5.1 AV Receiver + 4 Ohm repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod johanx 8. 12. 2013 00:30

johanx píše:Sám tomu nerozumím, i nové modely avr od CA začínají na 6 ohmech.

Už tomu rozumím. :) Stačí se podívat do manuálu kde i u nových modelů je uvedeno 4-8 ohm. Prodejci by však mohli na tuto skutečnost upozornit.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 8. 12. 2013 00:41

Equil píše:Pánové pošlete mi prosím odkaz na nějakou současně prodávanou mašinu do 15 tisíc, která má uvedenou ve specifikaci impedanci připojitelných repro od 4 Ohmu (ne dynamickou)...

FYI:
Co sa receiverov Yamaha tyka, tak pri nastaveni na 6-ohm je mozne pouzit 4-ohmove predne repraky. Vyslovene sa to pise v manuali, citujem z manualu k Yamaha RX-V475:
"Setting the speaker impedance.
Under its default settings, the unit is configured for 8-ohm speakers. When connecting 6-ohm speakers, set the impedance to "6 Ω MIN". In this case you can also use 4-ohm speakers as the front speakers."
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Equil 8. 12. 2013 16:47

krmelec píše:
krmelec píše:tak něco levnějšího http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-nr616/

to samé .... vše od 6 Ohmu.

-- 7. 12. 2013 17:34 --

No kdyby sis dal trochu práce a našel si manuál popř. obrázek zadní strany, tak bys zjistil, že 6-16ohm platí pro North American and Taiwanese a 4-16ohm pro others viz. zde strana 99 http://www.uk.onkyo.com/downloads/2/0/6 ... 616_En.pdf

a platí to i pro onkyo 626 a výš


To je vcelku zajímavé ... z popisu v manuálu mi vyplývá, že výrobce v tomto případě ONKYO vyrábí dvě varianty jednoho přístroje. Těch rozdílu v modelech určených pro Severní Ameriku a Taiwan je víc, ale ta minimální impedance připojitelných reproduktoru je pro mně zásadní.
Ve světle této informace je zásadní otázkou, proč se v ČR prodávají modely AVR s 6 Ohmovou (modely určene pro Severní Ameriku a Taiwan) a ne se 4 Ohmovou výstupní impedanci repro, která je určena pro Evropu, Austrálii a Asii viz manuál str. 13.
Equil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 8. 12. 2013 17:13

Equil píše:Ve světle této informace je zásadní otázkou, proč se v ČR prodávají modely AVR s 6 Ohmovou (modely určene pro Severní Ameriku a Taiwan) a ne se 4 Ohmovou výstupní impedanci repro, která je určena pro Evropu, Austrálii a Asii viz manuál str. 13.

Mam silne podozrenie, ze jediny rozdiel bude ciste pravny, pricom technicky sa moze jednat o identicky vyrobok. Uz som sa stretol s viacerymi zariadeniami z USA, ktore ked som rozobral a porovnal s EU variantami, tak okrem manualu a zarucneho listu boli do bodky identicke (az na niektore napisy na zadnom dekli).
V podstate sa pri predaji v EU je potreba pravne viac chranit vzhladom na ine reklamacne pravo, nez v USA (nepomerne dlhsie zakonne zarucne doby, inak stanovene povinnosti dokazovania vyrobnej chyby a podobne).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 12. 2013 15:54

To samé se týká výkonu zesilovačů a příkonu beden. Měl jsem tu třeba na měření jeden reproduktor vyrobený v Angii. Je na něm jasně uvedený příkon a v závorce pod tím je uvedeno že "U.S.A. watts" to zvládne dvojnásobek :o) Co dodat? Nafoceno mám.

Holt papír unese všechno. Výrobce zesilovače moc dobře ví jak je ten stroj dimenzovaný (špatně) a tak raději pro Evropu označí tentýž stroj s výstupem připojitelným k 6ohm impedanci, což odpovídá víc realitě.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 12. 2013 21:03

Jenže v tomto případě (Onkyo) platí pro evropu těch 4 ohmy
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Equil 9. 12. 2013 21:14

Jenže ty 4 Ohmové bedny Onkyo prostě nezvládá a vypíná ho ochrana čehož jsem byl svědkem a v manuálu se o tom i hovoří :-). Takže jak to vlastně je ?
Equil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 12. 2013 21:36

když jsi byl u toho Onkya 616 tím svědkem, tak se nás na to ptát nemusíš
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 12. 2013 23:26

Protože neví jestli je to normální nebo ne. Co my víme třeba mají ty 4ohmové bedny nějaké hnusné impedanční minimum, co už je na ten zes moc a kdyby průběh impedance byl nějaký méně agresivní tak by to prošlo. Nebo co když jeho kus opravdu odstavuje dřív? To bez bližších informací nezjistíme.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 10. 12. 2013 08:55

V tom případě musí začít výměnu svého aparátu u repro :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 12. 2013 10:55

Dá se k těm bednám někde vygooglit impedanční průběh? Na některých stránkách k tomu dávají graf. Je možnost ten receiver vyzkoušet s jinými 4ohm bednami?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Equil 10. 12. 2013 16:43

krmelec píše:když jsi byl u toho Onkya 616 tím svědkem, tak se nás na to ptát nemusíš

Svědkem, kdy ochrana vypínala AVR jsem byl u kamarádova Onkyo TX-NR525, který k němu měl svého času připojeny reprobedny se stejnou impedanci jakou mám já ( viz. prvotní dotaz ), ale s menším výkonem. A můj dotaz "jak to vlastně je ?" byl spíš směrován k tomu, že v manuálu se hovoří o dvou regionech, pro které je určená různá impedance výstupů pro repro, které začínají na 4 resp. 6 Ohmech, artman ve svém příspěvku pochybuje, že by se dělaly dvě různé verze jedné mašiny, ale přitom u nás prodávaná (snad Evropská) verze, která by podle manuálu měla mít impedanci výstupu 4 Ohmy přitom 4 Ohmové bedny nezvládá. Jsem naprosto zmaten...je to takový malý začarovaný kruh. Řekl bych, že buď se u nás prodávají AVR určená pro US trh (možná jsou nákupní ceny těchto modelů nižší a obchodníci to neřeší), nebo tvůrci manuálu pro Onkyo 616 lžou...místo aby do toho vnesl manuál jasno, vyrobil ještě pár otazníku navíc.
Equil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 10. 12. 2013 16:48

No jo, ale 3, 4 a 5-kové řady u Onkya mají od 6ohm a 6, 7, 8-kové atd. řady mají od 4ohm, aspoń dle manuálu. A pokud tomu u 6tkové řady nevěříš, tak budeš muset sáhnout po 7kové, kde už je pro všechny od 4ohmu
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoža 26. 12. 2013 00:25

Když vidím to chlazení tak bych si tipnul že avčko lehce uvařím. Já mám receiver dost často na maximu a je to přímotop. 4Ohm bedny jsou bych řekl vhodné tak na profi i když tam je taky lepší 8ohm kvůli zapojování repro za sebe nikdy bych na receiver nedával 4ohm bedny i když by to hrálo. Můj denon zvládá 6ohm ale peče a peče i na 8ohm teda 7.2 na měřáku.
Pioneer VSX-1021, Denon AVR-1912
hoža
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků