Onkyo TX-NR509 - novinka 2011 - kdo ho má?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 30. 8. 2011 08:25

velodyne, ja by som ruku na to nedaval.. :)
Poznam pripad ked HTPC nenaslo "monitor" alebo "zobrazovaciu jednotku" a pritom bol pripojeny k receivru a receiver k TV, ale TV vstup nebol este prepnuty na HDMI1, ale na sledovanie klasickej TV. HTPC si to vzalo tak ze "nie je monitor", a ked clovek "neskoro" prepol na HDMI1, tak mu uz nic nezobrazilo, lebo system HTPC nevidel monitor pri starte......

Je to uplne bezny jav, takze by som sa necudoval keby toto bol rovnaky pripad a preto odporucam postup: TV prepnut do HDMI1, zapnut receiver na rezim PS3 a zapnut PS3.
Je to sice miestami take neohrabane, ale co uz. V pripade ze je system PS3 uz nastartovany, nie je problem potom prepinat medzi jednotlivymi vstupmi na TV ci receivri, uz by to nemalo blbnut....
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 30. 8. 2011 21:26

S HTPC nemam skusenosti ani nebola reč. Ja mam tiez PS3 aj XBOX aj STB, DVD, napojeny cez HDMI do AVR, zapínam ich ako mi napadne a ešte sa mi nestalo zeby sa nenasiel obraz alebo neak hocico blbnul, preto ta ruka :)
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 30. 8. 2011 21:30

Aj PS3 je stale len PC.. Je pravda ze nemam skusenost s PS3, takze neviem to realne zhodnotit, no s elektronikou vo vseobecnosti je to casto na dlhe lakte.. :)
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 30. 8. 2011 21:53

Ved ano aj PS3 aj XBOX je PC, u mna taky problem v zivote nebol, Neophytee-mu blbne Onkyo, nezalezi na poradí zapnutia. On sa pytal či to moze mat vplyv na najdenie obrazu, ja hovorim nie.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 31. 8. 2011 11:21

Ja hovorim ano. :)

Nehovori o blbnuti Onkya - ak TV prepnes na Onkyo, mas modry obraz ktory posiela Onkyo, ci uz v stand-by alebo v zapnutom rezime bez dalsieho vstupu. To ci sa mu chyti obraz Onkya do TV zisti az ked stlaci "setup" na Onkyu a vybehne mu setupscreen Onkya.

Dalsi obraz/neobraz MOZE zalezat od toho ci PS3 "spravne detekuje zobrazovaciu jednotku" (vid mnou uvadzany pripad HTPC) a teda posiela vstup do Onkya, ktore by to malo transfomovat na vystup a miesto modrej obrazovky by mal mat obraz z PS3..

Je to vec nazoru no... Neophytee otestuj to a daj vediet. :)
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neophytee 31. 8. 2011 16:05

Jako po zmačknutí SETUP normál naskočí setupscreen,když mám modro...je i divné,že v rohu se normál při zapnutí PS3 napíše 1920*1080 ...ale prostě obraz nikde.Vyloženě to dělá to ONKYO,pač jsem to měl v opravě kvůli vypadávání obrazu...a dneska asi po měsiční opravě mi to vydlo opět komlet obraz i zvuk na sekundu a zase hned naskočil...pak pro změnu jen vypadnul zvuk.Jiný přehrávač nemám,že bych třeba zkusil,jestli to děla PS3,ale když jsem to měl napojene na přímo PS3-TV tak to nedělalo.Já už vážně nevím.Káblama to taky není,ty jsem zkusil vyměnit.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod tibco 31. 8. 2011 16:37

mám úplne rovnaký problém. zostava onkyo ht s 6305- receiver TX-SR508 a repráky 5.1 onkyo. zapojené cez HDMI kable na LED TV Samsung. ako prehrávač PS3 slim. napísal som o tom na tomto fóre samostatnú kapitolu. po určitom čase vypadávanie obrazu aj zvuku. a je to čoraz horšie. bolo aj v servise v žiline a podľa ich vyjadrenia je všetko v poriadku. ale to teda rozhodne nie je!!! vie niekto poradiť??? alebo ako to funguje pri výmene tovaru kus za kus keď aj po zaslaní do servisu a údajnej kontrole a údajnom nahratí nového firmvéru (o čom dosť pochybujem) problém stále pretrváva??? dokonca na oficial onkyo stránke som sa dozvedel, že tento uvedený receiver má problémový firmvér, ktorý je nutno v servise vymeniť za aktuálny. problém sa mal ale týkať toho, že pri reprodukcii zvuku LINEAR PCM sa hlavný zvuk neprodukuje cez predné ale zadné suround reproduktory. čo je asi možné, pretože pri hraní hier na PS3 je zvuk na receivri automaticky nastavený na LINEAR PCM a predné reproduktory hrajú dosť potichu, zato zadé suround revú až na nevydržanie... ak by niekto vedel poradiť, dosť mi to pomôže...
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod velodyne1 31. 8. 2011 22:41

Su to chybne video-časti, FW tych Onkyí. Ved skušal priamo na tv a tak nebol problem--Slamka? :) on uz to Onkyo aj mal v servise, necital?
Ja taky problem s vypadavaním a nenajdením obrazu, zvukom, s Denon avr nikdy nemal.
To, že reklamaciu ako rieši ten-ktory servis je individualne, bohuzial zavisi na ich ochote, čo kedy a ako robia, treba sa riadit podla rekl. poriadku a ked to nevedia opravit, ziadat vymenu alebo vratenie penazi.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neophytee 31. 8. 2011 23:59

Tak me ted napadlo,ze to asi propojim Ps3 do TV pres HDMI a z Ps3 dam optiku do Onkya.To by melo fungovat ne?Prijdu tim o Dts Hd master asi,ale co no.Nebo jde to nejak nastavit v Ps3,aby si to Onkyo prekopalo ten signal?Vsak ma vestaveny dekoder,tak by to mohlo jit ne?Kdyz ne,budu mit jen DD 5.1 no.Nemam na to uz nervy,tolik penez to stoji,servis ne zrovna po ruce...ma cenu utracet velke castky za opticky kablik,popr.mate nejaky spolehlivy typ?Predem dekuji za rady a jsem rad za vase ohlasy
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 1. 9. 2011 08:43

Oki, je to tym Onkyom..

Ano, prepojenie PS3->TV obraz a PS3->receiver zvuk by teoreticky mohlo pomoct, ale moze sa Ti stat ze zvuk Ti bude aj nadalej vypadavat, nakolko pri vsetkych "zvukovych" rezimoch AV receivra su aktivne aj video obvody (a sam pises ze Ti to vypadava spolocne). Jediny rezim pri ktorom sa vypina video obvod je Pure audio a to Ti moc na DD5.1 neposluzi, lebo sa jedna len o stereo..... :hm
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibco 1. 9. 2011 11:57

Neophytee píše:Tak me ted napadlo,ze to asi propojim Ps3 do TV pres HDMI a z Ps3 dam optiku do Onkya.To by melo fungovat ne?Prijdu tim o Dts Hd master asi,ale co no.Nebo jde to nejak nastavit v Ps3,aby si to Onkyo prekopalo ten signal?Vsak ma vestaveny dekoder,tak by to mohlo jit ne?Kdyz ne,budu mit jen DD 5.1 no.Nemam na to uz nervy,tolik penez to stoji,servis ne zrovna po ruce...ma cenu utracet velke castky za opticky kablik,popr.mate nejaky spolehlivy typ?Predem dekuji za rady a jsem rad za vase ohlasy


takéto prepojenie som skúšal aj ja. PS3-HDMI-TV (len obraz) a PS3-optika-Onkyo (len zvuk). úplne zbytočne vyhodené peniaze za optiku. obraz šiel celý čas bez problémov ale zvuk začal samozrejme znovu vypadávať. neodporúčam. takisto som včera napísal na info@onkyo.sk A4kový mail s uvedenými problémami a ich návrhmi na riešenie. dúfam, že je to dobrý mail, pretože iný som na zastúpenie onkya v SR nenašiel. ak vôbec pošlú nejakú odpoveď, dám vedieť ako to všetko vyriešiť
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 9. 2011 13:47

Tak to je teda na pytel !Takze se asi dalsi reklamaci nevyhnu.Ja psal taky mail do Prahy k nejvyssim hlavam,ale zadna reakce,treba budes mit vic stesti a jsou u vas ferovejsi.Kazdopadne dekuji za informaci,ze je to k nicemu.By me fakt zajimalo,proc to jako mesic fungovalo a to jsem na to hral hodne a jednoho rana me to zas ***** modrou obrazovkou a nasledne kdyz jsem pak na ponekolikate nahodil obraz to zaclo cele blbnout kompletne.
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod FrantisekKoudelka 1. 9. 2011 14:18

Jako vlastník staršího modelu 707 musím říct, že se mi stává, že mi občas receiver "zblbne". Mám na něj napojen PS3 slim přes HDMI se zapnutým HDMI CEC. Zejména po výpadku elektřiny nebo jeho odpojení mi vypadne zvuk a receiver je hluchý. Stejně tak včera mi z ničeho nic hrál jen stereo a nešlo s tím nic dělat. Jediné co pomůže je vypojit napájecí kabel a po opětovném zapnutí zase normálně funguje. Ale k věci.
Zkoušeli jste, co máte problém s výpadky, zapojit do receiveru i jiný zdroj signálu, třeba satelit, jestli se to bude chovat stejně? Máte u PS3 nastaven výstup u BR na PCM nebo bitstream? Zkoušeli jste to změnit? Máte zapnuté/vypnuté CEC?
Doporučuji zkusit vyměnit HDMI kabel. Je jedno že je super extra, prostě bych to zkusil jen aby se vyloučilo, že to kabelem není.

-- 1. 9. 2011 15:37 --

zřejmě běžný problém: http://www.youtube.com/watch?v=SBn-mLvrpmo

-- 1. 9. 2011 15:38 --

http://www.youtube.com/watch?v=pzLfLm5Fvtc&NR=1
FrantisekKoudelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibco 1. 9. 2011 15:38

vďaka za odkazy na videá. skoro tak presne to vyzerá. káblov som skúšal niekoľko. HDMI aj optických... stále to isté. zvuk na PS3 na bitstream aj PCM, nemalo to na daný problém žiadny účinok, vypadávalo tak či tak.

-- 1. 9. 2011 16:46 --

Neophytee píše:Tak to je teda na pytel !Takze se asi dalsi reklamaci nevyhnu.Ja psal taky mail do Prahy k nejvyssim hlavam,ale zadna reakce,treba budes mit vic stesti a jsou u vas ferovejsi.Kazdopadne dekuji za informaci,ze je to k nicemu.By me fakt zajimalo,proc to jako mesic fungovalo a to jsem na to hral hodne a jednoho rana me to zas ***** modrou obrazovkou a nasledne kdyz jsem pak na ponekolikate nahodil obraz to zaclo cele blbnout kompletne.


už ozaj neviem čo s tým... jedine už len vymeniť za iný kus alebo vrátiť peniaze. neviem ako u vás ale u nás to funguje zhruba tak, že na výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí máš nárok ak:

1. ide o neodstrániteľnú vadu brániacu normálnemu používanie výrobku
2. 3 opraviteľné vady vyskytujúce sa zároveň v jednom výrobku
3. ak už bolo zariadenie 2krát v servise s tou istou vadou a na 3krát sa vada vyskytne znovu...
tibco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 9. 2011 15:50

Já mám kabely REAL CABLE HD,co byl k Onkyu,předevčírem jsem koupil jiný no name za 120kč a stejně to děla taky.Je fakt,že když je bouřka,tak jsem to vždy vypínal komplet z elektřiny,že by to mohlo ku.vit totok???Právě abych se vyhnul poklesům el. nebo případně když jí oni vypnou a znova nahodí kvůli narazům...jako tou ž mi příjde fakt hledání chyby někde u mě a ne v receiveru :-) tak pokud jsi na to přišel aspoň u Tebe,že Ti pomáha odpojit přívodní kabel,tak dobrý.Ale u mě jako jsem zapnul-MODRO-.Neměl sem nahrany poslední FW,poslední vyšel 8.8.2011,říkam,fouknu ho tam,třeba ho to pleskne a bude vše ok.Nahral sem-COMLETE-vypnu zapnu-MODRO! UUaaaa....Pravě mám jen PS3 SLIM a nemam od koho půjčit jiný přehravač,taky mě to už napadlo...takže já to vyzkoušenen nemam !Mám vypnuté CEC.DODRŽUJI ted postup zapínani a zatím s modrou obraozvkou klid,čili TV,pak AVR a nakonec PS3.Výstup zvuku mám bitstream...Když jsem sem měl linear PCM,tak mi nechtělo hrát na Onkyu DTS HD MASTER.Takže ještě něco vás napdáááá??? :-))) s tou otikou mě sakra zklamal,myslel sem,že tomu uteču no.
Neophytee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků