Připojení USB DAC sluchátkového zesíku k PC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 27. 10. 2013 19:31

Zdravím.
V brzké době mi přijde z Ameriky poměrně zajímavá sestavička sluchátek a DAC sluchátkového zesilovače k PC. Potřeboval bych poradit, jak a co nastavit v počítači, aby Windows nešahaly na bitstream. Mám pár nahrávek v HD 96/24 a fůru CD ripů 44.1/16, obojí bude nová sestava umět využít více než dobře.
Mám Windows 7 64bit a k nim stažený Foobar 200 a ASIO4AL.
Potřeboval bych nějaký návod, jak vše nastavit, aby to fungovalo co možná nejlíp.
Mohl by mi někdo poradit, případně dát odkaz na nějaké stránky (může být i v AJ)?
Díky za rady
Vojta
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 10. 2013 21:46

Je tady poměrně obsáhlý vlákno o nastavení Foobaru 2000, tak co kdybys začal tam?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bogino 27. 10. 2013 22:43

Aky DAC (a ake sluchadla) si objednal?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 28. 10. 2013 09:21

Tak se omlouvám za zbytečný dotaz. Nakonec jsem po dlouhém hledání našel na Youtube opravdu přehledný video návod krok po kroku přímo pro Foobar2000 a ASIO4ALL na Win7u.
Nastavil jsem to, a teď už jen čekám, až dorazí zásilka, abych to mohl vyzkoušet.
Jinak, co se týká sestavy, tak za sluchátka může jedna malá americká firmička jménem Audeze (model LCD2). Lampový DAC zesík "The Pan Am" dodal u nás málo známý výrobce ALO Audio, stejně jako sluchátkový kabel řady GreenLine.
Audeze nabízí celou tuhle sestavu na svých stánkách jako kombo za zvýhodněnou cenu s tím, že ALO Audio prý vyladilo svůj DAC zesík "The Pan Am" přímo pro potřeby sluchátek řady LCD. Podle ohlasů to prý celkem funguje, tak uvidíme.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 28. 10. 2013 16:51

Tak to je pekna zostava. :) ALO Audio tu nie je nezname.
PanAm je 96k/24bit DAC, pravdepodobne pouziva default USB Audio Clas 1 driver z OS. ASIO4ALL nie je jedina moznost, ked to budes mat doma, mozes porovnat s WASAPI a Kernel Streaming.
Daj potom vediet, ako ti to hra.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 28. 10. 2013 18:48

Dík za názor.
Jsem sám moc zvědavý, jak to bude fungovat. Co se týká jiných ASIO driverů, zatím ani nevím, jestli s mi podařilo zprovoznit ten, co mám (ASIO4ALL) To poznám, až připojím Pan Am.
Jestli to bude fungovat, můžu experimentovat s jinými.
Pokud by byl zájem si něco poslechnout, nejsem proti a sám bych si také rád poslechl něco jiného pro srovnání. Mám notebook a Pan Am také není žádný metráček, tak že by přpadná přeprava neměl být neřešitelný problém. A Audeze jsou v dodávaném kufříku chráněná snad i před tornádem :D .
Tak že případná domluva a výměna dojmů a názorů by neměl být velký problém.
Jinak LCD2 jsem objednal bamboo (v setu to ani jinak nejde) a v nekožené verzi. Líbí se mi víc a Pan Am přijde ve stříbrné.
Jsem jako na trní, ale pár dní to musím ještě vydržet.
Doufám, že mě to nezklame.
VojtaJJ
Junior