SPaudio A400

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 17:32

Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 20:08

Osobne na tom nevidím nič zaujímavého. S danými parametrami a s nižšou cenou o 20 000 Kč sa dá kúpiť celý hotový integráč, napríklad Vincent SV 238 MK. A v závery recenzie sa spomína, že zosilňovač disponuje až príliš pravdivým/reálnym zvukom a nemusí sadnúť každému. Osobne si to preložím ako: nehraje pekne.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 20:10

:-D :-D :-D :-D

Že by se za nickem Trymore a sands skrýval jeden člověk, soudě dle diletantství při posuzování techn. parametrů :-D?

Ale vážně, ve své antagonií řízené snaze negativně reagovat na autora příspěvku bez povšimnutí si, o čem ten příspěvek je, jsi trochu přehlédl, co by asi tak mohlo být důvodem mé radosti. Kdo stojí za Vincenty? Armáda vývojářů, obchodníků, globální distribuční a prodejní síť... A kdo stojí za SPaudio? Jeden zatraceně šikovný a schopný našinec, který je schopný vyrobit špičkový koncák plně srovnatelný nebo převyšující modely hodně zvučných značek. A z toho mám radost.

Pokud to nechápeš nebo ti to je jedno, nemáš důvod do tohoto vlákna přispívat.
Naposledy upravil Petulda dne 6. 1. 2015 20:21, celkově upraveno 1
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 6. 1. 2015 20:14

A ja si to zase prelozim jako ze signal, ktery prijde na vstup, zesilovac pouze zesili bez zbytecneho zabarveni a vymysleni s minimalnim zkreslenim na vystupu.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 20:16

Dôvod na smiech?
Dobre, o mojej poznámke sa nebavme, to je veľmi subjektívna záležitosť.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 20:30

krmelec:
Souhlas. Výstižně to popisují věty "Máte rádi např. stroje Audionet nebo Krell a nemáte na ně? Pak jste zde na správné adrese. Pokud jste zastánci japonské zvukomalebné školy značek jako Accuphase či Luxman, pak naopak hledejte spíše v jiných vodách."
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 21:02

To beriem, obdivujem ho, ale to nie je dôvod aby som si kupoval takýto drahý zosilňovač, keď môžem mať hotový integráč o 20 000 Kč menej. A je to jedno či ho navrhla a vyrobila armáda číňanov alebo môj rodák.

Nedávno tu Slováci dali na trh elektrónkový zosilňovač a budem si ho kupovať len preto, že za ním stoja traja ľudia zo Slovenska?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 21:10

A on tě zde někdo nabádal k tomu, aby sis ten koncák koupil :shock:?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 1. 2015 22:50

Tak zrovna ten Vincent určitě není ve stejné třídě. Jediná podoba je opravdu ten výkon. Nepochybuju, že A400 je zvukově jinde.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 7. 1. 2015 22:57

pochopil jsem to správně :?:
koncák za 100 000 Kč :?: :tleskani :oboze
pěkná cena.
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 1. 2015 23:35

Vzhledem ke konstrukci, parametrum a dle vseho i zvuku je to cena velmi, velmi prizniva.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 1. 2015 07:32

Holt ne každý má na to aby docenil nekompromisní kvalitu ať už svými schopnostmi, zkušenostmi, potřebami nebo financemi. Argumentovat v této kvalitativní kategorii výše uvedeným způsobem je obdobné jako tvrdit že oktávka v kombíku (ač to asi není špatné auto) je lepší než top Bentley (nebo libovolná jiná špičková značka) protože se jí do kufru vejde více věcí (aka více funkcí). Ano pro někoho bude asi praktičtější stejně jako ten integráč, ale oddělení výkonové části od řídícího předzesilovače má v highend kategorii opodstatněný smysl. Sám jsem zastáncem této koncepce a mám to také tak.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 1. 2015 08:19

Nikto z vas mi nepovedal preco je ten koncak lepsi ako mnou uvedeny Vincent. Alebo ste jeho hudobny prejav vycitali z grafov??? ...alebo nedajboze z cenovky/obrazkov...

Nepoculi ste jedno ani druhe, ja tiez nie, ale ohanat sa tym, ze ten koncak ma vyssie predpoklady byt lepsi, to nestaci. Kopec produktov malo predpoklady a....

Velmi vam chyba objektivny nazor a nezaujatost. Keby to bol koncak z madarska alebo zo slovenska, ani pes by po tom nestekol. Resp. ano, aby ho kazdy zakopal pod zem. Vid nedavny priklad elektronkoveho zosilnovaca zo Slovenska...

...mne mozno chybaju iste technicke znalosti, vam nezaujatost a objektivita.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 1. 2015 09:50

Ehm - jak moc jsi si jistý že jsem ani jeden ten stroj neslyšel? :D Překvapí tě moc když řeknu že jsem je nejen slyšel, ale ráčil jsem prozkoumat i jak je to udělané vevnitř?

Mě je jedno odkud co je. Ať si je klidně ze Slovenska, však tam máte také šikovné konstruktéry kteří se rozhodně nemají za co stydět. Vážně chceš začít debatu typu češi versus slováci?

Jestli chceš probírat elektronkové zesilovače Edgar tak ti k tomu řeknu tohle: Mám rád elektronky. Ne proto jak hrají, ale jednak proto že to byly první aktivní součástky se kterými jsem se potkal a skrze které jsem začal pronikat do tajů elektroniky, ale hlavně proto že jsou esteticky krásné a výrobky z nich bývají velmi často nevšedními zajímavými kousky. Je fajn že se takové věci vyrábí u "u nás" (stále se na Slovensko nedívám tak úplně jako na zahraničí, spíš podobně jako třeba na moravu, proto je zcela zcestné se domnívat že bych chtěl slovenské výrobky a konstruktéry nějak potlačovat nebo jim upírat zásluhy). Pokud ti to však udělá radost tak tedy u vás. Nejsem ale zastáncem elektronkového zvuku. Jednoduše proto že elektronkové výkonové stupně tak jak se obvykle tvoří mají své limity a ty není možné nějakým jednoduchým fíglem překonat. Existují sice způsoby jak toto obejít, ale ty jsou nákladově i provozně velmi drahé a mě čistě subjektivně to za to na normální použití nestojí. Je mi to sice tak trochu líto, ale taková jsou fakta. Vím že jsem to nenapsal konkrétně, ale to by byl velmi dlouhý text a nemyslím ani že by podrobnější rozborka z konstrukčního hlediska někoho zde zajímala.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 9. 1. 2015 10:24

Trymore píše:Nikto z vas mi nepovedal preco je ten koncak lepsi ako mnou uvedeny Vincent. Alebo ste jeho hudobny prejav vycitali z grafov??? ...alebo nedajboze z cenovky/obrazkov...

Nepoculi ste jedno ani druhe, ja tiez nie, ale ohanat sa tym, ze ten koncak ma vyssie predpoklady byt lepsi, to nestaci. Kopec produktov malo predpoklady a....

Velmi vam chyba objektivny nazor a nezaujatost. Keby to bol koncak z madarska alebo zo slovenska, ani pes by po tom nestekol. Resp. ano, aby ho kazdy zakopal pod zem. Vid nedavny priklad elektronkoveho zosilnovaca zo Slovenska...

...mne mozno chybaju iste technicke znalosti, vam nezaujatost a objektivita.

Co tu trepes? Jedine co z teba vravi je tvoje urazene ego!

Sam mam doma jednu z prvých PDA380, pocul som SP A200 na poriadnych trojpasmach a rovnako tak som pocul aj BV Audio dokonca aj najvacsie MAX. No i tak mi charakterom sadli viac F3B.
Presiel som od integraču az po delenec. To co mam v podpise je stale platne.
Nepocul som toho vela ale co-to ano a daco mi to dalo.
Za odbornika sa rozhodne nepovazujem no to co pises Ty uz je do neba volajuce.

Aj na slovensku je dost toho aby bolo z coho vybrat. Nie je toho vela no je?
Kolko firiem je v cesku ,ze si dovolis tvrdit to co tvrdis?
Ja osobne poznam dve co sa vo vacsom meradle zaoberaju s výrobou audio pre sirsiu verejnost.
SPA(Customworks) a VMA.
PMA(Macura) a Kazzatel(Dudek) na to uz akosi nemaju cas. Jeden je pracovne zaneprazdneny a druhy je svetom ublizeny,nedoceneny a chory dochodca.
U nas na slovensku je p.Bunta a ver ,ze jeho audio moze tym vyssie spomenutym velmi dobre konkurovat a aj konkuruje
To ,ze nepoznas tie slovenske a rovnako tak si ich nepocul Ta este neopravnuje a to sa opakujem, tvrdit to co tvrdis.

Nikdy si nikdo nedovolil spochybnit tak ako to tu pises Ty. Nikdy som necital akokolvek negativny nazor na vyrobky p.Buntu.
A to ,ze tu nie su spomenuti aj ini výrobcovia je iba preto ,ze su to nadsenci ktori vedia vyrobit kvalitne veci no vyrabaju ich iba kusovo a cas od casu.
Skus sa pozriet na slovanet a zistis ,ze ti ludia su tam.

Rovnako tak su tu aj ini profesionalni výrobcovia a kto chce tak si knim cestu rozhodne najde.
Len tak spomeniem
Acon http://acon.aster.sk/
JJ Electronic http://www.jj-electronic.sk/sk/
Canor http://www.canor-audio.com/?lang=SK
Tak ako v cesku sa nevravi tolko o Sroll no existuje
http://www.sroll.com/

Takze ak sa tu chces bavit jesitne a urazene len preto ,ze dakto spomenie koncak ceskeho vyrobcu za cenu jazdenej Octavie I. tak vedz ,ze na slovensku su výrobcovia rovnako kvalitných a v mnohých pripadoch aj drazsich audio komponentov.

A jediny kto len "placa" a nic nepocul si tu Ty.
armaman
Poslední varování

Další stránka