Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 08:11

Ahoj, díky za tip. Funkčně i designově vypadá fakt skvěle, bohužel je ale o víc než třetinu dražší než TX-NR575E (beru orientačně ceny z heureka.cz) a to už je nad můj cenový limit (cca 12,5k). Netrpělivě očekávám info ze servisu a to čekání mě ničí stejně jak obava z případného opětovného pořízení Onkya.
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 10. 2019 08:40

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 09:23

Luxus! Díky moc...Pioneer VSX-934 za 12k jako "zadní vrátka" je přesně to, co jsem potřeboval. Nyní už nezbývá než čekat na info ze servisu...teď už ale s klidem v duši, že případně nemusím znovu Onkyo ;-)
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tihlous 10. 10. 2019 12:50

Jestli si to dobře vybavuju tak teď už by obava z Onkya neměla být namístě - to byla taková vlna špatnejch HDMI boardů v letech 2011 - 2012, kdy to kolabovalo jak na běžícím pásu, ale Onkyo se k tomu postavilo celkem čelem, měli dost dlouho tu svolávací akci (já ji prometl snad o měsíc nebo o dva(!)), kdy to měnili zdarma, a novější modely už by měly být vyřešený. Ale dá se tomu rozumět, že kdo se jednou spálil, tak podruhý už nechce.
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jekyllus 10. 10. 2019 13:15

Jasně...tak nějak bych to i očekával, že se Onkyo poučí. Nicméně já už tu nedůvěru mám v sobě tak nějak zakódovanou, páč bráchova jednotka Onkyo HT-R558 (2012) umřela stejným způsobem 3 měsíce zpátky (on to ale neřeší - hodil AVRko bokem a používá historické domácí kino od Philipsu). Pokud pojedu do Hradce se svým AVRkem, vzal bych s sebou na 'výlet' i to jeho Onkyo...člověk nikdy neví ;)
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proch 13. 10. 2019 21:25

Zdravím, tak mě o víkendu zdechla NR807. Začalo to zvláštním způsobem. Při zapnutí TV (Philips) se přes CEC zapínal i receiver, vše v poho. Asi týden před smrtí, při zapnutí TV se to pozapínalo, ale TV nenajela, jen černý, lehce podsvícený obraz. Musel jsem TV odpojit od sítě, pak to najelo. Za tři dny co to takhle blblo nenajel na Onkyu zvuk, ikonky fuč. Dvakrát jsem to ještě rozdejchal vypnutím a zapnutím, ale teď je konec. V menu mě vyšedla položka NETWORK a UPDATE. Zkoušel jsem to opatrně nahřát žárovkou na nějakých 220°C ale už to ani nevrklo.
Tak mám pocit, že se tam podělalo něco jiného než K011AZKB DTS Koupil jsem ji z druhé ruky originál zaplombovanou, tedy bez zásahu, board jsem pasivně zachladil poté co jsem se dočetl o problémech a jela mě 3 měsíce...Tak teď nevím co dál. Má někdo zkušenosti s opravou v HK. Mají k dispozici čipy do toho boardu, nebo dělají jen "reball" ? Děkuji všem za info.
proch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jekyllus 22. 10. 2019 22:34

Jen pro úplnost...info k uzavření případu mýho TX-NR515. Ani ne po týdnu se mi ozval technik z AViServisu s potvrzením vadné HDMI desky a s možností opravy(výměny) do týdne za (již předem inzerovaných) cca 8k. Na moji připomínku, že za (téměř) tuto sumu můžu mít nové Onkyo TX-NR575E se mi dostala odpověď, že to sice ano, ale určitě si to mám jít nejdřív někam poslechnout, abych pak nebyl zklamaný. Abych dosáhl adekvátní kvality zvuku té 515ky, musel bych prý teď vybírat v šestkové či sedmičkové řadě s tím, že ty starý Onkya byly ještě montovaný v Japonsku s kvalitníma japonskýma součástkama a ty dnešní, že je to už čína s mizernou kvalitou a je jedno jestli bych bral Onkyo, Pioneer či jiné...zkrátka v této ceně to má všechno stejný mizerný 'střeva'.
Pak padla řeč na servis v Hradci (údajně je i nějaký na severní Moravě), kde ale snad dělají jen to 'překuličkování' což není oprava, nýbrž jen oddálení nevyhnutelného. Oficialní opravy/repasy HDMI desek se dělají jen v Holandsku, odkud přichází HDMI desky s DTS chipem nové revize s odstraněnou vnitřní chybou. Nakonec jsme se dohodli, že mi za pětikilčo na pivko může s týdenní zárukou udělat to samé co zmiňované servisy - což mi přislo jako nejvhodnější řešení.
Abych to už neprotahoval...v mém případě to bohužel nepomohlo, v servisu jsem tedy zaplatil jen necelý 3 kilča za diagnostiku (strženo ze zálohy) a definitivně mrtvou 515ku odvezl do sběrného dvora. Po výplatě jsem koupil na Alze (se slevou za necelých 22k) Onkyo TX-RZ740. Proč zase Onkyo?!? Problém s chybovými DTS chipy postihlo vícero výrobců, ale jen Onkyo mělo 'koule' na to, aby v rámci dobrého jména značky několik let zdarma opravovalo/měnilo HDMI desky.
Jekyllus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 10. 2019 08:44

Ano, tak nějak.
Pokusím se zastat Onkya. Většinou se to dělá tak, že Onkyo (nebo kdokoliv jiný) si nevyrábí vše sám. Hlavní HDMI desky (v podstatě digitální část) vyrábí (osazuje) většinou subdodavatel – Onkyo osloví např. firmu Foxconn (výrobce elektroniky) – aby mu vyrobila HDMI desku v daných parametrech a za nějakou cenu. Víc se o to nestará. Firma Foxconn zase osloví výrobce čipů – procesorů (nebo si vybere z aktuální nabídky) a desku za danou cenu vyrobí. A Onkyo pak již pouze sestaví receiver z dodaných jednotlivých součástek a hotových celých desek.
No a tak se stalo, že výrobce čipů firma Texas Instruments v oněch letech „nějak podcenila“ výrobu samotných čipů – buď špatně zvolená technologie, nebo tlak na cenu a čipy prostě odcházely časem do křemíkového nebe. Příčina je a byla v tepelném namáhání desky a samotného čipu. Jednalo se konkrétně o procesor DTS, kde se zapracovává zvuk, řídí USB a mnoho dalšího.
Onkyo v tom bylo nevině, mělo smůlu, že ta špatná várka skončila převážně u Onkya a čipy odcházely většinou po 2 letech provozu :-(
TI časem nahradila problematické čipy inovovanou řadou, kde se měl daný problém vyřešit – původní označení xxxBZKxxx, nová inovovaná řada má označení xxxDZKxxx.
Nicméně vzniklo několik modifikací a čipů bylo vyrobeno poměrně velké množství.
Koho to zajímá, zde je nějaké povídání přímo od fy Texas Instruments k dané problematice.
https://www.ti.com/sitesearch/docs/univ ... g&linkId=1
http://e2e.ti.com/support/processors/f/ ... 0K013DZKB4

Oprava bývá problematická, jak díky počtem modelů, tak i složitostí samotné desky. Navíc ne vždy odejde pouze jediný čip, může být poškozen firmware a mnoho dalšího.
100% funkční oprava je výměna celé HDMI desky (ideálně s inovovaným čipem). Ovšem ta cena.. :-)
Oprava se podaří občas pouze „resolderingem“, popřípadě „reballem“, popřípadě výměnou celého čipu. Nicméně ani zde není oprava vždy úspěšná, jak jsem psal výše.

Receivery Onkyo, zvláště vyšší řady, jsou velmi kvalitní, dokonce si dovoluji tvrdit, že jejich analogové části jsou mezi výrobci AV receiverů jedny z nejlepších. V testech jsou vždy na špičce.
PetrJč
Junior

Odeslat příspěvekod PK70 7. 11. 2019 18:11

To je opravdu hezké, že se zastáváte Onkyo.
Má zkušenost? Onkyo NR818. rok. výroby 2011, koupeno na Slovensku v roce 2012. Cena tehdy 20tis.kč. Fungovalo do roku 2017. Pak klasická vada HDMI desky. Odesláno do servisu na Slovensku přes velkoobchod NAY, a to v červnu 2018.
Po nepřetržitých urgencích, kde mně stále ujišťovali, že čekají na díl od Onkyo, jsem se dočkal nabídky, že díl již Onkyo nepošle, a že oprava bude stát 300eur. Tak to je podpora Onkyo, značkového servisu a certifikovaného dodavatele Onkyo. Nyní už se ničeho nedovoláte, Onkyo zastupuje v EU nějaké německá firma Aqipa GmbH, té když napíšete, tak vám přijde jen automatická odpověď, že děkují za zájem o jejich výrobky.
Mám doma hromadu šrotu.
Jak můžete obhajovat Onkyo, že přece za nic nemůže, že dodavatel desek je přece někdo jiný. Tak snad existuje nějaká kontrola výroby, výběr dodavatele a testování komponent. Mimochodem i komponenty lze testovat na stárnutí a opotřebování a u renomovaných výrobců se tak běžně děje. Onkyo mě neuvěřitelně zklamalo a nejsem sám.
Pracoval jsem řadu let ve výrobě léčiv, a nepřeji nikomu, aby výrobci léčiv přistupovali k výrobě stejně jako Onkyo a jim podobní.
Takže můj verdikt, Onkyo už nikdy více.
PK70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proch 25. 11. 2019 09:42

No já jsem svoji 807 poslal nakonec do opravny v HK. Je to 14 dní a ještě se nikdo neozval. Nechci moc prudit, tak čekám...Mezi tím jsem koupil za dobrou cenu Denon a je fakt, že zvukově, na stereo bylo Onkyo asi o něco lepší, nebo možná "líbivější" na mých stařičkých DALI 606. S novějším Denonem zase přišlo 4K s HD-MA zvukem, ARC, výborně funkční CEC, lepší sítové funkce kdy přes Onkyo přešlo pouze MP3, Denon umí FLAC. Osobně mě ale na ovládání a nastavování víc vyhovovalo Onkyo.
proch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 6. 12. 2019 22:29

Ja vlastnim Onkyo TX-NR686 a dneska mi odeslo hdmi arc :( kupoval jsem ho v zahranici a mam jen doklad o zaplaceni.Dneska jsem kontaktoval prodejce v UK s tim ze v servisech vyzaduji zarucni list s datem prodeje ale oni ze ne,ze mi staci jen doklad o zaplaceni.Dneska je patek,zavada se projevila po 16h a tak celej vikend nemuzu nic delat.Psal jsem do nejakeho servisu (nejbliz to mam do Ostravy) ale odpoved bude nekdy po vikendu tak vubec nevim co bude nasledovat.Tak to vypada na vanoce bez hudby :(
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 12. 2019 07:28

Nevim tedy jaky zdroj hudby pouzivas, ale propoj jej s avr optikou, ci rca cinchem a nemusis byt preci pres svatky bez hudby. Odeslat pristroj do servisu muzes az po Vanocich.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 12. 2019 08:01

AVR ale po tovarniho restartovani chce nove nastaveni pres TV,a to vubec nejde nastavit kdyz tv hlasi ze neni zadny signal z hdmi :( AVR vymazalo veskere nastaveni.Navic nevim kde v moravskoslezkem kraji mi to opravi,nechci to posilat postou nekde do Prahy :( psal jsem jen do jednoho servisu v Ostrave ale je vikend tak mi jen tak neodepisou....Jsem tak nastvany a zoufaly tvl :(
Repraky mam ted jako tezitka v obyvaku fakt pecka.Kdyby jste vedeli nekdo nejaky servis napiste mi prosim koho kontaktovat prosim prosim diky moc
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 12. 2019 08:52

Aha, to jsem nevedel, ze ti to padlo do zakl. nastaveni. Aby nebyl v čoudu jen hdmi kabel. Nastaveni menu pres obyc hdmi konektory (tedy ne pres ARC) by nefungovalo?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 12. 2019 09:22

Kabelem to neni,daval jsem tri dalsi,jeste jsem preventivne zkousel do ARC v TV a treba playstation jede uplne normalne,takze v tv problem neni...jine hdmi vystupy taky nejedou v Onkyu,proste to odeslo a musim najit nejaky nejbizsi servis kde to v ramci zaruky opravi :(
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků