Nový AV Receiver s výstupem pro pasivní subwoofer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 11:29

STRUČNÁ VERZE DOTAZU:
Má ONKYO HT-S3405 nějákou vhodnou alternativu ? -> Svěrky pro reproduktory a integrovaný zesilovač (vč. integrovaného zesilovače subwooferu) - kvůli možnosti použití vlastních reprobeden.
Hlavně na filmy.


PODROBNĚJŠÍ VYSVĚTLENÍ:
Zdravím lidi.. Mám dotaz týkající se AV receiverů, který začíná být dost urgentní :hm .
Takže, rovnou k věci... Tento konkrétní receiver ONKYO HT-S3405 přesně vyhovuje tomu, co potřebuju, kvůli zásadní záležitosti - má svěrky na repro - a i integrovaný zesilovač.
Foto je zde http://www.audiovideohd.fr/i/imgs/11912-5.jpg
Totiž. Mám subwoofer vlastní výroby s 15" bass měničem Eminence beta 15 s výkonem 350 Watt RMS. A samozřejmě nemám žádnou elektroniku, prostě jen nahrubo vyvedený kabel (dvě žíly) z ozvučnice. Proto potřebuju ty svěrky (a hlavně zesilovač a elektroniku, kterou tendle receiver má integrovanou).
Bohužel je to stavěno před mnoha lety, kdy jsem se audiem nezabýval dost do hloubky, abych rozlišil, že takový reprák (subwoofer) je jaksi použitelný mnohem spíše jinde, než pro co ho chci já. Nenadělám s tím už nic a je řek bych nesmysl to mít nevyužité, když hodnotu to má někde kolem 10 000.
Takže. Hlavně mi jde o filmy. A tendle svůj basák jsem doposud měl napojený na víc jak 15 let starou věž Sharp (místo jednoho z repráků) s výkonem 15 Watt RMS. Jistě, nesmysl, nedokáže to vůbec adekvátně vybudit a membrána prakticky vůbec nevibruje, ale světe div se, hraje to nezvykle dobře (subjektivní hodnocení, ano, ale opravdu to i tak dokáže hrát ve slušné kvalitě dosti hlasitě).
To na vysvětlenou, že jistě bude krok úplně jinam právě receiver ONKYO HT-S3405. Před nějákým tím rokem v diskuzi (už nevím kde) mi právě tenhle receiver doporučili s tím, že si myslí, že by to mohlo být celkem slušné.

No.. Aktuální situace je taková, že ten receiver postupně přestává být v prodeji. Nevím, jestli to stihnu koupit do doby, než úplně zmizí z trhu.
Dotaz tedy viz výše...
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 9. 2013 12:01

Moc jsem nepochopil,v čem je vlastně "problém".
To Onkyo je normální AV reciever,který jde nahradit jakýmkoliv jiným...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 12:11

Kéž by, asi si ale nečetl celé vysvětlení, i to dlouhé :oops: .
Mám obavu, že než si budu moct koupit ONKYO HT-S3405, už nebude vůbec na trhu k dostání.

A problém je v tom, že mám basák vlastní výroby, žádná elektronika, nic. Mám tedy jen surový kabel (plus a minus), který potřebuju někam "píchnout" - tedy leda do svěrek - a do zařízení, které je zároveň zesilovačem a má potřebnou elektroniku.
A protože to výše zmíněné Onkyo mizí z trhu, ptám se na alternativy... Zatím se mi nepodařilo najít vůbec žádný jiný receiver, který by měl ony svěrky a vlastní zesilovač (i pro subwoofer). Všechny do jednoho mají cinche (či jak jinak se tomu teď říká).
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 9. 2013 12:18

http://www.avland.co.uk/aasp/pioneer/11 ... earlrg.jpg
Myslíš třeba takový?Za cca.7000kč
Ty potřebuješ reciver pro pasivní subwoofer.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 12:22

Jéé 8-D ..Ano ano !! Přesně todle potřebuju :-)... Pitomec jsem vlastně měl napsat, že potřebuju receiver pro pasivní subwoofer a nemusel jsem takhle dlouze nic vysvětlovat :oops: . Díky moc, za uvedení na pravou míru.
Takže, to máme tedy jeden další, je jich víc ? Je víc variant v různých cenových hladinách ? Jak nejlépe vyhledat receivery pro (vlastní) pasivní subwoofer ?
Fakt se mi nedařilo dlouho nic najít.
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 9. 2013 12:32

;-)
V rychlosti jsem ještě našel Pioneer VSX-S500-K
Nové modely s témto připojením nepočítají,A když bude,tak to budou vyššé modely za dlouhé peníze.Já bych hledal mezi staršímy modely AV recieverů.Ale pokud chceš nový kus,tak toho moc nebude na trhu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 13:07

Hmm.. No.. Abych to ale zas úplně nezavrhl... Jak tedy případně (co nejlépe) vyřešit tenhle problém... Mám tedy ten pasivní subwoofer, chci audio sestavu hlavně pro filmy, takže je jasné, že je třeba (nějáký) receiver.
Jak bych to tedy měl propojit, udělat ?
Když jsem před nějakou dobou hledal zesilovače pro subwoofer, vyskákaly jich na mě kvanta s ohromným výkonem (třeba i přes 300Watt rms) za pro mě překvapivou cenu, pak jsem ale zjistil jednu malou věc - DO AUTA :-| .
Jestli tedy má někdo tipy na dobrý zesilovač pro ten pasivní basák (abych to pak nějak mohl napojit i na receiver), byl bych moc rád.
Dejme tomu, že celkové řešení (receiver /ideálně včetně repráků/ + zesilovač) by bylo perfektní, kdyby se vlezlo do 15 000. Jinak ale ocením jakékoli návrhy.
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 9. 2013 13:14

Z jiného "soudku"
Uprav si téma které jsi založil na jiném fóru tak,aby to bylo hned jasné.
Tedy,že hledáš AV reciever pro pasivní subwoofer.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 13:17

Ono už to jaksi nejde :-(.. Ale nevadí...
Jak píšu, dá se teď říct, že hledám nakonec dvě různé varianty.
Buď tedy receiver pro pasivní subwoofer, nebo receiver + zesilovač. A celkem je asi otázkou, co je lepší.
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 29. 9. 2013 19:32

Hmm, lenže tu sa nerieši ani trochu tvoj problém. Ten totiž nevyriešiš akýmkoľvek AVR alebo zosilovačom. Ja sa aj možno mýlim, ale moje skalopevné presvedčenie je také, že bez adekvátnej výhybky ti žiadne pasívne repro nebude hrať tak ako chceš a to aj keď sa jedná o subwoofer samozrejme. Je to rovnako repro ako napríklad stredové, len s tým rozdielom, že je stavané na to aby si doň púšťal, len určité požadované frekvenčné spektrum.

Na základe toho mi potom vystáva otázka, je naozaj rozumné podmieňovať výber AVR alebo zosilovača tomu, že chceš na to napojiť podomácky vyrobenú krabicu s jedným reproduktorom, bez akejkoľvek výhybky, ktorá je pre pasívne reproduktory akéhokoľvek typu niečo ako nervová sústava pre živý organizmus?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 29. 9. 2013 19:48

Úplně přesně si vystihl, co jsem psal už v prvním příspěvku.. A sice, že vím, že to co tady řeším je tak trošku DODO :oops: :-D .
Vezměme to ale naopak... Jsou ty receivery tak špatné ? Tedy.. Řekněmě, že prostě chci nový, celkem slušný receiver s cenou do 10 000. Je tak nějak bonusem pro mě, že má právě svorky (a to onkyo v ceně navíc i repráky).
Jistě, časem si třeba pořídím k zakoupenému receiveru lepší bedny. Ale pokud to bude hrát subjektivně dost slušně, třeba si počkám ještě trochu víc let, až přijde skutečná a špičková 3D technologie (jak pro obrazové tak zvukové podání).
Protože si chci pořídit kvalitní projektor na filmy (ten nekoupím pod 20 000) a nepatřím mezi zlatou mládež, tak zkrátka víc jak těch 10 000 aktuálně do soundsystému prostě vrážet nebudu.
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 9. 2013 08:39

zino333 píše:Ja sa aj možno mýlim, ale moje skalopevné presvedčenie je také, že bez adekvátnej výhybky ti žiadne pasívne repro nebude hrať tak ako chceš a to aj keď sa jedná o subwoofer samozrejme. Je to rovnako repro ako napríklad stredové, len s tým rozdielom, že je stavané na to aby si doň púšťal, len určité požadované frekvenčné spektrum.

To odkazované Onkyo má nastavitelnou výhybku pro sw a tak by neměl být problém, pokud ten sw bude bez výhybky. Ostatně tak jako signálové výstupy u jiných AVR pro aktivní sw nepředpokládají výhybku v sw.
Já v tom "papírově" nevidím problém, připojit k AVR s výstupem pro pasivní sw tento sw zcela jednoduchého provedení bez výhybky.
Jiná otázka je ve vzájemném sladění tvých komponent, ale na to ti tady nikdo neodpoví.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 30. 9. 2013 20:24

>Naranyan
Téma modulu zesilovače a aktivní výhybky vhodné pro jinak pasivní subwoofer se probíralo zde (konkrétně můj příspěvek dole). Tebe se týká totéž. Výhoda je že s takovýmto modulem nebudeš muset řešit výběr receiveru z tohoto hlediska, krom toho tento modul je bezpochyby kvalitnější než zesilovač v libovolném receiveru, nehledě na možnosti aktivního filtru.

viewtopic.php?style=2&f=1711&t=1198848&p=9700325#p9700325



>Zino
Tu výhybku tomu subu dělá právě ta elektronika. Subwoofer žádnou pasivní výhybku nepotřebuje. Ty základní funkce, které jsou třeba, obstará ten receiver pokud je vybavený i výkonovým zesilovačem pro subwoofer.


Ještě doplňující otázka - v jaké ozvučnici (objem a ladění, případně rozměry bassreflexu) máš tu Betu 15 ? To vážně není reprák vhodný na subwoofer. Kdyby ta ozvučnice byla co k čemu mohl bys jí snadno vyměnit za alespoň Deltu 15LF nebo ještě lépe Kappu 15LF. Rozměrově to vyjde nastejno a jsou to mnohem vhodnější repráky. Tu Betu bys mohl prodat celkem dobře protože to je reprák, který se poměrně často používá v levných PA systémech jako středobas do satelitů.

------------------------
Thread jsem ti přejmenoval aby více odpovídal obsahu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 1. 10. 2013 19:37

Díky moc, i za korekci názvu tématu :oops: .
No.. Ozvučnici mám na fotce tady -> http://www.jentak.borec.cz/
Hlavně ale asi bude dobré říct, že máme rodinou stolárnu, takže tady je celkem dost fatální výhoda, že když dostanu doporučení (nákresy), tak si prostě vyrobím cokoli 8-) .
Ozvučnice na fotce je klasické lamino 18mm (nemám čím /a nebudu mít/ ten měnič vybudit na 350 Watt, takže rezonance nechme bokem, ano jistě vím, že MDFka minimálně 22 by byla lepší ;-) ). Bylo mi kdysi ale na jednom fóru, když už je to z lamina, doporučeno (a tak jsem to i udělal), abych tam hodil vzpěry (trámky z masivu) a ještě jsem to vycpal starým hutným spacákem.
No zkrátka, stavba ozvučnice, to můžem tady důkladně probírat do aleluja a díky naší firmě si opravdu můžu zrealizovat úplně cokoli, ale jak říkám, nevymyslím to (aby to bylo správné) :-) .
Stejně tak se mi nechce vyhazovat betu 15. A přesně jak píšeš, vím, že delta a ještě kappa by byly lepší. To všechno ale časem. Aktuálně budu rád, když se mi podaří zafinancovat alespoň ten receiver, na další výdaje teď moc nemyslím.
Ve chvíli ale, kdy se mi podaří nasyslit něco volných peněz, tak alespoň vím, kam přijít. Pak si teda dovolím se sem zase stavit a všechno budem moct důkladně probrat, protože, řeknu vám, nevěřím, dokonce ani Bang Olufsenu a já nevím komu, že staví ozvučnice přesně tak, jak by to bylo pro daný měnič správné z těch správných materiálů... Vím totiž velice dobře, kolik stojí kvalitní materiál (případně dřeviny), takže to pak můžem řešit úplně jinak, v úplně jiné kvalitě :-) .
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 1. 10. 2013 20:25

Jaký má ta bedna tedy objem? Z fotky to nevyčuchám i když to vypadá celkem pěkně. Lamino 18mm nevadí pokud jsou vevnitř rozumně vyřešené výztuhy (nejlépe formou žebroví) a pokud ti nevadí hmotnost. Doma hmotnost nevadí, u PA techniky je to dost zásadní faktor. Pokud budeš potřebovat nemám problém ti to nasimulovat.

Zcela úmyslně jsem mluvil o prodeji s jen malou ztrátou protože ty ten reprák netrápíš a tyto reproduktory se dobře prodávají. Tu Kappu LF jsem nezmiňoval kvůli dovolenému příkonu, ale proto že už má prostě TS parametry na sub. Ale byl to jen návrh, samozřejmě je spousta jiných a i lepších repráků. Jen to chce nejprve se ptát a teprve kupovat.

Já bych si sub postavil taktéž raději sám než vyhazovat prachy za předražené hračky. Za ty samé prachy, respektive menší se dá samostatně dojít dál. To není pomluva, to je prostý princip komerce.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků