NAD C320 odchazi do kremikoveho nebe ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AK-47 19. 8. 2013 11:42

Ahoj, posledni dobou me zacala zlobit C320tka.
Po zapnuti musim cekat cca 15-20min. az se "nazhavi", jinak hraje pouze R nebo L kanal (nekdy ten a nekdy ten)... Pokud nechci cekat, musim nastavit balance na nehrajici kanal a ten "vysolit" pres volume dokud se nehrajici kanal nechyti - sileny zpusob vzlast kdyz je dite v mistnosti :-(...
Uz delsi dobu pokukuji po "novem" zesiku, ale jeste bych s timhle chtel nejakou dobu hrat.
Pomohlo by treba nejake vycisteni neceho ? Bezpecne zvladnu odsroubovat dekl, ale to jsou tak vsechny moje technicke znalosti :-)
Zesik jsem zkousel dat na opravu/test panovi ktery se opravou elektroniky zivi (ne primo integr. zesilovacemi) a vracel mi ho s vysledkem, ze na zadnou chybu neprisel....
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod kozanozdra 19. 8. 2013 11:55

Shodou okolností jsem se dopídil k super servisu na HiFi :thumbup: . Je to pán, který to dělá spoustu let a je nadšený, když dostane do ruky nějakou super technicky dokonalou mašinu a ne současné bakeliťáky. Funguje ve svém rodinném domě. Já jsem k němu dal zprovoznit můj starý, zlatý, špičkový, železný kazeťák AKAI GX 9, na který jsem nehrál skoro 20 let. Takže se tam musely vyměnit řemínky, různé gumové obložení na kladkách, protože bylo ztvrdlé, ale samozřejmě se to nedá všechno sehnat, takže pan Urban musel najít podobné a upravit atd. Když jsem k němu přišel pro opravený přístroj, tak otevřel notebook a ukázal mi fotodokumentaci celé opravy !!! Fantazie. Mimo jiné si vyfotí výrobní číslo, aby věděl s čím má tu čest a pak technické finesy a příčiny závady a postup opravy. Je to člověk, který se modlí, aby to doklepal do penze s prací, která ho baví na přístrojích, které byly vyrobeny podobnými odborníky. Později jsem k němu dával ještě aktivní repro JBL (k PC) a sluch. zesilovač CREEK - oboje s šustícími poťáky. Kamarád k němu dal CD a zesilovač NAD. Dozvěděl jsem se, že jeden známý tam měl Electrocopmpaniet ECI 3 se závadou, která se projevovala jen někdy. I toto pan Urban zvládl k plné spokojenosti.
Protože v našem HiFi světě je o takovéto služby nouze, tak sem dávám kontakt na něj. Snad to někomu pomůže.

Miroslav Urban
(opravy spotřební elektroniky)
Vilová 167
435 42 Litvínov-Janov

(po-pá 13 - 18 hod.)

e-mail: m.urban@seznam.cz

mobil: 602 832 000, 603 306 672, 608 717 354

zdar měl sem zesilovač u jednoho člověka a udělal to rychle a kvalitně
je pravda, že toho moc nenakecá, ale zase místo toho opravuje :thumbup:

PETR PROCHÁZKA - AUTOMAT SERVICE (Pardubice)

dělá hlavně nástrojový aparáty, ale umí i hifi
http://www.automatservice.cz/
vojta1

Mám také jedno doporučení na opravnu HI FI přístrojů v Olomouci.Dal jsem si tam opravit, zprovoznit, vyčistit, vyměnit řemínky a seřídit mechaniku léta nehraného Akai GX
77.Dal jsem s chlapíkem řeč,provedl mě po dílně,ukázal co všechno opravuje,měl tam cívkáče Pioneer,Technics zesilovače, všechno možný.Dokonce mně odkrytoval můj Akai
,abych se moh podívat na "střeva".Opravu provedl k naprosté spokojenosti.
Kontakt:Luděk Záruba, Elektronik servis, Geislerova 1222/3, 77200 Olomouc, tel. 585225745.
kolda

Několik kousků Technics jsem posílal i do Senohrab Pavlu Popelkovi. Také machr na starou Hi-Fi techniku.
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod AK-47 19. 8. 2013 12:10

Ahoj, diky za kontakty, vzhledem k zustatkove cene by me nejvice vyhovovaly nejblizsi Pardubice (jsem z Kutné Hory), nicméně jsem chtěl slyšet něco ve smyslu - oddekluj to, vysaj , nastrikej kontaktolem tohleto a muze to pomoct :-)
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 19. 8. 2013 12:23

Ak by bolo vsetko tak jednoduche tak naco by nam boli servismani. HMMM?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 8. 2013 12:41

Odkrytuj zesilovač za provozu a poklepej na výstupní relé.Pokud to pak začne hrát normálně tak relé vyměň.
Žádný prostříkávání kontaktů samozřejmě nepomůže.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 19. 8. 2013 12:52

OK diky, alespon neco zkusim nez to pripadne nalozim do auta.
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod AK-47 20. 8. 2013 20:19

Dobry vecer,
tak dnes oddeklovano, podle fota googlu nalezeno vyst. rele , poklepano drevenou palickou :-) jemne a hluchy kanal ihned naskocil po par sekundach provozu zesiku. Kdyz se ale na rele divam, nezbyde stejne nic jineho nez service squad.
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 8. 2013 21:25

Měnil jsem ho několikrát, kupoval jsem ho v GESu (zlacený kontakty, cena asi 80,-)

Výměna je jednoduchá...stačí rozebrat skoro celej zesilovač a pak už ho jen vyletuješ a namontuješ tam nový :mrgreen:
...
Z vlastních letitejch zkušeností vím, že tahle nepravidelná závada, projevující se šustěním v jednom kanále, mírným zeslabováním až výpadkem zvuku, reakcí na poklepání na druhym konci zesilovače než je výstupní relé, či prudkým naskočením hluchýho kanálu při přidání hlasitosti, je pro běžnej servis elektroniky téměř neřešitelná.Hledaj to všude možně v přístroji, klidně vyměněj i potenciometr hlasitosti (a ono to, světe div se, i nějakou dobu funguje) a pak to začne šustit, nebo vypadávat znova.
Když to tam dáte do opravy znova, tak se hrozně divěj, ale šance, že přijdou na pravou příčinu se blíží nule.
Jednou jsem na kontaktech výstupního relé letitýho zesilovače naměřil proměnlivej odpor...mezi třinácti až asi sto ohmy.Tak jsem na to koukal a přemejšlel jsem, jestli je to tak správně, nebo jestli z toho nejsem tak trochu zblblej.
Jasně, že je to nesmysl...odpor na kontaktech je v řádu miliohmů, takže při běžnym měření má bejt nula.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 21. 8. 2013 07:41

..odpor na kontaktech je v řádu miliohmů, takže při běžnym měření má bejt nula.

Mas merak s kalibraciou na nulu? Ak ano tak je to v poriadku. Ak nie tak kazdy kabel bude mat odpor v rozpäti 0,2-0,3 ohm plus meratelna odchylka pristroja. Cize v praxi na beznych meracich pristrojoch nie laboratornych ci profesionalnych bude treba vzdy pocitat s odporom meracich kablov.
Na tento fakt ma upozornil aj sam p. Stranka z CW.
Cize ak meriam rele v rozsahu 200 ohm tak urcite nulu nenameriam, v rozsahu radovo kohm uz ta nula bude no v niektorych pripadoch je uz toto pre mna nepresna hodnota.
Cize poucenie je nasledne:
Zmeriam si odpor meracich kablov a zapamatam si hodnotu a ak potom hodnota pri merani suciastky(rele) je podobna tak mozem povazovat merany odpor za nulovy.

Pisem to preto ,ze v niektorych pripadoch to laika moze zmiest a viezt k nezelanym uzaverom....
Naposledy upravil armaman dne 21. 8. 2013 09:08, celkově upraveno 1
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šeďour 21. 8. 2013 08:15

Máš pravdu, laika by mohlo zmást, že běžnym multimetrem nenaměří rovnou nulu, ale odpor měřicích šňůr a přechodovej odpor měř. hrotů.Tedy při nula ohmů, naměřenejch běžnym multimetrem se na display ukáže hodnota kolem jedný, až dvou desetin ohmu.

---------------------------------
Kráceno o offtopic. ThalesX

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 8. 2013 21:30

Nevím odkud jsi, ale mě perfektně spravil zesilovač Rotel RB980BX servis v PV (Jiří Vedral). viewtopic.php?p=9182779#p9182779
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod AK-47 22. 8. 2013 06:59

Děkuji za konstruktivní připomínky, zkusím to jednou na servis (ty Pardubice) a pokud to neklapne, pujde do prodeje jako vadny. Chci neco vic cinkaveho k tem WD.
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod kozanozdra 26. 8. 2013 22:35

no s tou cinkavostí, ony ty staré zesilovače mají slabší výšky už jenom tím, jak jsou tam ty kondy mizerný, kolikrát právě výměna kondů uplně rozjasní výšky, ale jestli chceš cinkylink, tak rotel nebo musical fidelity.
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 8. 2013 12:29

ThalesX -> OT který si smazal, byl jen v mym příspěvku, nebo i v jinejch ?

A pokud si toho smazal víc, tak proč to pro upřesnění neuvedeš ?
Nějak ztrácíš objektivitu...

šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2013 12:39

Uklidni se - smazal skoro celou stránku nejrůznějších vejblitků.

A už dost OT.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka