NAD C320 odchazi do kremikoveho nebe ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 9. 2013 13:37

Ono, když aparát zahraje dobře metál, nahlas, detailně, nic se neslejvá, tak potom stejnej aparát zahraje stejně dobře i klasickou hudbu...např. nějakou divočinu od barokních mistrů.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 5. 9. 2013 19:33

naco mu to vysvetlujes, i tak napise "nesouhlasim"
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod AK-47 5. 9. 2013 20:35

armaman: to doufam nebylo na me, ja nesouhlasil s nazorem ze "na metal neni potreba kvalitni zesilovac"....
Snazil jsem se to osvetlit rozmanitosti smeru v metalu....
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod kozanozdra 5. 9. 2013 22:11

však já ty vaše metaly znám, mladýmu to tam hučí od rána do večera
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 9. 2013 06:13

tak six feet under je taky death metal underground a radi sa skor uz ku cannibal corpse - tam vela detailov nenajdes,uz vobec nie na youtube.

Mimochodom tieto skupiny pouzivaju zosilovace ako napr.Mesa Boogie a z toho lezie nadherny zvuk a nie su za "babku".Samozrejme ze su interpreti kde najdes kopec detailov a krasne zvuky.

napr.tu mas nieco o fenixovi :-P
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 7. 9. 2013 09:28

AK-47 píše:armaman: to doufam nebylo na me, ja nesouhlasil s nazorem ze "na metal neni potreba kvalitni zesilovac"....
Snazil jsem se to osvetlit rozmanitosti smeru v metalu....

Bohuzial bolo.... Ale uz som to pochopil ako si to myslel....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod AK-47 16. 9. 2013 19:44

Dnes mi dorazila R-S500, uz jsem to nevydrzel... Zapojil a jo, neni to totalni WOW proti tomu NADu, ale pohodli (hlavne mi chybel standby :-) a mute na DO) a samozrejme mnohem vykonejsi. Zvuk zatim presne popsat nemohu, jelikoz jsem poslouchal cca pul hodiny. O vysledku opravy NAD budu informovat, zatim na to kucii nesahli.
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod AK-47 27. 9. 2013 08:47

NAD je na aukru. Vratili mi ho jako nerentabilni opravu (rikal jsem jim do litru).
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 29. 9. 2013 05:01

Kolko od toho ocakavas?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod AK-47 30. 9. 2013 12:19

Omlouvam se, nebyl jsem delsi dobu na netu (na horách).. Vydrazil se za 1500, coz jsem spokojenej (daval jsem za bezproblemovy cca 3300 co si pamatuji)...
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 10. 5. 2017 15:42

Ahoj, trochu to tu oživím. Poslední dobou jsem měl podobný problém s levým kanálem při "studeném" startu zesilovače Onkyo TX-8511. Musel jsem ho nejprve hodně zesílit a hned zeslabit, aby se levý kanál chytil. Problém byl ten, že při poslechu na nízké hlasitosti se to po chvilce opakovalo a reprodukce byla nekvalitní, levý kanál hrál potišeji, chrastilo to atd. Našel jsem toto vlákno a na radu Šeďoura jsem poklepal relátka a bylo hned jasný, že to bylo nimi. Tak jsem je rozdělal, kontakty jemně opiloval pilníkem na nehty, jemně jsem je naohýbal tak, aby při sepnutí měly dostatečny přítlak, ale aby byly dostatečně od sebe při odepnutí. A hle, ono to už týden funguje bez problémů, levý kanál hraje pěkně stejně hlasitě jako pravý a hlasitost se u něj nemění, neprská, nic. Tak z toho mám obrovskou radost a třeba tento návod někomu pomůže, relé se dá kdyžtak vyměnit vždycky :-)
PS: Hudbu si teď opět můžu užívat jako dřív :-)
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 5. 2017 22:49

Ty relátka jsi pravděpodobně zničil. Většina typů určenejch pro malý napětí a nf signály má kontaktní plošky pokovený palládiem nebo rhodiem a nesmějí se právě nijak mechanicky čistit, jedinej způsob, kterej je léta vyzkoušenej, je kouskem cigaretovýho nebo jinýho jemnýho papíru - na kontakty se kápne směs lékařskýho lihobenzínu (dostupnost v každý dobrý lékárně) a jemnýho parafínovýho oleje (dostupnost tamtéž) - namíchá se 1:1. Stačí na víčku od lahve namíchat pár kapek a párátkem se to nanese na kontakty - pak se pohyblivej kontakt jemně nadzdvihne a mezi kontakty se strčí ten proužek lehce savýho a minimálně klíženýho papíru - ten cigareťák je nejlepší, jemnej novinovej co nejmíň hlazenej a křídovanej je hned po něm. Kontakty se pustí na sebe jen silou svojí pružiny a ten proužek se mezi kontaktama protáhne tak, aby na sebe stáhnul všecku viditelnou mastnotu a stopa na něm ke konci zůstala suchá. Protažení se dá opakovat čistým kouskem - prostě vytírá se to dokud je na něm mastná šmouha. Tím se "obrousí" nečistoty a povrch se nakonzervuje tím parafínem - ale kontaktní kov se prakticky neporuší. Pilníčkem naděláš nenapravitelný poškrábání plochy a sepnutí je pak nedokonalý jen na hrotech těch brázd a kopců, který v mikroskopickým měřítku pilníček nechá, navíc ta plocha mnohem rychlejc oxiduje. Připrav se, že se ta závada bude brzo opakovat a že nakonec ty relátka budeš stejně muset (nechat) vyměnit...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bošu 11. 5. 2017 06:12

Díky Ekkare. Já ani nezjištoval, jestli se to dá nějak jinak čistit, jak píšeš, prostě jsem to zkusil pokus omyl, byl jsem připrevanej, že je kdyžtak vyměním. Až se to bude opakovat, tak alespoň vím, čím to je a vyměním si je sám, v práci na to vybavení máme :-)
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 5. 2017 07:28

Ono jako opilování pecek na kontaktech se praktikuje dodneška - ale na výkonovejch, který se opalujou a tečou přes ně velký výkony. Tam se vypaluje kráter a ten je záhodno vyhladit, jinak se kontakty mají snahu slepovat. Ale malonapěťový signálový kontakty neeee, ty se musejí čistit právě kvůli tenkým galvanickým povlakům extra opatrně a jemně.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bošu 11. 5. 2017 08:02

Jasný, však uvidím, jak dlouho to vydrží a pak koupím kdyžtak nový. Díky za vyčerpávající odpověď a za užitečné informace :-)
Bošu
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka