Zapojení receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figa 4. 6. 2011 08:11

Ahoj, rád bych si doma udělal něco takového:

Obrázek

Ze set-top boxu by šlo HDMI to bych rozdělil rozdvojkou. Jeden by šel do tv karty v pc(kvůli nahrávání programů) a druhý rovnou do receiveru. Z PC by šel pak HDMI z grafivké karty do receiveru. Na něm bych potom přepínal vstupy. Buď bych koukal rovnou na TV nebo měl zapnuté PC a tam měl i TV. Mám strach, že ten receiver nevypne úplně ten HDMI zdroj který nebude aktivní, takže ta rozdvojka nebude fungovat. Jsou mé obavy zbytečné? Je lepší zvuk vést přímo po HDMI nebo optickým kabelem? Předem děkuji za odpovědi.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xhibit 5. 6. 2011 17:10

A nemělo by to fungovat spíš tak že všechny zdroje signálu půjdou do HDMI vstupů na AVR, výstup pro TV bude asi nejspíš jeden tak že ten rozdvojit a vést do TV a PC?
xhibit
Junior

Odeslat příspěvekod Figa 6. 6. 2011 16:48

No právě. Výstup je jen jeden a já potřebuji mít obraz z PC na TV, ale jen když potřebuji.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 6. 6. 2011 20:55

Chlape zkus to napsat znovu a trochu srozumitelně, už od prvního příspěvku moc nechápu, o co Ti jde.

Pokud Tvůj A/V receiver nemá dva HDMI výstupy, tak nejlepší bude koupit rozdvojku a zapojit ji za set-top-box. Jeden výstup do AVR, druhý výstup do PC. Z PC pak povedeš HDMI do dalšího HDMI vstupu na AVR. Z AVR pak do TV.
Tedy přesně tak, jak to máš nakreslené. Jen nevím, co v tom vidíš za problém?
Když budeš chtít nahrávat ze set-top-boxu, tak zapneš PC a budeš nahrávat s tím, že TV budeš sledovat skrz rozdvojku za set-top-boxem, ze které půjde signál do AVR a z něj do TV.
Když budeš chtít přehrávat filmy z PC tak přepneš AVR na film z PC.
Když se budeš chtít dívat na TV ze set-top-boxu tak zase přepneš AVR na vstup kde je zapojený výstup z té rozdvojky za set-top-boxem.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Figa 6. 6. 2011 23:27

Přesně o to mi jde. Chtěl jsem vědět jestli to takto bude fungovat tak jak má. Mnohokrát děkuji.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 7. 6. 2011 13:17

Ahoj,muzete sem hodit odkaz,kde se da koupit ta rozdvojka HDMI.Uz sem psal svuj problem s AVR ONKYO 509.Zkusil bych to prave z Ps3 jeden kabel na obraz do TV a druhy kabel kvuli HD zvuku do Onkya.Blbne mi tam vypadavani obrazu,myslim,ze bych timto problemu utekl.Bude to fachcit ne?
Neophytee
Junior