! Otázkou je spíše, v jak vysoké hudební kvalitě a cenové oblasti se chceš pohybovat. A jak dlouho trvá to "na celý život" ? Z osobní zkušenosti mi přijde, že HiFi-sti stále hledají nebo se jen na nějakou dobu zastavili, protože v životě jsou důležitější věci na řešení než muzika.

Při rozhodování si drtivá většina běžných zákazníků vybírá na základě vlastních limitů např. jaký zesilovač/AVR pořídím do x tKč ? Takových výběrů je nejvíce a taky nejvíce realizovaných, takže výrobci "musí" mít něco v nabídce dle "diktátu" zákazníků. Lepší výběr by měl být postaven na tom, jak kvalitní parametry požaduji ? Tj. řešit jak je na tom zdroj, filtrace, zp.vazba, konstrukce, použité součástky, možnosti připojení, výkon, třída AB apd. a případně přijatelný vzhled. Pokud se mi ke všemu ještě líbí, tak je to bonus taková třešnička na 10-ti patrovém dortu. Mnohem důležitější je jak chutná...

Takže to není co vlastně dostanu za tolik a tolik peněz, ale kolik peněz si mám připravit na kvalitní zesilovač a na kvalitě raději nešetřit.

1) Základní řady :-] všech výrobců - obvykle neurazí ale ani nenadchnou, ale to člověk zjistí až později po obměně, ale na začátku je lepší něco než-li nic (vivat TW 40).
2) Střední třídy ;-] všech výrobců - obvykle se tam najde pár zajímavých nebo netradičních modelů, které dělají firmě jméno a jsou ještě za rozumné peníze.
3) Vysoké třídy :-D - tady to začíná být dost zajímavé po hudební stránce a najdou se zde legendární třídy nebo modely, mezi nejznámější zástupce výrobců: Akai, Denon, HK, JVC, Kenwood, NAD, Marantz, Onkyo, Pioneer, Technics, Sharp, Sony, Yamaha.
4) Výběrové řady :love: - nejznámější jsou asi Sony ES, Pioneer ELITE, Onkyo Grand Integra - tady si lze velmi dobře vybrat v přijatelné ceně (medián 5-10 tKč). Jsou to přístroje z vrcholu stereo přelom 90.tých let, pak už nastoupily AVR. A některé vybrané modely přelézají i do vyšší kategorie.

Sám sebe zkopíruju: Když jsem si volil předchozí stereo aparaturu, tak jsem chtěl integráč od SONY ES z přelomu 90.tých let (vrchol stereo před nástupem AVR boomu), protože tyto zesilovče byly a i na dnešní dobu jsou vynikající, navíc těchto zesilovačů bylo vyrobeno hodně, proto jsou dnes dostupné za super cenu (integráče 5-10 tKč) a věděl jsem, že časem budu chtít poskočit výše. Takže jsou i dobře prodejné, což se mi potvrdilo, s prodejem nebyl prblm.

5 a dále) Velmi vysoké (nároky) 8-P - výrobci vše podřizují hudbě a je zde již málo kompromisů (obecně) proti předchozí třídě. Tomu taky odpovídá vysoká cenová kategorie. Mezi zástupce patří firmy, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli:
Accuphase ("etalon" třídy), Arcam, Audio Alchemy, Audionet, Audio Research, Avantgarde Acoustic, Ayre Acoustic, BAT, Bryston, BV Audio, Cambridg Audio, Cello Seattle, Classé, Clear Audio, Conrad-Johnson, Copland, Creek, DPA, Electrocompaniet, EMM Labs, Emotiva, Epos, Gryphon, Jeff Rowland, Krell, Lamm, Linn, Luxmann, Mark Levinson, MBL, McIntosh, Meridian, Mosconi, Musical Fidelity, Naim Audio, Pass Labs, Phase Linear, Plinius Audio, Primare, Revel, Rotel, Siera Audio, Scott, Sroll, STAX, Vincent (a ještě řada italských zesiků a určitě jsem řadu dalších a vynikajících nenapsal).

Důležité je poslouchat všechny žánry, a to ještě jako teenageři, i ty které nejsou aktuálně tak atraktivní jazz (klarinet, trumpeta, saxofon), klasická hudba (orchestry i quarteta), jednotlivé nástroj sólově (klavír, housle, flétna, varhany)..., protože až se člověk posune v poslechu hudebního žánru, tak někde tady bude končit. Proto je dobré mít alespoň nějaký základ než žádný.

JJ to se mi líbí ! Při kompletaci dávám totiž přednost řádné domácí práci a ne výsledkům vykořisťování práce nezletilých dětí v Číně - ještě bych dodal + devastaci ŽP.

Značek je hodně, modelů ještě více a finance jen jedny tedy omezené. Takže jediné co zbývá, je důkladně vybírat a chytře nakupovat ! Zestárnou lze se zesilovačem bez kompromisů, tj. třeba nový v ceně osobního automobilu, protože hraje excelentně a přínáší velikou radost z hudby. A kdo nechodil na High End výstavy, tak mu bude ke spokojenosti stačit i první koupený zesilovač. Konkrétní značku nechci uvádět, třeba ještě ani nevznikla a čekám na nějakého nadějného konstruktéra. Třeba se najde někdo v CZ. No v každém případě je to výzva.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků