Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 12. 2019 10:30

Hmmm, z tebe ty dalsi problemy lezou postupne jak z chlupaty deky. Servis je jasnej, o tom zadna. Nicmene nastavit avr musi jit i pres optiku, tedy myslim v tom smyslu, abys nebyl o svatcich bez muziky. Spousta lidi jej pouziva pouze jako zesik dokonce i bez pripojeni k tv.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 12. 2019 10:51

Ja ti rozumim,jen ted to Onkyo po restartu je svitici krabicka ktera mi pise ze je nutne nastaveni pres tv a jina moznost neni,neprepnu momentalne zadny vstup,nic nereaguje,jen zapnout vypnout.Uz vic informaci nemam.Ted je pro mne priorita najit adekvatni servis v mem kraji,at to nemusim posilat do Prahy.
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod robsik 23. 6. 2020 15:18

Zdravim, jsou stale problemy u Onkyo s HDMI deskou? Premyslim o koupi noveho modelu. Dekuji
robsik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nabuchodonozor66 7. 7. 2020 10:46

Dobrý den,

konec problému s HDMI zřejmě není. Cca. před třemi týdny jsem na MALL.cz koupil "pouze" rozbalený Onkyo TX-NR575E. Natěšenost veliká, ale po zapojení HDMI kabelu do televize "LG 42LH5010 veterán" píše no signal.
Vyzkoušel jsem 3 kabely, jeden fungláč, u souseda to připojil na další dvě televize, ale stále stejný výsledek.
Receiver i televize do továrního nastavení, stále nic. Jedinou skulinku naděje jsem viděl v nastavení HDMI výstupu z avr, ale k tomu mě to vůbec nepustilo. Takže ocením každý nápad, než budu reklamovat. Díky...
Nabuchodonozor66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 7. 2020 11:09

Tohle nasere, ale já bych se s tím netrápil a rovnou to reklamoval. Alespoň je šance, že dostaneš HDMI modul, který už bude v pořádku, i když to nikdo z dlouhodobého hlediska nezaručí.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 7. 7. 2020 18:44

Nekupujte tento odpad.Yamaha,Marantz,Denon jsou OK.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod Mutt 9. 7. 2020 16:08

Na druhou stranu mám pocit, že tu na foru snad taky někdo dlouho řešil špatné Onkyo HDMI a nakonec byl nějaký problém v samotné TV. Aspoň tedy myslím, nerad bych mystifikoval... Nicméně v globálu bude zřejmě většinou na vině stejně to Onkyo...
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 7. 2020 20:18

Jeden takový případ tady byl a TV byla tuším Sony, ale to je asi úplná výjimka.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 10. 7. 2020 11:14

Měl bych dotaz ohledně staršího AVR Onkyo TX-SR507, které se mi už nějaký ten měsíc válí doma ve skříni nevyužité. Přemýšlím co s ním, jestli má vůbec smysl to třeba ještě někde nabízet... viz dále. Úplně to nesouvisí s tímto vláknem, protože zrovna s HDMI problém nebyl :-) Téměř úplně odešla některá tlačítka na DO (asi nejhorší je to zrovna u volume), ale to je asi to nejmenší. Díky tomu jsem zjistil - když jsem chtěl volume nastavit přímo na AVR - že to nějak blbne a spíš nereaguje nebo si dělá co chce. Za celé ty roky jsem ten otočný ovladač skoro nepoužil, tak mě jeho nefunkčnost trochu překvapila :-) Další o čem vím, že občas blbnul levý přední reprák, hrál buď tišeji nebo někdy dokonce vůbec. Pomohlo většinou párkrát vypnout/zaponout AVR a pak se to chytilo a už hrálo dobře. V posledním řekněme půlroce to vlastně blbnout přestalo, ale něco tam asi špatně bude... No a dál tam třeba můžou být poškozené i další funkce, o kterých ani třeba nevím že nefungují... nějaké čudlíky atd. které jsem ani nevyzkoušel.
Myslíte, že má takový zajíc v pytli ještě nějakou hodnotu, pro někoho? Nebo to mám rovnou odvézt do sběrného dvora a neřešit? :-) Díky
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 7. 2020 12:43

Všechno co popisuješ je způsobeno oxidací nebo zanesením styčných ploch na kontaktech nebo potenciometru. Stačilo by to rozebrat a vyčistit, případně spínací relé vyměnit. Není to drahá záležitost, ale následné využití tohoto staršího kousku je otázkou.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 15. 7. 2020 11:58

OK díky za info, možná to tedy někdy zkusím rozebrat a očistit, ale jak píšeš, jestli to vlastně k nečemu bude...
Mutt
Junior

Předchozí stránka