AV receiver s LAN nebo bez LAN + multimed. centrum? - do 10k

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MYTCH 26. 8. 2012 19:45

Ahoj,

zvažuju jakés takés ozvučení obyváku. Jsem totální nováček (doteď jsem žil na sluchátkách (Koss Porta Pro a Sennheiser HD 555) a aktivních Red Starech za 1000 Kč k PC).

Aktuálně řeším koupi av receiveru, především na poslech hudby (90% hudba, 10% filmy až bude multimed. centrum).
Na nejlbižší dobu jen receiver, přišel jsem k repro JAMO E 430 (vůbec nevím, jak to hraje :-)), časem (cca do půl roku) pořídím cca do 7000 repro, stereo, plánuju že bazarové.

Pokoj je 20m2 (5x4 metry).

Mám NAS, ze kterého bych chtěl přehrávat hudbu (a filmy). A k tomu je můj hlavní dotaz:
A) koupit dražší receiver, který má LAN a tak přehrávat z NAS hudbu. Zatím jsem počítal cca tyto (ale není to dogmatické):
Onkyo TX-NR414 B (http://www.mall.cz/av-receivery-5-1/onk ... ble-zdarma)
To znamená cena cca kolem 10 000.
Pioneer VSX-527-K (http://www.mall.cz/av-receivery-5-1/pioneer-vsx-527)
Taky mě láká možnost spojením s iPhonem.

B ) koupit levnější receiver a k tomu hned multimed. centrum a přehrávat z něj, přes hdmi do receiveru. Čili levnější receiver, cca kolem 4 000 až 6 000 a za zbytek ceny koupit multimediální centrum (cca kolem 4000 Kč?). Ale pro přehrání hudby budu muset zapnout receiver, multimed. centrum a TV...

Jde i o to, že multimed. centrum budu kupovat tak nebo tak. Nenapadá mě, jaké výhody má to, mít receiver s LAN (vím o internet radiu (to moc neřeším) a možnost přehrávat z NAS).

Mě napadají 2 hlavní nevýhody možnosti B ):
- nutnost zapnout 2 zařízení, jen proto, že chci poslouchat hudbu.
- tušíte, jak se prochází třeba adresářový strom, protože jsem nezaregistroval, že by multimed. centrum mělo svůj display. Bylo by tedy nutné zapnout TV?

Jinak akceptuju jakékoli rady a připomínky i k volbě receiveru.
Možná mi doporučíte možnost A nebo B nebo něco úplně jiného :-]

Díky všem.
Michal.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 8. 2012 20:54

Přítel kamarádky mojí mladý :) má multimed. centrum a má to i barevný displej a ukazuje to i strom a obsah adresáře. Ale displej je hodně malý (5x5cm), řek bych že tak od 2m a víc už ho neppřečteš. Ale značku ti nepovím, možná je to Egreat nebo xtreamer. má ho tak 2 roky, ale už se asi nevyrábí. pokud dáš HDMI CEC (control) už všech komponentů na on, tak bude stačit zapnout centrum a zapne se ti i zbytek komponetů, ani to nemusí být stejná značka komponentů.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MYTCH 27. 8. 2012 11:06

Díky za info. Ale asi to bude jednooký mezi slepými králem. Takže to vypadá, že multmed. centrum počítá s tím, že mu zapnu telku.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 27. 8. 2012 12:05

Pokud poslouchas hodne hudbu, tak bych opravdu doporucoval multimedialni centrum s alespon malym displayem, mit zapnutou telku je docela opruz.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 8. 2012 13:36

Ahoj ,po 10letech jsem menil receiver a bral jsem s LAN vstupem(bohuzel wifi tam nedavaji nebo jen do nejdrazsich modelu).
Jestli mas iphone tak ber s LAN ,budes moc ovladat receiver pres iphone a jeste vyuzijes funkci Airplay(nema ji kazdy receiver).Funguje to tak ,ze pustis na Iphone(Ipod,Ipad) pisnicku nebo nejaky playlist a zapnes airplay .Pak se automaticky zapne receiver ahraje vybrana hudba nebo playlist.Neznam nic jednodussiho a pohodlnejsiho .Lezis na gauci a vse ridis Iphonem.Mam doma v podstate dva multimedialni prehravace a ani jeden neni tak uzivatelsky privetivy jako Iphone.Vetsinou je to tak,ze mas stovky alb a prohlizeni je dost pomaly,vytvereni playlistu bud nemozne nebo pracne.Takze filmy pres multimedialni centra a hudbu pres Iphone,Ipad,Ipod.
ja mam toto:
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilov ... ha-rx-v473
pripadne koukni na tohle,pry je to to same jen jiny nazve a nizsi cena:
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilov ... a-htr-4065.

Tady mas ukazkove video
http://www.youtube.com/watch?v=m18WKxOyVDg

Jestli budes poslouchat z 90% hudbu tak jedine iphone +airplay .Navic si stahnes aplikaci se kterou budes ovladat receiver ,poustet hudbu z iphone,ze serveru a jeste internetova radia.
Pro ty co maji android tak airplay fungovat nebude.kdyz bude zajem muzu otestovat co dokaze android na manzelcine telefonu.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYTCH 27. 8. 2012 20:30

Díky, ovládání přes iPhone mě docela zajímá a pro pioneera a yamahu vypadají ty prográmky luxusně (onkyo nic moc, nuda).

takže se to ujasňuje.

Je v receiverech takové cenové kategorie nějaký rozdíl, proč bych měl preferovat některého z výrobců?

Díky za postřehy.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 27. 8. 2012 21:05

Onkyo si obecne s Iphone moc neumi. Ovladaci program je dost strasny, Airplay nepodporovany i u nejvyssich modelu, Onkyo tohle moc neresi.
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 8. 2012 21:20

Onkyo nema Airplay,takze bys musel iphone pripojovat kabelem coz je neprakticky.
Vyber mezi znackama je dost subjektivni.Jsou lidi co ti budou tlacit tu svoji znacku a o dalsich psat subjektivni nazory jako nema basy,plochy zvuk,zaoblene vysky,propadle stredy apd. :-) .Vyber co se ti libi a je ti sympaticky.Mam znamyho s Pioneerem a hraje to taky dobre.je to tezky porovnavat ,kdyz mame kazdy uplne jiny mistnosti s jinou akustikou.
Koukni na jiny vlakna kde se to resi,ale pristupuj k tomu s rozume a ne fanaticky jako jini.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 8. 2012 21:39

Také AV receivery Denon a Marantz mají podporu AirPlay pro produkty Apple.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 8. 2012 08:14

Pokud jde ciste o Airplay, tak je Denon dobra volba diky tomu, ze narozdil od Yamahy nabizi Airplay i do lowendovych modelu. Na druhou stranu zase setri HDMI vystupy, takze si clovek s vice zobrazovacimi zarizenimi prilis nepomuze. Marantz je na tom co se tyce HDMI vystupu jeste hure nez Denon.
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYTCH 28. 8. 2012 08:51

Díky za vaše poznatky, pocity a rady. Zatím to vypadá na Yamaha RX-V473.
Nákup je otázka asi měsíce a půl ještě.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MYTCH 30. 8. 2012 12:41

ještě se optám tady, ať nezakládám zbytečně další téme:

ten receiver Yamaha RX-V473 uvádí impedanci 6 až 16 Ohm, repro, které aktuální mám k dispozici (JAMO E 430) mají uvedeno 4 - 8 Ohm.

Vím, že takto by se to nemělo připojovat kvůli vyšší zátěží zesilovače. Spíš mě od toho odradíte, nebo ten receiver má nějaké vychytávky (pojistky), že se neopálí :-)

Díky.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 8. 2012 14:25

Pokud je na soustavě údaj 4 - 8 ohm, její reálná jmenovitá impedance je 8 nebo 6 ohm.
Její připojení k zesilovači 6 - 16 ohm je tak bezproblémové.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYTCH 30. 8. 2012 22:50

jj, na repro je doslova napsáno 4 - 8 Ohm.

Díky za info.
MYTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MYTCH 6. 9. 2012 06:48

tak, Yamaha RX-V473 objednána. Mám podezření, že jich je v ČR už skladem strašně málo. Mall černou variantu doprodal a už asi další nebudou (http://www.mall.cz/av-receivery-5-1/yam ... =510020001)

Stejně tak luxusní-elektronika.cz má poslední kus a datart (tam jsem kupoval já) měli poslední kus.

Titanové barevné varianty je docela dost, zdá se.

To mi přijde zvláštní, viděl jsem v popisku, že to je model pro rok 12/13.

tak to jen na okraj :-)
MYTCH
Kolemjdoucí

Další stránka