Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 12. 2019 10:30

Hmmm, z tebe ty dalsi problemy lezou postupne jak z chlupaty deky. Servis je jasnej, o tom zadna. Nicmene nastavit avr musi jit i pres optiku, tedy myslim v tom smyslu, abys nebyl o svatcich bez muziky. Spousta lidi jej pouziva pouze jako zesik dokonce i bez pripojeni k tv.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 12. 2019 10:51

Ja ti rozumim,jen ted to Onkyo po restartu je svitici krabicka ktera mi pise ze je nutne nastaveni pres tv a jina moznost neni,neprepnu momentalne zadny vstup,nic nereaguje,jen zapnout vypnout.Uz vic informaci nemam.Ted je pro mne priorita najit adekvatni servis v mem kraji,at to nemusim posilat do Prahy.
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robsik 23. 6. 2020 15:18

Zdravim, jsou stale problemy u Onkyo s HDMI deskou? Premyslim o koupi noveho modelu. Dekuji
robsik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nabuchodonozor66 7. 7. 2020 10:46

Dobrý den,

konec problému s HDMI zřejmě není. Cca. před třemi týdny jsem na MALL.cz koupil "pouze" rozbalený Onkyo TX-NR575E. Natěšenost veliká, ale po zapojení HDMI kabelu do televize "LG 42LH5010 veterán" píše no signal.
Vyzkoušel jsem 3 kabely, jeden fungláč, u souseda to připojil na další dvě televize, ale stále stejný výsledek.
Receiver i televize do továrního nastavení, stále nic. Jedinou skulinku naděje jsem viděl v nastavení HDMI výstupu z avr, ale k tomu mě to vůbec nepustilo. Takže ocením každý nápad, než budu reklamovat. Díky...
Nabuchodonozor66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 7. 2020 11:09

Tohle nasere, ale já bych se s tím netrápil a rovnou to reklamoval. Alespoň je šance, že dostaneš HDMI modul, který už bude v pořádku, i když to nikdo z dlouhodobého hlediska nezaručí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 7. 7. 2020 18:44

Nekupujte tento odpad.Yamaha,Marantz,Denon jsou OK.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 9. 7. 2020 16:08

Na druhou stranu mám pocit, že tu na foru snad taky někdo dlouho řešil špatné Onkyo HDMI a nakonec byl nějaký problém v samotné TV. Aspoň tedy myslím, nerad bych mystifikoval... Nicméně v globálu bude zřejmě většinou na vině stejně to Onkyo...
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 7. 2020 20:18

Jeden takový případ tady byl a TV byla tuším Sony, ale to je asi úplná výjimka.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mutt 10. 7. 2020 11:14

Měl bych dotaz ohledně staršího AVR Onkyo TX-SR507, které se mi už nějaký ten měsíc válí doma ve skříni nevyužité. Přemýšlím co s ním, jestli má vůbec smysl to třeba ještě někde nabízet... viz dále. Úplně to nesouvisí s tímto vláknem, protože zrovna s HDMI problém nebyl :-) Téměř úplně odešla některá tlačítka na DO (asi nejhorší je to zrovna u volume), ale to je asi to nejmenší. Díky tomu jsem zjistil - když jsem chtěl volume nastavit přímo na AVR - že to nějak blbne a spíš nereaguje nebo si dělá co chce. Za celé ty roky jsem ten otočný ovladač skoro nepoužil, tak mě jeho nefunkčnost trochu překvapila :-) Další o čem vím, že občas blbnul levý přední reprák, hrál buď tišeji nebo někdy dokonce vůbec. Pomohlo většinou párkrát vypnout/zaponout AVR a pak se to chytilo a už hrálo dobře. V posledním řekněme půlroce to vlastně blbnout přestalo, ale něco tam asi špatně bude... No a dál tam třeba můžou být poškozené i další funkce, o kterých ani třeba nevím že nefungují... nějaké čudlíky atd. které jsem ani nevyzkoušel.
Myslíte, že má takový zajíc v pytli ještě nějakou hodnotu, pro někoho? Nebo to mám rovnou odvézt do sběrného dvora a neřešit? :-) Díky
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 7. 2020 12:43

Všechno co popisuješ je způsobeno oxidací nebo zanesením styčných ploch na kontaktech nebo potenciometru. Stačilo by to rozebrat a vyčistit, případně spínací relé vyměnit. Není to drahá záležitost, ale následné využití tohoto staršího kousku je otázkou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mutt 15. 7. 2020 11:58

OK díky za info, možná to tedy někdy zkusím rozebrat a očistit, ale jak píšeš, jestli to vlastně k nečemu bude...
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Boban4646 11. 11. 2020 19:09

Caute. Mne zblbol zase TX NR809, najskor dialkove ovladanie to uz som po par pokusoch nerozbehal, ovladal som ho teda appkou, potom mi zacalo vzdy zapinat ventilator ked som ho vypol do standby, potom prestal ist celkom zvuk aj ovladanir appkou.. Receiver bol pouzivany bezne vacsinou len vecer pri pozerani tv, ako za take peniaze onkyo neviem.. teraz rozmyslam co kupit a za kolko penazi kedze asi cena nazaruci aj kvalitu
Boban4646
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 11. 2020 19:53

Denon/Marantz, nebo Yamaha. Osobne muzu doporucit Denon, s kterym mam zkusenosti a s zadnym problem nebyl.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 3. 1. 2021 03:24

Jenom jdu kolem, tak se s dovolením svěřím, že už su v tom taky :-/ dneska ráno dolítly děcka, že jim nejde zvuk (při vypnutým AVR - mám z aukra kupovanej TX-NR609). Tak jsem se v tom chvilku vrtal, zkusil jsem vytáhnout HDMI kabely, pak jsem i AVR vypnul ze sítě a zase zapnul, a zvuk při vypnutým AVR naskočil, ale při zapnutým nee... Všechny vstupy mrtvý, i analog (mám tam tape deck, CD přehrávač a přes toslink TV, protože je starší a neumí ARC). Úplně zčista jasna mrtvola, ani matice na displeji s připojenýma reprákama nic. Tak jak tu někteří psali, že jim to umíralo postupně, tak mně teda ne. Pak najednou po nějaké chvíli to začalo hrát, ale nebyl čas to zrovna řešit, tak druhej pokus večer, a zase ticho. Po asi půl hodině na sekundu nebo dvě zvuk, a hned zase vypadl a od té doby nic. Zítra, teda spíš dneska ráno/dopoledne ještě zkusím poslední možnost ze zoufalství - factory reset, a pak se asi vrhnu na vybírání novýho stroje holt :-/

Protože poslouchám vlastně jenom stereo, tak se zkusím s dovolením zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s TX-8270 - je to stereo receiver, kterej má i HDMI, a dle recenzí hraje hodně slušně i když člověk právě jede jenom muziku ve stereu, což je u mě celkem dost.. Jo, je to zase Onkyo, ale tak nějak se mi chce věřit, že už se poučili a bude to fungovat... nebo je pak alternativa od Denonu, teď nevím typ, tak ještě váhám... pokud někdo by chtěl v tomto směru ztratit slovo, tak budu rád...
tihlous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 3. 1. 2021 07:40

Teď není namístě zkoumat, jestli se v Onkyu poučili, nebo ne. Na konkurenčním fóru se objevil odkaz na poměrně podrobnou finanční analýzu této společnosti a je nutno přiznat, že vyhlídky tedy opravdu nic moc. Firma je v extrémních dluzích. Mají zhruba 4 měsíce na zaplacení pohledávek, pak bude zřejmě následovat insolvenční řízení nebo vyhlášení úpadku. Další možností je odprodej společnosti či alespoň její audio sekce třetí straně, jenže... Poslední tři pokusy o takový deal selhaly a tak to spíš vypadá na pápá, lálá. Spolu s "onkáčem" samotným by se svezla pochopitelně i dceřinná firma holdingu - "pijanier". Tady existuje zřejmě lepší predikce stran prodeje, třeba se někdo z velkých hráčů, se zájmem alespoň o tuto čast firmy, na trhu najde. Reaguju jen z důvodu, že bych se v současnosti takto problémové značce při výběru audia vyhnul. Všechny dodavatelské, servisní a technické nesnáze výrobce plynou z nedostatku financí. Nač tedy zbytečně riskovat, když lze ve stejných cenových vodách zakoupit přístroje od dalších asi šedesáti výrobců?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků