AV receiver nebo zesilovač 2.1 (5.1)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koblih 26. 2. 2012 19:52

Zdravím,
přestalo mi fungovat cca 8 let staré domácí kino Panasonic s 5.1 zvukem. Oprava by podle vyjádření servisu vyšla na 3000,- , takže uvažuju o novém zařízení. Jde mi o to, že bych rád využil stávající reproduktory, které pořád spolehlivě fungují a moc nevím,jaký zesilovač/av receiver k nim vybrat.

Reproduktory:
- 2x přední satelity na stojanu, výkon 50W, 6 ohm
- pasivní subwoofer, výkon 150W, 6 ohm
- ostatní repro nezapojené/nepoužívané

Připojení reproduktorů:
- každý satelit přes obyčejnou dvoulinku +,-
- subwoofer se připojuje samostantě, taky přes obyč. dvoulinku +,-

Používané vstupy:
- stereo cinch z počítače
- do budoucna i zvuk z TV

Výstupy:
- momentálně nic

Využití:
- hlavně hudba z PC - obyč mp3, MusicJet (2.1)
- v budoucnu streamování filmů do TV přes ethernet a výstup zvuku z TV (5.1)

Místnost:
- 5x4, 20m^2

Cena:
- Ideálně do 5000,-

Ve zkratce jde o to, najít takové zařízení, ke kterému můžu připojit stávající repro přes dvoulinky a které bude mít vstup stereo cinch a k tomu asi HDMI nebo aspoň další stereo cinch pro vstup zvuku z TV.
Díval jsem se na pár e-shopů a nikde jsem nenarazil na možnost výstupu pro subwoofer přes dvoulinku.

Pokud o něčem víte, nebo mě správně nasměrujete, tak budu rád.
Díky.
N97 mini > Samsung galaxy mini > Samsung galaxy ace 2 > Galaxy S4 mini
Fabia I Combi Elegance 1.4 16V 74kW
Koblih
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1tu 27. 2. 2012 13:19

Zdravím, řešil jsem podobné, místnost o pár (doslova o 2m2) větší - panelák.
Původní sestava technics 5.1+(2x60W,2x30W,15W)
Již mám Synology NAS server - jako zdroj hudby a videa + veškeré zálohy z PC, notebooku a mobilů.

Cenu jsem si dal za komlplet (staré repro prodávám) do 20.000 Kč

Nejprve jsem zvažoval 5.1:
1)Onkyo + Jamo - TX-NR 509 + S606 HCS 3
2)Onkyo - TX-NR 579(perfektní podpora DLNA, kvalitnější než výše, dražší jen o 500Kč) + bedny jako výše

pokud nepotřebujete LAN s DLNA, lze se přiblížit k těm 5000kč, ale tato cenová hladina mi byla rozmlouvána.

Pak jsem z tohoto vycouval pouze na stereo(poté co jsem slyšel ve stejně velké místnosti sloupy v sestavě 5.1-moc basů, prostě moc zvuku na malou místnost-můj názor) + někdy později koupím nějaký dobrý "media centrum s 2xtunerem, LAN(DLNA),interní HDD(pouze na nahrávání z TV když nejsem doma + přehrávání přímo do TV z LAN)
1) Onkyo - TX-8050 + Jamo - S 606
2) Onkyo - TX-8050 + Wharfedale - Diamond 10.4 (konečná volba)

Tento týden mi to přijde, tak mohu dát vědět.

Z 60% poslouchám hudbu, pak 20% děti koukají na pohádky a filmy a 20% koukám na koncerty.

PS: názory jak špatně jsem vybral si nechte - nekažte mi náladu, dokud to nezjistím sám :-D
pavel1tu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2012 13:41

pavel1tu --> Ak by som si mal vyberat medzi Jamami a Wharfami, tak (po mojich skusenostiach) by som sa Jamam vyhol.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Abox 27. 2. 2012 14:27

>Koblih
Mam dojem, ze ten pasivni SB uz asi bude na bzum.
Horko-tezko najdes receiver, kde ho jeste pouzijes (dneska vetsinou uz jenom aktivni SB).
Treba Technics SA-AX 6 ho mohl pouzit, protoze mel vystup jak na aktivni, tak i na pasivni SB.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 2. 2012 17:09

Jama S606 ne, hrajou strašně, to už radši Jamo S426.

Mrkni na AVR od Pioneeru, myslím že pasivní sub podporují.
EDIT: Tak jsi nejsem jistý, ale atarší modely tak 2 roky zpět to uměli.

http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilov ... ort=_price
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koblih 27. 2. 2012 17:46

Repro ted muzeme nechat stranou, potrebuju opravdu jen nejaky zesilovac. Na Mall jsem se dival taky, bohuzel vsechny maji jen preout pro aktivni subwoofer.

Asi budu muset hledat nejakou bazarovku. Neco ve smyslu http://elektro.aukro.cz/zesilovac-s-tun ... 65717.html, tady jsem prihazoval,ale cena mezitim vyskocila vys, nez jsem ochotny za takovy stary bazmek dat. Navic je to bez DO.
N97 mini > Samsung galaxy mini > Samsung galaxy ace 2 > Galaxy S4 mini
Fabia I Combi Elegance 1.4 16V 74kW
Koblih
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1tu 13. 3. 2012 10:52

Odar píše:pavel1tu --> Ak by som si mal vyberat medzi Jamami a Wharfami, tak (po mojich skusenostiach) by som sa Jamam vyhol.


Jamo - slysel jsem je, ale v 3x vetsi mistnosti nez mam ja. Hrajou pekne,ale moc basuji - na muj vkus.
Diamond 10.4 - no, za tu cenu jsou skvele, planujeme je dat do sstejne mistnosti s Jamo a porovnat - ma nekdo netopiri usi ?
pavel1tu
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků