Marantz SR6006 nebo Denon AVR-2312

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krmelec 26. 3. 2012 08:45

No sám jsem zvědavý, jak velký rozdíl bude ve stereu oproti Nadu
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 26. 3. 2012 13:50

Na tom AVR budeš mít 2 kanály navíc - zapoj předky do bi-ampingu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 26. 3. 2012 15:05

S tím počítám
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2012 15:52

Tak Denon je doma a zjistil jsem, že mi to na ten můj poslech ve stereu bude stačit, hlavní rozdíl oproti Nadu to vidím v basech, denon má tendenci spíš dunět, prostě ty basy jsou takové rozplzlé bych řek, ale i tak mi to stačí a tak se tu za chvilku v bazaru objeví Nad a CA DacMagic :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 3. 2012 16:16

Z pevných basov k duneniu - vidím, že každý má iné preferencie.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2012 16:28

Ano, já totiž nebudu soustředěně v budoucnu analyzovat zvuk, ale aby to nevypadalo špatně, že Denon se nedá poslouchat ve stereu, on se dá, dokonce si i má drahá polovička všimla, že některé hudební nástroje jsou víc slyšet, které s Nadem hráli méně výrazně. Ten Denon oproti Nadu není jen tak důrazný a přesný na basech, ale o Nadu je známo, že je údernější, ale i tak ten denon 2312 hraje obstojně ve stereu, aspoň pro mě.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 27. 3. 2012 21:54

Samozrejme pre bezneho posluchaca staci stereo z avr, audiofili nech zkonstruuju zvlast stereo system na analiticky poslech, je to na kazdom comu vsetkemu chce sa venovat.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xpow 28. 3. 2012 09:49

Na jakých repro s tím Denonem hraješ? Že receiver bude mít proti zesilovači za stejné peníze slabiny se dá docela očekávat. Já bych řek, že důležitý pro běžnýho posluchače není uplně nějaký analytický výstup, ale to, jestli tě hudba a film z toho stroje baví, jestli to neunavuje. Prostě jestli, když člověk příde domů, tak si to rád pustí.
xpow
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 3. 2012 10:05

Zatim mam kef c7, ale budu kupovat WD set, ktery jsem zminoval na zacatku
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 3. 2012 13:04

krmelec píše:...denon má tendenci spíš dunět, prostě ty basy jsou takové rozplzlé bych řek...

Dunění basů nemusí být zapříčiněno zesilovačem, spíš bych viděl problém v poslechovém prostoru, případně k jinak nastaveným korekcím u AVR po kalibraci oproti tomu NADu.
Jistě by bylo zajímavé udělat test obou přístrojů v režimu "pure stereo" či "direct".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 3. 2012 13:43

Poslouchal jsem v režimu pure direct, Denon je víc takový detailnější a Nad je zas přesnější v basech, to jsou asi největší rozdíly, které já i má polovička slyšíme.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 28. 3. 2012 22:10

:-) a ze nemas sluch, mas velmi dobre usi, pekne a realne si napisal v com moze byt rozdiel medzi avr a stereo v rezime direct, fakt dobry postreh, vazne.

-- 28. 3. 2012 23:18 --

Nezabudnime ze Denon ma neutralny prirodzeny zvuk v direct mode, nic nevycnieva, preto sa moze stat ze oproti NAD ma menej basov.
Wahrfedale ma nieco podobne kludnejsie vlastnosti, neviem ci by neboli vhodnejsie ine bedne napr Canton dost casto davaju k Denon.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 3. 2012 10:54

Tak s tema wharfy jsem vice mene rozhodnuty, pokud budou chybet basy pri filmech, tak se casem prikoupi sub
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 3. 2012 16:25

Mám takový tušení, že při domácím kinu, když chceš přesednout z těch kefů na WD ti ty bassy budou hodně chybět. No uvidíš sám =)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 29. 3. 2012 20:50

Audyssey kalibracia-nastavenie prida hodne basov a vysok len sub nenahradi.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků