Yamaha R-N500 - net radio, repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 9. 2014 14:37

DF-5-ky majú v Studioline
Husitská 30, Praha 3
majú tam aj posluch
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 17. 9. 2014 14:38

slyšel jsem 777/ne 555/ nehrálo to moc dobře ve stereu. 8-P
raději poslechni než je koupíš :pozor
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod WeRn_Er 17. 9. 2014 16:41

Též bych od Yamaha 555/777 odrazoval ... slyšel jsem je a žádná hitparáda to není, spíše naopak ... zaměř se spíše na reálné výrobce čistě repro a ozvučovací techniky jako takové ...

-- 17. 9. 2014 16:46 --

Jinak tedy gratulace k R-N500 ;) je to myslím v této kategorii slušná mašinka ... osobně bych tedy za ní 1K oproti 775 nepřiplácel, protože ve stereu na tom jsou v podstatě identicky (pro mě když jsem je porovnával ve studiu), ale 775 nabídne krom možnosti domácího kina (taky nevyužívám prostorový zvuk) i dekodéry na filmy, lepší konektivitu aj. funkce oproti R-N500. Na druhou stranu třeba ti R-N500 rozehrají tvé budoucí bedny i lépe ;) každý máme sluch jiný a chceme slyšet třeba i něco jiného ;)
Naposledy upravil WeRn_Er dne 18. 9. 2014 06:10, celkově upraveno 1
WeRn_Er
Junior

Odeslat příspěvekod Errata 18. 9. 2014 05:10

Co se vam na yam. 555/777 nelibi? Stereo nezvladaji, je na nich moc poznat, ze by potrebovaly podporit v sestave vice repro, nebo jsou nevyvazene?
A zvukove tedy nic moc, treba v porovnani s Dyn. DF5, ty je prehraji?

-- 18. 9. 2014 06:53 --

Jeste me napadla jedna vec, nebude pro repro problem, ze mi obcas vibruje podlaha (kdyz projizdi kolem tezsi vlak)?
Errata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WeRn_Er 18. 9. 2014 06:17

555/777 mi přišly takové ploché, bez výrazu ... Dynavoice DF5 mi přijdou výrazně lepší (i když jsou i výrazně menší - to roli prostě zas tak nehraje) - neposlouchal jsem je ale vedle sebe/hned po sobě ... ale chce to fakt slyšet a rozhodnout se dle vlastního pocitu ...

Ohledně vibrací - pokud to chceš "hrotit", dej bedny na hroty :) a mezi bednami a poslechovým místem koberec, ideálně s vyšším chlupem :) nevím ale, jak moc chceš řešit podobné záležitosti a jak moc to chceš do prostoru tak jak je ... vždy se dají podmínky pro zvuk vylepšit, zas je to otázka za jakou cenu (nejen finančně, ale spíše i vůči komfortu a stylu bydlení atd. - pokud to není vyloženě do poslechovky, tam je záměr jasný). Vlaky asi neodkloníš, takže to neřeš :) nikdy nedocílíš ideálních podmínek, především u věcí a ruchů, které nemůžeš ovlivnit ... vezmi R-N500, oblíbenou/nejlépe i naposlouchanou hudbu, naplánuj si cestu a domluv si poslech ve vícero studiích ať máš možnost porovnat co nejdříve za sebou více repro od vícero výrobců a ty co ti pocitově nejvíce sednou vezmi, i kdyby ti někdo tvrdil, že ty druhé jsou lepší ... a až přijdeš dom, tak je hned nezatracuj, nové bedny se zahoří tak po 50-100 hodinách provozu, pak se rozezní zas o fous lépe ;) nebo jak jsem už psal, zkus domluvit možnost výměny, kdyby ti to v prostoru u tebe doma vyloženě nesedlo ... případně kup/zaplať dvoje s možností vrácení a dle pocitu dom ty dle tebe lepší nech, druhé vrať ...
WeRn_Er
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 18. 9. 2014 19:42

Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Errata 24. 9. 2014 07:19

Na Elacy z bazaru jsem se dívala taky. Ale nakonec jsem koupila české AQ Labrador 24. První dojmy jsou na jednu stranu ohromující (mluvené slovo, detaily zvuku), na druhou stranu trochu žádný zázrak se nekonal (méně basů). Ovšem je to skladba od skladby, tedy těžko posoudit, kde je chyba. A také bych raději počkala, až se repro trochu rozehrají. První zapnutí nemusí být vypovídající. Obávám se, že můj prostor se stropem, kdy nad levou bednou mám 30 cm a svažující se strop a nad pravou klasických cca 1,2 m a strop rovný, je větší problém než nerozehrané bedny. :-D
R-N500 je reciever příjemný na ovládání, internetová rádia šlapou jako hodinky, po registraci na vtuner je velmi jednoduché udělat si seznam oblíbených stanic. Nepříjemně mě však překvapil terminál pro připojení repro, je dělaný snad jen pro oholený kabel, protože vstup pro banánky vyžaduje štíhlejší verzi banánků, než vyžaduje terminál na repro, kam originály sedly přesně, vidličky po přišroubování v zesíku taky moc nedrží. Přiznávám, že v návodu je nakreslen opravdu pouze oholený kabel. Očekávala jsem asi mylně, že při cenové kategorii nad 10 tis. nebudu mít s originál kabely s koncovkami žádný problém.
Errata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WeRn_Er 24. 9. 2014 07:23

Ty užší banánky - tak to není, je tam záslepka :) musíš jí vyndat, jde to dobře ohnutou kancelářskou svorkou apod. - viz např. https://www.youtube.com/watch?v=9zuchv9-XvQ (cca od 33s).
WeRn_Er
Junior

Odeslat příspěvekod Errata 24. 9. 2014 08:12

to WeRn_Er: Tisíceré díky! Něco takového by mě asi nenapadlo. :-)
Errata
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků