Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 09:11

Ahoj, díky za tip. Funkčně i designově vypadá fakt skvěle, bohužel je ale o víc než třetinu dražší než TX-NR575E (beru orientačně ceny z heureka.cz) a to už je nad můj cenový limit (cca 12,5k). Netrpělivě očekávám info ze servisu a to čekání mě ničí stejně jak obava z případného opětovného pořízení Onkya.
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 10. 2019 09:40

tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 10:23

Luxus! Díky moc...Pioneer VSX-934 za 12k jako "zadní vrátka" je přesně to, co jsem potřeboval. Nyní už nezbývá než čekat na info ze servisu...teď už ale s klidem v duši, že případně nemusím znovu Onkyo ;-)
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tihlous 10. 10. 2019 13:50

Jestli si to dobře vybavuju tak teď už by obava z Onkya neměla být namístě - to byla taková vlna špatnejch HDMI boardů v letech 2011 - 2012, kdy to kolabovalo jak na běžícím pásu, ale Onkyo se k tomu postavilo celkem čelem, měli dost dlouho tu svolávací akci (já ji prometl snad o měsíc nebo o dva(!)), kdy to měnili zdarma, a novější modely už by měly být vyřešený. Ale dá se tomu rozumět, že kdo se jednou spálil, tak podruhý už nechce.
tihlous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 14:15

Jasně...tak nějak bych to i očekával, že se Onkyo poučí. Nicméně já už tu nedůvěru mám v sobě tak nějak zakódovanou, páč bráchova jednotka Onkyo HT-R558 (2012) umřela stejným způsobem 3 měsíce zpátky (on to ale neřeší - hodil AVRko bokem a používá historické domácí kino od Philipsu). Pokud pojedu do Hradce se svým AVRkem, vzal bych s sebou na 'výlet' i to jeho Onkyo...člověk nikdy neví ;)
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proch 13. 10. 2019 22:25

Zdravím, tak mě o víkendu zdechla NR807. Začalo to zvláštním způsobem. Při zapnutí TV (Philips) se přes CEC zapínal i receiver, vše v poho. Asi týden před smrtí, při zapnutí TV se to pozapínalo, ale TV nenajela, jen černý, lehce podsvícený obraz. Musel jsem TV odpojit od sítě, pak to najelo. Za tři dny co to takhle blblo nenajel na Onkyu zvuk, ikonky fuč. Dvakrát jsem to ještě rozdejchal vypnutím a zapnutím, ale teď je konec. V menu mě vyšedla položka NETWORK a UPDATE. Zkoušel jsem to opatrně nahřát žárovkou na nějakých 220°C ale už to ani nevrklo.
Tak mám pocit, že se tam podělalo něco jiného než K011AZKB DTS Koupil jsem ji z druhé ruky originál zaplombovanou, tedy bez zásahu, board jsem pasivně zachladil poté co jsem se dočetl o problémech a jela mě 3 měsíce...Tak teď nevím co dál. Má někdo zkušenosti s opravou v HK. Mají k dispozici čipy do toho boardu, nebo dělají jen "reball" ? Děkuji všem za info.
proch
Kolemjdoucí

Předchozí stránka