Emotiva

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 14:29

Zdravím všechny nadšence AV a hi-fi techniky :-)

Rád bych zde založil vlákno k diskuzi o zajímavé americké značce Emotiva, jež se živí výrobou především zesilovačů a preampů jak pro stereo, tak pro multi-channel aplikace. Rád bych se dozvěděl, zda je zde někdo, kdo má s produkty této značky osobní zkušenost a byl by ochotný se o tyto zkušenosti podělit, jelikož plánuji nákup jednoho z jejich zesilovačů.

Pro všechny, co jsou líní se trápit googlem: http://emotiva.com/
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 31. 10. 2012 14:53

caf som planoval aj ja konkretne XPA-5 model ale koli komplikaciam s prepravou a zarukou som sa toho vzdal... vraj pre europu nemaju zzastupenie no zeby uz otvorili pobocku v amsterdame ako slubovali uz 5 rokov?
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 15:12

Cus, no vec se ma tak, ze oni ani pobocky mit nebudou, respektive takto jsem to pochopil... Jejich filozofie je zustat ciste online reseller, narozdil treba od firmy OPPO, ktera tak zacla a ted uz zastoupeni ve svete ma. Nicmeme i podle ohlasu na forech v zahranici, pokud se da na neco spolehnout, je to jejich pristup k zakaznikovi. Vcera jsem jim psal mail s dotazem ohledne shippingu prave konkretne XPA-5 (dotaz byl i na XPR-5) z USA k nam do EU. Bez problemu zajisti pojistenou dopravu, navic je kazdy kus, ktery expedujou mimo USA pred odeslanim dukladne otestovan v laborce, aby se vyloucilo odeslani nefunkcniho kusu. Samozrejme po dodani musis doplatit DPH+clo (v CR je to celkem 22% z celkove ceny -> cena zesilovace + postovne), ale i tak se to myslim dost vyplati. Zaruku mas danou vyrobcem, pokud ji chces uplatnit, musis samozrejme zarizeni odeslat do USA (nesmysl) nebo si najit lokalne kohokoli, kdo ti zesilovac opravi a dle slov jejich zastupce primo Emotiva doruci opravari nejen kompletni technickou dokumentaci, ale i potrebne nahradni dily.
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 31. 10. 2012 15:41

vidim ze si cital tak ako ja a vies asi to iste ako ja ohladom ich dodania zaruky atd ale vzhladom na tu vahu konkrretne xpa5 to o xpr ani nehovorim postovne clo dph... mna osobne odradilo iba toto! inak recenzie maju naozaj pekne su vsade dost vysoko hodnoteny ale pocut som to nikdy nepocul...
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 15:51

No je to trosku sileny, to je jasny... XPR/XPA neni uz prilis rozdil, protoze rozdil ve vaze je ani ne 10kg... Konkretne - XPA-5 - cena je 899$ a postovny 433$ :) XPR-5 - cena 1999$ a postovny 506$

Kol a kolem celkovy ceny jsou porad dobry, ale je trosku silenost dat polovinu ceny zbozi za jeho dopravu :shock:

S tim slysel/neslysel - jelikoz sance, ze tu ten zesilovac nekdo ma je mala a ze by mi ho pujcil na vyzkouseni k repro je tuplne miziva, tak jsem ochoten to risknout a vyzkouset :) Jen vaham, jestli jit do toho mastodonta nebo levnejsi XPA. Verim, ze zklamany nebudu ani z jednoho, ale tusim, ze XPR bude mit trvalejsi charakter hodnoty pro pripadny pozdejsi prodej...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 31. 10. 2012 16:48

No presne ako pises ale niekto tu ma 2 monobloky na galerii ale nick ti nepoviem... Skus najst... No drzim palec kazdopadne zle stroje to nebudu ani jeden ale ja skorej ked uz riziko tak asi tu xpa predsa len mensi peniaz a mozno by sa aj skorej predal v pripade ze by ti charakter zvuku nesadol... Xpr je novinka asi pol rocny model krasavec!!!
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 31. 10. 2012 19:19

Uplatnenie záruky je pre nás tak komplikované, že stráca zmysel kupovať nový prístroj.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 19:56

Mno to je hezké, kdyby byla možnost koupit přistroj z druhé ruky, tak neřeknu ani slovo, ale protože neni, nezbývá, než to risknout...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 31. 10. 2012 20:10

Podľa mňa je na trhu u nás dostatočné množstvo značiek. Samozrejme sú to tvoje peniaze a kúpiš si čo uznáš za vhodné. Kupovať to prakticky bez možnosti rozumného uplatnenia záruky, bez možnosti vypočuť, za tie peniaze...

Jednu výhodu to má. Nikto ti nebude môcť povedať, že to nehrá :-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 21:10

Tak jasne, ze je tu spousta znacek, ale me se proste zalibil pristup Emotivy k reseni zesilovacu v tyhle cenovy kategorii a jsem proste ochoten to vyzkouset. Navic pokud je ten zesilovac tak dobrej, jak se pise, tak pripadny prodej v nasich koncinach nebude problem...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 31. 10. 2012 21:21

Možná mají pěkné zesilovače v té ceně, ale poštovným a daní to posuneš do úplně jiné cenové
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 31. 10. 2012 21:29

Dej priklad konkurence Emotiva XPA-5 v cenovce do 40k CZK...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 31. 10. 2012 23:39

tak vela toho nieje npr MARANTZ MM8003 - konkretne ja osobne marantz nemusim lebo podla mna je nudny dalej
Rotel RMB-1565-V2 - aj ked sa asi XPA rovnat nemoze ale je to predsa 5 kanal
Vincent SAV-P200 ale tento zase je cenovo uplne inde takze suhlasim s tebou Tyrr ze ta emotiva je ozaj ako parametrovo tak cenovo super... ja riesim tiez multikanal a kedze som sa koli tomuto problemu vzdal emotivy (postovne clo dph a nieje kde vypocut atd) tak to riesim monoblokami a zase 5 samostatnych monoblokov je zase len o trosicku inde ako v jednom koncaku (moj nazor) no aj cenovo je to inde to je jasne...
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 1. 11. 2012 00:42

Rozhodne s tebou taky souhlasim... Jsem tehoz nazoru, ze monobloky by mely byti lepsim resenim (i kdyz taky bude zalezet natom jake), jenze jedna nato nemam v pokoji misto a druhak cenove je to opravdu nekde jinde... Co se tyce te konkurence jeste, ja jsem tu otazku polozil pomerne sebevedome, protoze si myslim, ze pokud se budeme bavit o novych pristrojich a ne second-handu, tak ani v tej ode me nadstrelenej hranici 40kCZK (pritom presna cena procleneho a zdaneneho zesilovace je 31kCZK) neexistuje pro tento zesilovac realna konkurence. Rotel jeste dejme tomu, i kdyz parametrove neodpovida a na foru audiholics ho dokonce nekdo porovnaval primo a vysel jednoznacne hur, ale ten Marantz je i pres znacne vyssi cenu pomerne slabej zesilovac (porovnavan s podobnym typem od Onkyo versus tusim ten Rotel a Rotel jednoznacne vitezil). Samozrejme nelpim na novem zbozi, i vzhledem k problemum se zarukou je vpodstate jedno, zda koupim tady starsi kus nebo tento novy, vyjde to nastejno... Narazil jsem proto na nejkolik opravdu lakavych nabidek, ale v tu chvili jsem nato nemel prachy... Na hifibazar.cz je ted momentalne jak ten Marantz (nechci), tak napriklad starsi 5-kanal od Classe za pomerne priznivych 50 tisic a tam uz bych se kvality nebal :) Na nemeckem ebay jsem narazil na naprosto skvely zesilovac - Parasound HALO A51 stary 4 roky za 1300Eur, to me mrzi, ten jsem mel koupit....

Edit: Zapomnel jsem na toho Vincenta, to je poradna bestie a kvalitou bych rekl, ze to uz bude dal nez to XPA-5, mimochodem - http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8213300310&
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 1. 11. 2012 00:59

tak tych moznosti je viac ako aj NAD ma multikanal alebo burmester 039 krasny kus priam najkrajsi ale v tej danej cenovke tazko! ten classe som uz pozeral aj ja a tam je aj ten marantz na tej stranke za nejakych 30000 kc co je dobra cena ale stale marantz... ja stebou suhlasim a keby som uz nemal co mam tak by som asi isiel do toho s tebou ak mam byt uprimny lebo monobloky nieje zrovna najlacnejsia alternativa ;) inak emotiva mali krasne reproduktory ale uz sa nepredavaju a uz ich ani nemaju v ponuke... to bol tusim najvyssi model! inak k comu chces 5 kanal? (myslim aky avr repra atd?)
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků