Yamaha RX-V 771 vs Onkyo TX-NR 609

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stulad 1. 9. 2011 09:25

Zdravím odbornou veřejnost a všechny audiofily…Toužím vyměnit svůj av přijímač zn. Yamaha za novější model (zejména z důvodu absence výbavy, zejména hdmi portů) a uvažuji nad pořízením Av Yamaha RX-V 771 (díky naprosto bezproblémovému provozu staršího RX) či nad přijímačem Onkyo TX-NR 609. Zatímco u modelu Onkyo TX-NR 609 je zjistitelná spouta informací, u modelu Yamaha RX-V 771 jde o naprostý opak, což bude pravděpodobně způsobeno skutečností, že stále jde o novinku pro ok 2011. Zajímala by mne tedy osobní zkušenost některého ze šťastných vlastníků přístroje či názory recenzentů na pořízení toho či onoho modelu.
Skutečně již na závěr mi jen dovolte zdůraznit, že si jsem vědom skutečnosti, že hlavní podstatou zábavy (film 60-70 %, hudba 30-40%) je a bude samozřejmě odpovídající reproduktorová sestava, nicméně tuto hodlám obměnit až v dalším, následném kroku. Primárně mi tedy jde skutečně jen o doporučení přístroje vzhledem dosavadní deformaci mé osoby značkou av Yamaha. Pokud však padne doporučení i vhodné značky repro, budu jedině rád a předem děkuji. Předem díky!
Stulad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doloroso 2. 9. 2011 11:27

ak si spokojny s yamahou, tak chod do yamahy, ja mam doma tiez staru rx-v 520 a taa je super zvukovo aj vykonovo.. takztiez som pozeral po 771 alebo 1071 a nakoniec som tiez skoncil medzi 609 a 1911 denonom.. podla mna urcite neslapnes vedla s yamahou, 667 aj 767 boli hodnotene velmi dobre.. ale uz neverim nikomu a nicomu po velkom sklamani s denon 1911.. takze kup, zober domov a uvidis, na ostatne sa vyprdni.. inak mas ake repro?
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod etaloncr 2. 9. 2011 17:34

Tak 771 mi prošla rukama jen chvíli, měl jsme ji půjčenou od distributora, nemůžu říci, že mám nějkou dlouhou zkušenost. Ale co mně na ní zaujalo je, že za 16.990,- má 2 HDMi OUT, což konkurence v téhle ceně neumí... Tím mi příjde opravdu moc zajímavá. Může člověk doma mít plátno a TV. Ale když si vezmu, že rozdíl mezi cenou té 609 a 771 je 2.500,- a pokud bych to měl jen u TV, tak je to zbytečná investice. Neb tam nevidím jinou přidnou hodnotu oproti 609.

Zvukový projev, podle mně co k tomu dáš... já k Yamaze prodávám JBL, Q Acoustics, AQ, Xavian, občas Jamo. (nejčastěji JBL a AQ).

Testoval jsme 771 na setu Acoustique Quality Kentar 2. Mám rád vše, takže tam proběhla klasická hudba (Dvořák, Janáček), rock (Stouni, Ozzy), nějaký pop (Lady Gaga).

Ve výsledku, projev reproduktrů s Yamahou vyrovnaný, jemně basující, pro rockera vhodné, ne duc tuc jako Jamo. I když jsem dal sestvě hodně zabrat neztrácela dynamiku a nezadýchávala se. Při poslechu např. Ozzyho a jeho Perryho Masona, jak v té písni Ozzy zpívá Peeeeery Mason, si repráky ani neškříply, vytáhly to obdivuhodně... jinak musím říct, Yamaha topí, ale to všichni.
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod doloroso 2. 9. 2011 22:14

testoval si to zaroven? aku ma yamaha kvalitu a silu zvuku v porovnani s tym onkyom?
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod etaloncr 2. 9. 2011 22:19

Ne, nenapadlo mně udělat nějaký porovnávací test 609 X 771 na jedněch bednách.... jen jsem si chtěl tu 771 vyzkoušet až ze mně bude někdo tahat rozumy jak to hraje :).
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Stulad 12. 9. 2011 07:00

Děkuji všem za názory a zkušenosti, moc mi to pomohlo. Co se týče reprosoustav, asi moc odbornou veřejnost nepotěším, ale kdysi jsem pořídil 6.1 sestavu od Sony. Asi mě toto přiznání katapultuje do jiných výšin, spíše nížin, ale pořízení repro chci řešit jako druhý krok po nákupu av příjimače. Někdo říká, že má být první krok....no jdu na to obráceně. V každém případě moc děkuji za názory, i co se týče reproduktorových sestav. Moc si vážím odezvy
Stulad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doloroso 13. 9. 2011 00:04

no a jak si sa teda rozhodol? na 771 som necital ziadnu recku, ale celkovo uz yamahy tiez niesu co boli.. a 609 vysla na moje pocudovanie velmi dobre:
HT Labs Measures
Five channels driven continuously into 8-ohm loads:
0.1% distortion at 81.0 watts
kto by nerozumel, namerali jej 81 watov na kanal pri 5 kanaloch riadenych sucasne..
zdroj:http://www.hometheater.com/content/onkyo-tx-nr609-av-receiver-ht-labs-measures
vyborny stroj za dane peniaze na domace kino.. :tleskani take hodnoty ma Denon AVR-2311 ktory stoji 2x tolko co 609..
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 13. 9. 2011 06:02

...to preci nemuze byt pravda, nebot Denon je udajne konstrukcne uplna spicka bez ohledu na tridu.

:)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doloroso 13. 9. 2011 10:22

player píše:...to preci nemuze byt pravda, nebot Denon je udajne konstrukcne uplna spicka bez ohledu na tridu.

:)
pobavil.. :lol:
doloroso
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Undertaker002 14. 9. 2011 16:15

Zdar vlastním onkyo 609 ,ač podle testu má 81w tak , prostě když jede jen na stereo tak to jde ,ale v režimu 5ch mu dochází dech při vyšší chlasitostech , dynamika je oproti stereu režimu uplně někde jinde ..

ale za ty peníze je to dobrý receiver .
Undertaker002
Junior

Odeslat příspěvekod doloroso 14. 9. 2011 17:11

a to si este nepocul 1911/1912 denon.. :D to by si cumel jak to hra.. tan nema dych od zaciatku do konca :D 609 je fakt dobra za tie peniaze..
doloroso
Mírně pokročilý