Nový AV Receiver s výstupem pro pasivní subwoofer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Naranyan 6. 10. 2013 09:04

No rozměrny té ozvučnice jsou v=550mm, š=550mm, h=500mm.. Ale jak jsem psal, ozvučnici vůbec neřešit 8-) . Viděl jsem na netu různé domácí výrobky a hald... mám prostě to štěstí, že pro tuhle oblast není nic lepšího než mít rodinnou stolárnu :-) . To si (časem) koupím mdfku 22, pěkně si zmastím na hranách radiusy, udělám si povrchovku a (jak jinak) se mi prostě nejlepší výrobci audiotechniky nebudou moct ani podívat do očí 8-) . Jistě, je to dáno tím vším, chápu je, protože něco takového dělat na zakázku, suma sumárum bych jim musel napařit cenu někde i dost přes 10 000 (jen pro takovou jako je třeba moje ozvučnice) a to by pak prostě svoje výrobky neprodali.

Teď zas ale zpátky nohama na zem :-). Vypadá to, že receiver budu kupovat už ve velice dohledné době a aktuálně jsem maličko znejistil, protože....
Onkyo HT-S3405 -> http://www.nakupka.cz/vyrobek/domaci-ki ... n=EC-52235

Onkyo HT-S3505 -> http://www.digiboss.cz/Onkyo-HT-S3505-D ... a-/d60246/

Co teď ? :-( .. Onkyo HT-S3405 má receiver HT-R390 no a Onkyo HT-S3505 pak HT-R358... Nevidím v tom nějáký parametrový rozdíl, radši se ale ptám na doporučení, jestli jsem třeba něco přehlédl... (oba receivery mají výstup pro pasivní SW).
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 10. 2013 09:41

Co jsem našel,tak Onkyo HT-S3505 má pouze vyšší výkon na kanál.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naranyan 6. 10. 2013 14:31

Našel jsem leda tak (podle všech specifikací) vždycky 100 Watt RMS při 6 ohmech na kanál.. No zas jeden by řek, že "vyšší pořadové" číslo je lepší, novější ne ? :hm
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naranyan 10. 10. 2013 21:07

Konečně HT-S3505 doma :-).. A přišly první testy, zatím jen naprosto letecké, dostal jsem se k tomu až před malou chvílí..
A asi budu mít hodně otázek.
Takže zatím jediné, k čemu jsem se dostal.. Zapojení mám přes DVB-tuner (takový velice levňoučký, takže samozřejmě kvalita nic moc) přes HDMI kabel (pro mě překvápko, že ten tuner vůbec HDMI má :-D ).
A tedy... Pro mě samozřejmě celkově neuvěřitelně famózní, ale moc receiverů jsem neslyšel že, těžko tedy můžu porovnávat... NICMÉNĚ...
Krom různých hlasitostí jsem šel až na dřeň. Originální basák je (asi dle očekávání) v basech velice přesný a to i při vyšším volume (zkoušel jsem živé koncerty stažené z youtube v HD - U2, Mark Anthony, Pitbull), pokud jde ale člověk až na maximum, už jde cítit, že tam výkonově končí, ale pořád hraje velice kvalitně. Celkově jsou ale basy v některých ohledech možná až moc silné - jistě, jde o nastavení ekvalizéru a o tom budu mluvit dále.
Pak jsem totiž zapojil toho svého hromotluka http://www.jentak.borec.cz/
Mám ho ve vzdáleném rohu místnosti otočený směrem do rohu místnosti. Budu zkoušet různé pozice apod... No.. Při vyšších volume už totiž ten reprák (a hlavně basy) duněly tak masivně, že totálně přeřvaly všechno ostatní, takže sice basy ohromující, ale to je taky jediné, co pak člověk slyší :oops: . Jsem velký milovník basů, ale odsaď pocaď.

A teď ta věc.. Pozice mého repráku, ekvalizéry na samotném onkyu a hlavně, pak zkusím na to Onkyo napíchnout stolní PC a tam si s ekvalizérama a veškerýma nastaveníma můžu hrát donekonečna.. Jenže taky je to tak strašně moc různých nastvení, že bych uvítal, jestli třeba existuje nějáký rádce (aplikace) nebo tabulky nebo co já vím, jak optimálně tohle všechno nastavit... Receiver má svoje přednastavení ale pak i manuální a v PC člověk může jít po Hertzích (nebo kilohertzích či co žejo) a o to víc se to komplikuje :-(...
Naranyan
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků