SPaudio A400

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 17:32

Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 20:08

Osobne na tom nevidím nič zaujímavého. S danými parametrami a s nižšou cenou o 20 000 Kč sa dá kúpiť celý hotový integráč, napríklad Vincent SV 238 MK. A v závery recenzie sa spomína, že zosilňovač disponuje až príliš pravdivým/reálnym zvukom a nemusí sadnúť každému. Osobne si to preložím ako: nehraje pekne.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 20:10

:-D :-D :-D :-D

Že by se za nickem Trymore a sands skrýval jeden člověk, soudě dle diletantství při posuzování techn. parametrů :-D?

Ale vážně, ve své antagonií řízené snaze negativně reagovat na autora příspěvku bez povšimnutí si, o čem ten příspěvek je, jsi trochu přehlédl, co by asi tak mohlo být důvodem mé radosti. Kdo stojí za Vincenty? Armáda vývojářů, obchodníků, globální distribuční a prodejní síť... A kdo stojí za SPaudio? Jeden zatraceně šikovný a schopný našinec, který je schopný vyrobit špičkový koncák plně srovnatelný nebo převyšující modely hodně zvučných značek. A z toho mám radost.

Pokud to nechápeš nebo ti to je jedno, nemáš důvod do tohoto vlákna přispívat.
Naposledy upravil Petulda dne 6. 1. 2015 20:21, celkově upraveno 1
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 6. 1. 2015 20:14

A ja si to zase prelozim jako ze signal, ktery prijde na vstup, zesilovac pouze zesili bez zbytecneho zabarveni a vymysleni s minimalnim zkreslenim na vystupu.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 20:16

Dôvod na smiech?
Dobre, o mojej poznámke sa nebavme, to je veľmi subjektívna záležitosť.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 20:30

krmelec:
Souhlas. Výstižně to popisují věty "Máte rádi např. stroje Audionet nebo Krell a nemáte na ně? Pak jste zde na správné adrese. Pokud jste zastánci japonské zvukomalebné školy značek jako Accuphase či Luxman, pak naopak hledejte spíše v jiných vodách."
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 21:02

To beriem, obdivujem ho, ale to nie je dôvod aby som si kupoval takýto drahý zosilňovač, keď môžem mať hotový integráč o 20 000 Kč menej. A je to jedno či ho navrhla a vyrobila armáda číňanov alebo môj rodák.

Nedávno tu Slováci dali na trh elektrónkový zosilňovač a budem si ho kupovať len preto, že za ním stoja traja ľudia zo Slovenska?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 21:10

A on tě zde někdo nabádal k tomu, aby sis ten koncák koupil :shock:?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 1. 2015 22:50

Tak zrovna ten Vincent určitě není ve stejné třídě. Jediná podoba je opravdu ten výkon. Nepochybuju, že A400 je zvukově jinde.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 7. 1. 2015 22:57

pochopil jsem to správně :?:
koncák za 100 000 Kč :?: :tleskani :oboze
pěkná cena.
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 1. 2015 23:35

Vzhledem ke konstrukci, parametrum a dle vseho i zvuku je to cena velmi, velmi prizniva.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 1. 2015 07:32

Holt ne každý má na to aby docenil nekompromisní kvalitu ať už svými schopnostmi, zkušenostmi, potřebami nebo financemi. Argumentovat v této kvalitativní kategorii výše uvedeným způsobem je obdobné jako tvrdit že oktávka v kombíku (ač to asi není špatné auto) je lepší než top Bentley (nebo libovolná jiná špičková značka) protože se jí do kufru vejde více věcí (aka více funkcí). Ano pro někoho bude asi praktičtější stejně jako ten integráč, ale oddělení výkonové části od řídícího předzesilovače má v highend kategorii opodstatněný smysl. Sám jsem zastáncem této koncepce a mám to také tak.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 1. 2015 08:19

Nikto z vas mi nepovedal preco je ten koncak lepsi ako mnou uvedeny Vincent. Alebo ste jeho hudobny prejav vycitali z grafov??? ...alebo nedajboze z cenovky/obrazkov...

Nepoculi ste jedno ani druhe, ja tiez nie, ale ohanat sa tym, ze ten koncak ma vyssie predpoklady byt lepsi, to nestaci. Kopec produktov malo predpoklady a....

Velmi vam chyba objektivny nazor a nezaujatost. Keby to bol koncak z madarska alebo zo slovenska, ani pes by po tom nestekol. Resp. ano, aby ho kazdy zakopal pod zem. Vid nedavny priklad elektronkoveho zosilnovaca zo Slovenska...

...mne mozno chybaju iste technicke znalosti, vam nezaujatost a objektivita.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 1. 2015 09:50

Ehm - jak moc jsi si jistý že jsem ani jeden ten stroj neslyšel? :D Překvapí tě moc když řeknu že jsem je nejen slyšel, ale ráčil jsem prozkoumat i jak je to udělané vevnitř?

Mě je jedno odkud co je. Ať si je klidně ze Slovenska, však tam máte také šikovné konstruktéry kteří se rozhodně nemají za co stydět. Vážně chceš začít debatu typu češi versus slováci?

Jestli chceš probírat elektronkové zesilovače Edgar tak ti k tomu řeknu tohle: Mám rád elektronky. Ne proto jak hrají, ale jednak proto že to byly první aktivní součástky se kterými jsem se potkal a skrze které jsem začal pronikat do tajů elektroniky, ale hlavně proto že jsou esteticky krásné a výrobky z nich bývají velmi často nevšedními zajímavými kousky. Je fajn že se takové věci vyrábí u "u nás" (stále se na Slovensko nedívám tak úplně jako na zahraničí, spíš podobně jako třeba na moravu, proto je zcela zcestné se domnívat že bych chtěl slovenské výrobky a konstruktéry nějak potlačovat nebo jim upírat zásluhy). Pokud ti to však udělá radost tak tedy u vás. Nejsem ale zastáncem elektronkového zvuku. Jednoduše proto že elektronkové výkonové stupně tak jak se obvykle tvoří mají své limity a ty není možné nějakým jednoduchým fíglem překonat. Existují sice způsoby jak toto obejít, ale ty jsou nákladově i provozně velmi drahé a mě čistě subjektivně to za to na normální použití nestojí. Je mi to sice tak trochu líto, ale taková jsou fakta. Vím že jsem to nenapsal konkrétně, ale to by byl velmi dlouhý text a nemyslím ani že by podrobnější rozborka z konstrukčního hlediska někoho zde zajímala.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 9. 1. 2015 10:24

Trymore píše:Nikto z vas mi nepovedal preco je ten koncak lepsi ako mnou uvedeny Vincent. Alebo ste jeho hudobny prejav vycitali z grafov??? ...alebo nedajboze z cenovky/obrazkov...

Nepoculi ste jedno ani druhe, ja tiez nie, ale ohanat sa tym, ze ten koncak ma vyssie predpoklady byt lepsi, to nestaci. Kopec produktov malo predpoklady a....

Velmi vam chyba objektivny nazor a nezaujatost. Keby to bol koncak z madarska alebo zo slovenska, ani pes by po tom nestekol. Resp. ano, aby ho kazdy zakopal pod zem. Vid nedavny priklad elektronkoveho zosilnovaca zo Slovenska...

...mne mozno chybaju iste technicke znalosti, vam nezaujatost a objektivita.

Co tu trepes? Jedine co z teba vravi je tvoje urazene ego!

Sam mam doma jednu z prvých PDA380, pocul som SP A200 na poriadnych trojpasmach a rovnako tak som pocul aj BV Audio dokonca aj najvacsie MAX. No i tak mi charakterom sadli viac F3B.
Presiel som od integraču az po delenec. To co mam v podpise je stale platne.
Nepocul som toho vela ale co-to ano a daco mi to dalo.
Za odbornika sa rozhodne nepovazujem no to co pises Ty uz je do neba volajuce.

Aj na slovensku je dost toho aby bolo z coho vybrat. Nie je toho vela no je?
Kolko firiem je v cesku ,ze si dovolis tvrdit to co tvrdis?
Ja osobne poznam dve co sa vo vacsom meradle zaoberaju s výrobou audio pre sirsiu verejnost.
SPA(Customworks) a VMA.
PMA(Macura) a Kazzatel(Dudek) na to uz akosi nemaju cas. Jeden je pracovne zaneprazdneny a druhy je svetom ublizeny,nedoceneny a chory dochodca.
U nas na slovensku je p.Bunta a ver ,ze jeho audio moze tym vyssie spomenutym velmi dobre konkurovat a aj konkuruje
To ,ze nepoznas tie slovenske a rovnako tak si ich nepocul Ta este neopravnuje a to sa opakujem, tvrdit to co tvrdis.

Nikdy si nikdo nedovolil spochybnit tak ako to tu pises Ty. Nikdy som necital akokolvek negativny nazor na vyrobky p.Buntu.
A to ,ze tu nie su spomenuti aj ini výrobcovia je iba preto ,ze su to nadsenci ktori vedia vyrobit kvalitne veci no vyrabaju ich iba kusovo a cas od casu.
Skus sa pozriet na slovanet a zistis ,ze ti ludia su tam.

Rovnako tak su tu aj ini profesionalni výrobcovia a kto chce tak si knim cestu rozhodne najde.
Len tak spomeniem
Acon http://acon.aster.sk/
JJ Electronic http://www.jj-electronic.sk/sk/
Canor http://www.canor-audio.com/?lang=SK
Tak ako v cesku sa nevravi tolko o Sroll no existuje
http://www.sroll.com/

Takze ak sa tu chces bavit jesitne a urazene len preto ,ze dakto spomenie koncak ceskeho vyrobcu za cenu jazdenej Octavie I. tak vedz ,ze na slovensku su výrobcovia rovnako kvalitných a v mnohých pripadoch aj drazsich audio komponentov.

A jediny kto len "placa" a nic nepocul si tu Ty.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 1. 2015 10:57

Nepocul si A400, nepocul si Vincenta SV 238, zbytocne tu pises romany.
Netvrdim, ze A400 je nejako zly, ale zeby to stalo za tolko pozornosti....

Este nedavno tu tusim einsty ci ako sa volal prezentoval vlastne monobloky, aj to by stalo za pozornost.

A nechapem co sa vsetci tak rozculujete.

Aj tak necakam ze si tu niekto prizna zaujatost...
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prezdika 9. 1. 2015 11:07

trymore: boze ty mas zase kecy!!! co te tu hergot vubec drzi? celou dobu tady uvanis ze audio je o nicem, ze staci koupit cokoliv za par supu a hraje to lip nez drahy hifi, tak proc si nejdes tu svoji pravdu sirit treba nekam na heureku? tam najdes zastancu dost. myslis, ze tady o tvoje zcestny nazory nekdo stoji? skoro kazdy vlakno je zasvineny tvyma hlodama a naslesnou OT diskuzi stale ve stejnym duchu...
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 9. 1. 2015 11:09

@Trymore
Ak je A400 vynikajuci tak A200 nemoze byt o nic horsi. Su to vlajkove lode SPA.
A preco by si mal dakto priznavat zaujatost? Voci komu, comu?
Opakujem, nikde som nevidel a necital daco take ,ze by cesky hifista plul alebo akokolvek hanil slovensky výrobok.
Ak ano tak to najdi a ja sa Ti ospravedlnim.....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 1. 2015 11:44

Trymore:
Ty ses opravdu dočista zbláznil. Všechno, co jsi tady zatím napsal, jsou jen reakce na tvé vlastní myšlenky a falešné dojmy.

Založil jsem tohle vlákno proto, že se jedná o výjimečný výrobek, skvělý kus audiotechniky, navíc vyvinutý a zkonstruovaný našincem.

Nevím, odkud se v tobě vzal pro normálního člověka dost nepochopitelný dojem, že si právě ty máš tenhle zesilovač koupit?
Stejně tak nevím, kdes přišel na pitomost, že zde někdo míní o něčem přesvědčovat někoho, koho toto téma nezajímá, nerozumí mu a vůbec ničím nespadá do jeho světa?

A pokud se nám tady pokoušíš spílat za to, že nám chybí objektivnost, tak to snad nemůžeš být víc mimo. Jediný, kdo se v tomhle vlákně velmi neobjektivně pokoušel něco s něčím srovnávat (navíc aniž by měl byť sebemenší potuchu, o čem píše), jsi ty. Nikdo jiný.

Také říkáš, že tenhle výrobek není natolik výjimečný, zvláštní nebo ojedinělý, že nestojí za to, aby o něm zde bylo jedno vlákno. V tom případě bys měl honem rychle utíkat stejným způsobem spamovat všechna jiná vlákna týkající se v drtivé většině MNOHEM tuctovějších, masovějších, nudnějších a zvukově výrazně horších produktů - a vlákny se svými recenzemi můžeš začít. Jóó promiň, já zapomněl, vlákno o tuctových plastových PC bedničkách tu může být, protože zapadá do tvého dvorečku a splňuje tvé představy o tom, co je kvalitní zvuk. A vlákno o výrobku, který je zcela ojedinělý v českém kontextu a výjimečný v evropském kontextu, by tu být nemělo, protože Trymora takový výrobek nezajímá?

Jediné, co z tebe mluví, je zamindrákovaná maloměšťáckost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Prezdika 9. 1. 2015 11:56

ale teufel je vyjimka...vse od teufelu hraje naprosto famozne i kdyby to bylo z papiru a stalo to 10 ecek :-D
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 1. 2015 12:09

Nechme už tohodle přihlouplého OT a pojďme zpět k SP A400.

Thale, píšeš, žes slyšel A400 a viděl jí do útrob? Nechtělo by se ti se o tom trochu rozepsat ;-)? O zvuku, s čím a na čem jsi porovnával. O konstrukci, jak je zesilovač řešený, jestli je (nebo spíš čím je) v rámci kategorie koncáků kolem 100 tis. Kč výjimečná?

Myslím, že nejsem sám, koho by to zajímalo ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 9. 1. 2015 12:41

Petulda prepac, ale este jeden OT s ponukou pre Trymore.
Trymore.
Ak mas chut a zaujem prist na zapad, tak Ti ponuka vlastnik A200 moznost vypocut si tento koncak spolu s inymi zariadeniami z dielne Customworks. Ta ponuka nie je zart, je to seriozny navrh.
Sam som tuto ponuku v minulosti dostal a vyuzil ju.
A ak uz budes v tychto koncinach tak Ti odporucam si spravit pripadnu zachadzku do Trnavy a vypocut si daco na komponentoch p. Buntu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 1. 2015 18:47

Trymore píše:Nepocul si A400, nepocul si Vincenta SV 238, zbytocne tu pises romany.

Tak já tomu nerozumím. Napíšu ti to tady jasně že jsem to nejen slyšel, ale jsem se tomu podíval i na střeva a ty mi tu i přesto tvrdíš že jsem to neslyšel. To je teda gól :tleskani

Trymore píše:Aj tak necakam ze si tu niekto prizna zaujatost...

Přizná. Můžu si to dovolit.

Trymore píše:A nechapem co sa vsetci tak rozculujete.

Dá se k tomu něco povědět? To je fakt jen na smajlíka :lol:

--------------

Obecně si o A400 myslím že jde o výjimečný kousek techniky, se kterým člověk už nemusí řešit nějaké technické nedostatky nebo omezení. Je to stroj který z prakticky libovolných beden vymačkne maximum. Jsou jistě i jiné elitní stroje, ale to už je tak na úrovni výběru barvy vozu a drobných doplňků charakterizující jeho majitele. Proč bych tedy neměl být zaujatý? Ne vůči nebo spíše proti Vincentu (který je rovněž výborný stroj, jen trochu jiného ražení), to bych mu křivdil, ale spíš pozitivně zaujatý vůči A400 protože si to plným právem zaslouží. Na tom přeci není nic špatného.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Trymore 10. 1. 2015 11:09

Thales, to bola reakcia na armamana, na posledny prispevok predomnou, inak by som ta citoval.

Myslim ze podaktorym jedincom uz chyba trocha zdraveho rozumu, zvelicuju moje slova, prehanaju, hifi im stuplo do hlavy, vsetkeho ozaj vela skodi. Mali by si zvyknut, ze na fore sa nebudu stretavat len s koaliciou, ale aj s opoziciou.

Tak sa laskavo Petulda ukludni, prestan do mna vyskakovat. A ty Prezdika mas co za problem? Kludne aj ty povedz nieco k danej teme, namiesto toho aby si si v kazdom jednom vlakne zo mna robil posmesky s cistym OT.

Alebo viete co, upravme vsetky svoje prispevky aby vyzneli ospevujuco k a400 a mozme si tu vsetci nad nim lestit bambus. Ste uz voci mne zbytocne az prehnane agresivni. A stojim si za vsetkym co som tu napisal.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MRyoda 10. 1. 2015 12:41

cele vlakno jednym slovom komedia :shock: :D
may the force be with you
MRyoda
Junior

Odeslat příspěvekod Prezdika 10. 1. 2015 13:41

nemám žádnej problém, jen mě nebaví v každým vlákně, který otevřu číst tvoje donebesvychvalující žvásty o těch krámech co se u tebe doma střídaj jak na běžícím pásu...
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 10. 1. 2015 14:59

Trymore píše:Osobne na tom nevidím nič zaujímavého. S danými parametrami a s nižšou cenou o 20 000 Kč sa dá kúpiť celý hotový integráč, napríklad Vincent SV 238 MK.

ty jsi mi ale vtipálek, srovnávat komerční integrák se špičkovým koncákem...
za ty prachy si vinceta koupí jen ten co neslyšel o BV či CW
ZA 50tis můžeme pořídit slabší (200w) variantu:
BVaudio předzesilovač PRE1 + BV audio koncový zesilovač PA300SSE
či
HYPA 1 + HYPA 17
A ty ten tvůj slavný vincet zašlapou do země...
a pokud někomu stačí integrované řešení, tak bohatě stačí BVaudio A300SE za 30tis

Trymore píše:A v závery recenzie sa spomína, že zosilňovač disponuje až príliš pravdivým/reálnym zvukom a nemusí sadnúť každému. Osobne si to preložím ako: nehraje pekne.

překlad pro tebe (zvukového analfabeta) = zesiluje jen to co do něho pustíme, bez dalšího zkreslení

Trymore píše:Nedávno tu Slováci dali na trh elektrónkový zosilňovač a budem si ho kupovať len preto, že za ním stoja traja ľudia zo Slovenska?

ne protože se jednoduše nepovedl...
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 10. 1. 2015 15:27

@bandolier.wz
Absolutny suhlas vo vsetkom.

@MRyoda
a ty chod tam kde Ti ban este nikto nedal....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MRyoda 10. 1. 2015 17:33

BVaudio? Kto by to chcel? Vsak nikto nepocuva grafy. Vobec to nehra emocie. To ten Vincent, to bude ten pravy zosilnovac. A hifisticne nebo su elektronky, hrube kable a hroty pod pristrojmi. Este musite prejst dlhou cestou :mrgreen: Trymore to s vami mysli dobre, len si tu lestite svoje ego 8-D

http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to- ... erime.html
:hm
may the force be with you
MRyoda
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 10. 1. 2015 18:00

bandolier.wz píše:ty jsi mi ale vtipálek, srovnávat komerční integrák se špičkovým koncákem...

trololo, presne o tomto vravím!

Len preto lebo ho zostrojil čech, tak je to špičkový koncák :D a keď niečo zostrojí skupina nemeckých inžinierov, je to len spotrebka že :D
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 10. 1. 2015 18:47

Trymore píše:
bandolier.wz píše:ty jsi mi ale vtipálek, srovnávat komerční integrák se špičkovým koncákem...

trololo, presne o tomto vravím!

Len preto lebo ho zostrojil čech, tak je to špičkový koncák :D a keď niečo zostrojí skupina nemeckých inžinierov, je to len spotrebka že :D

kdybys o tom něco věděl tak bys neplácal nesmysly
ale je to marný, je to marný, je to marný :roll:
Naposledy upravil bandolier.wz dne 11. 1. 2015 09:12, celkově upraveno 1
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 1. 2015 18:59

V tom se právě pleteš Trymore, už jsem ti to psal. To že to vzniklo v ČR je jen třešnička na dortu. Samo o sobě to není nijak zajímavé protože v tebou jmenovaném německu mají také lidi co umí a co mají koule na to aby se vymkli produkci zboží spotřebního charakteru. Nejdůležitější je samozřejmě kvalita a tu A400 nemůžeš odpárat i kdyby ses 10x na hlavu stavěl. Otázka je jestli neumíš a nebo z principu nechceš ohodnotit jeho kvality. Vím že si ho neslyšel, ale máš nabídku na poslech slabšího brášky tak jí využij.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 10. 1. 2015 19:00

@Trymore ty si to nepochopil a navyse Ti MRyoda (Odar) iba nahral na smec a robi si evidentne z teba *****.
@bandolier.wz

naco sa s nim zaoberas. Dostal ponuku na seriozny posluch no on evidentne nema ani na cestovne aby dosiel na zapad a presvedcil sa o tom o com mu tu uz nespocetne vela krat ludia daco napisali.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 1. 2015 10:40

...a morální, argumentační a lidský pád příspěvků od Trymora na samé dno pokračuje dál... :-| :-l

Trymore, je více než evidentní, že jedinou tvou motivací účastnit se diskuse (nejen) v tomhle vlákně, je bezobsažné pruzení. Neodpovídáš na položené otázky přímo citující tvá slova, nemáš snahu dozvědět se o věcech, které neznáš, ale o kterých se snažíš psát, vymýšlíš si věci, které nikdo nenapsal a konfrontačně na ty své výmysly reaguješ, tvým cílem není rozšiřovat a prohlubovat diskusi, ale jen hledáš příspěvky, které by se daly slovně napadnout tím nejprimitivnějším způsobem.
Jen ventilace vlastních frustrací.

Trymore píše:Mali by si zvyknut, ze na fore sa nebudu stretavat len s koaliciou, ale aj s opoziciou.

Ve vlákně, které prostě jen upozorňuje na bezpochyby zajímavý a unikátní výrobek, si prostor pro konfrontaci najde jen ten, kdo má vnitřní potřebu hledat spory. Zvlášť když je ta konfrontace tak bezzubá a irelevantní, jak jsi předvedl ("proč bych si to měl kupovat", "nerozumím tomu a nezajímá mě to", "nehraje to pěkně", "kdo obdivuje tenhle přístroj je zaujatý" atd...).
Kdybys přišel s tím, žes A400 porovnával s tím a tím koncákem stejné kategorie a že zvukově ti přišel takový a makový, nebo že konstrukce má oproti srovnatelné konkurenci ta a ta lepší řešení, pak by to bylo to, cos zmínil: opozice. Věrohodná, podnětná, smysluplná a taková, která problematiku nějak rozvíjí.
Tvé příspěvky nejsou opoziční, ale jen a ryze hloupé.

Trymore píše:A ty Prezdika mas co za problem? Kludne aj ty povedz nieco k danej teme

Tím "AJ ty" doufám nemyslíš to, že tys k tématu přispěl, tak ať ve stejném duchu přispějí i další. Protože tys zatím K TÉMATU, tedy o zesilovači SP A400, nenapsal ani čárku.
Zatím ses jen dotčeně ptal, proč by sis jej měl kupovat (aniž by tě k tomu kdokoliv nabádal), pak jsi napsal, že tématu nerozumíš a tenhle zesilovač tě nezajímá, pak jsi do diskuse zatáhl pubertální nacionalistické plky a pak následovalo už jen tvé obhajování pitomostí, cos napsal.

Trymore píše:upravme vsetky svoje prispevky aby vyzneli ospevujuco k a400 a mozme si tu vsetci nad nim lestit bambus.

Podle lidí, kteří vědí, o čem píší, si A400 zaslouží obdiv a respekt. Proto vzniklo tohle vlákno. To ale neznamená, že zde nemůže zaznít relevantní a smysluplný kritický názor opřený o logický fakta.
Ale ublíženecké výkřiky "ten zesilovač mě nezajímá" a "proč bych si ho jako měl kupovat" rozhodně nejsou smysluplný a kritický názor.

Trymore píše:A stojim si za vsetkym co som tu napisal.

Pak jistě nebudeš mít sebemenší problém vysvětlit, kde se vzala tvá utkvělá představa o tom, že tě zde někdo nabádá, aby sis A400 koupil?
Nebo proč se tak vehementně ale marně snažíš účastnit diskuse o tématu, které tě podle tvých slov nezajímá a nerozumíš mu?

Trymore píše:Ste uz voci mne zbytocne az prehnane agresivni.

Odhalil jsi nás. To vůbec není tím, že prostě několika lidem včetně moderátora nezávisle na sobě vadí tvé hloupé vystupování a irelevantní "argumentace".
Je to tím, že jsme se na tebe tajně domluvili, esotericky ti vnukli myšlenku, ať sem píšeš ty pitomosti, které píšeš, a mohli za ně na tebe být agresivní...

Trymore píše:Len preto lebo ho zostrojil čech, tak je to špičkový koncák

Nacionalismus argumentující podobným způsobem považuju za jeden z nejpovedenějších způsobů jak upozornit na to, že autor takového výroku má inteligenci prvoka.
Nikdo kromě tebe v tomhle vlákně nic takového nenapsal. Nikdo v tomhle vlákně nenapsal nic o tom, že výrobek Čecha je lepší než výrobek někoho jiného KVŮLI tomu, že je od Čecha. Tohle ubohé uvažování jsi sem zanesl ty jediný.
Pokud jsi takhle vysazený na našince, nechápu, co děláš na "nepřátelském" území českého diskusního fóra.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 1. 2015 12:30

... páni ja nechápem prečo sa tu vlastne neustále tak naťahujete ;-]
...tá recenzia je celkom dobre napísaná ... pre tých pár občanov, ktorí majú skúsenosti s drahšími aparátmi (a ich recenziami), je tam informácii dosť. Dokážu si celkom dobre urobiť úsudok „o čo skutočne ide“. Nevidím racionálny dôvod na to, aby si tu zvyšok „bežnej“ populácie (na obidvoch stranách barikády) riešil vlastné mindráky
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 11. 1. 2015 14:18

Petulda píše:Ve vlákně, které prostě jen upozorňuje na bezpochyby zajímavý a unikátní výrobek, si prostor pro konfrontaci najde jen ten, kdo má vnitřní potřebu hledat spory.

Nehľadám spory, len som podotkol, že pre mňa nie je tento koncák ničím zaujímavý a poukázal som na iné možné riešenie. Nikde netvrdím, že jeden alebo druhý je určite lepší. Ale vy ste sa toho chytili ako blázni. Po mojom príspevku nasledoval kopec dementných výsmechov v podobe vysmiatych smajlíkov a nával zosmiešňujúcich komentárov na moju adresu. Ak sa vám toto zdá normálne, tak mi je vás úprimne ľúto.

Ak sa vám nepáči, že s vami nezdieľam to nadšenie, tak ma jednoducho ignorujte.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 1. 2015 15:09

No, at se divam jak se divam, nevidim, ze bys "JEN podotknul, ze pro tebe je A400 nezajimava a ze vidis jine reseni" nasledovane jen tim, co popisujes... Naopak od tebe vidim kopec pitomosti, na ktere zde mnoho lidi logicky nelibe reagovalo a par z nichz jsem ti ocitoval v mem predchozim prispevku. Ale nedivim se, ze je "nevidis". Malokdo by se k takovymu pindani hlasil.

I to samo o sobe je docela "chory" pristup, aby lide psali do vlaken o pristrojich, ktere je nezajimaji, ze je nezajimaji :-D.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 11. 1. 2015 18:31

Mňa zosilňovače zaujímajú viac ako samotné reprosústavy. Preto sledujem aj túto sekciu a prispievam svojimi názormi. Môj názor som uviedol aj tu, zmier sa s ním, o nič viac nejde.

A nenapísal som, že ma to nezaujíma, ale že v tom nevidím nič zaujímavého, aby sa kvôli tomu zakladalo osobitné vlákno. tak už prestaň prekrúcať moje slová alebo sa nauč zjavne cudzí jazyk pre teba.

Ak by si si ho ale zakúpil/zapožičal a následne sem pridal svoje dojmy/merania a fotografie, bolo by to úplne o niečom inom. Ty si napísal, že to je fantázia, a ja, že v tom nevidím nič zaujímavého. Názor proti názoru, chceš sa kvôli tomuto hádať aj naďalej a zosmiešňovať sa?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanado 12. 1. 2015 12:25

Trymore píše:Ak by si si ho ale zakúpil/zapožičal a následne sem pridal svoje dojmy/merania a fotografie, bolo by to úplne o niečom inom. Ty si napísal, že to je fantázia, a ja, že v tom nevidím nič zaujímavého. Názor proti názoru, chceš sa kvôli tomuto hádať aj naďalej a zosmiešňovať sa?

Ak niečo taketo ziadas od inych, tak by si si mal v prvom rade uvedomit, ze by to malo platit aj pre teba! Vsetko ostatne, co si tu zatial vypotil su len prazdne plky bez vypovednej hodnoty mentalne obmedzeneho jedinca - hejtra. Ak ta ten koncak nezaujima, tak sa jednoducho nevyjadruj, preskoc danu temu a citaj dalej, tak ako to urobi vacsina normalnych a bodka!

Pre tych, ktori sa na zvukovy prejav nepozeraju ocami, ale v prvom rade pocuvaju usami, tak ak niekto hlada verny zvuk s vynikajucou kontrolou pasma bez nejakych prifarbovani, tak tieto koncaky SPaudio A200, A400 si môže pridat do svojho zoznamu komponentov, ktore by si mal vypocut (samozrejme pokial je na to nastaveny rozpocet). Su to vynikajuce koncaky, ktore robia v prvom rade to, co zosilnovac ma, tzn. zosilnuju. Prifarbovanie zvuku a kadejaku lubozvucnost riesia ine znacky (ako bolo uvedene v clanku). Vlastním SPaudio A200 + P1 a v plnej miere splnaju moje poziadavky na zvukovy prejav a taktiez aj stranku technickeho prevedenia. Urcite odporucam si tieto komponenty zapozicat a vytvorit si vlastný názor... ;-)
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 12. 1. 2015 13:03

Trymore
Kup si toto aby si sa opät vratil do sveta HiFi....
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 1. 2015 13:04

Takže si to shrneme:

Trymore píše:Nehľadám spory, len som podotkol, že pre mňa nie je tento koncák ničím zaujímavý

Trymore píše:... že zosilňovač disponuje až príliš pravdivým/reálnym zvukom a nemusí sadnúť každému. Osobne si to preložím ako: nehraje pekne.

Trymore píše:Nikto z vas mi nepovedal preco je ten koncak lepsi ako mnou uvedeny Vincent. Alebo ste jeho hudobny prejav vycitali z grafov??? ...alebo nedajboze z cenovky/obrazkov...

vanado píše:Vlastním SPaudio A200 + P1 a v plnej miere splnaju moje poziadavky na zvukovy prejav a taktiez aj stranku technickeho prevedenia. Urcite odporucam

armaman píše:pocul som SP A200 na poriadnych trojpasmach

ThalesX píše:Překvapí tě moc když řeknu že jsem je nejen slyšel, ale ráčil jsem prozkoumat i jak je to udělané vevnitř?

Trymore píše:Velmi vam chyba objektivny nazor a nezaujatost...
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 12. 1. 2015 13:11

vanado píše:Vlastním SPaudio A200 + P1

Tuto zostavu som mal na mysli a je to presne ta ktoru som aj osobne pocul s poriadnym trojpasmom. ;-)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 1. 2015 15:24

Technická poznámka: Poslechové testy, pokud posluchači vidí, co poslouchají, a zejména cenovku zařízení, lze jen těžko nazvat objektivními.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod krmelec 12. 1. 2015 15:43

A ty kdyz si vybiras komponenty a reprosoustavy, tak se taky nechavas slepe prekvapit? Ci jak to robis v realu, kdyz kupujes novou vec? Chci taky kupovat objektivne jako ty.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 12. 1. 2015 15:51

Presne tak Denkez, povedal si to perfektne. Bohuzial samotna cenovka je velky zvukotvorca a malokto si to dokaze priznat.
Krmelec: Denkez pisal o cisto posluchovych testoch, nie o vybere pred kupou. Pri kupe uz musi kupujuci zohladnit aj cenu a vtedy si zdravy jedinec uvedomi, ci mu velky priplatok stoji za to zlepsenie zvuku alebo ci len nekuouje nieco, cim ohuri znamych (takze v tom pripade len cenovkou)
Ozajstne porovnanie by prebehlo vtedy, keby si v slepom teste (bez znalosti toho ake komponenty sa budu pocuvat) oznacil dojmy od najlepsieho po najhorsi, a az potom by si sa dozvedel, co si pocul a comu si priradil znamky od najlepsej po najhorsiu. Som presvedceny, ze tito nasi hifi nadsenci s urazlivym slovnikom by boli viac nez prekvapeni vysledkami.

Thales: v tvojom poslednom prispevku nevidim nikde, ze by niekto okrem teba pocul a400 ci mnou uvedeneho Vincenta. A podobne modely nech sem netahaju.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 12. 1. 2015 16:34

Ako moze dakto tak zblbnut....?
A Denkez Ty si tymto padol na uroven Trymore.
Bohuzial.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 1. 2015 17:31

Trymore píše:... samotna cenovka je velky zvukotvorca ...

... toto je úžasne trefne vystihnutá jedna zo základných hifi-axióm (bez ohľadu na to, čo v tejto téme bolo a ešte asi aj bude nadrístané) :tleskani :tleskani :tleskani
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanado 12. 1. 2015 17:32

Denkez píše:Technická poznámka: Poslechové testy, pokud posluchači vidí, co poslouchají, a zejména cenovku zařízení, lze jen těžko nazvat objektivními.

Takemuto komentaru sa neda inak povedat len objektivna hlupost :tleskani

Trymore píše:Bohuzial samotna cenovka je velky zvukotvorca a malokto si to dokaze priznat. Pri kupe uz musi kupujuci zohladnit aj cenu a vtedy si zdravy jedinec uvedomi, ci mu velky priplatok stoji za to zlepsenie zvuku alebo ci len nekuouje nieco, cim ohuri znamych (takze v tom pripade len cenovkou)
Ozajstne porovnanie by prebehlo vtedy, keby si v slepom teste (bez znalosti toho ake komponenty sa budu pocuvat) oznacil dojmy od najlepsieho po najhorsi, a az potom by si sa dozvedel, co si pocul a comu si priradil znamky od najlepsej po najhorsiu. Som presvedceny, ze tito nasi hifi nadsenci s urazlivym slovnikom by boli viac nez prekvapeni vysledkami.

To, ze ty na to nemas, neznamena, ze si to nemoze kupit niekto iny. Tak isto, z toho, co je uvedene vo vlakne si nic nepocul a pritom mas plnu hubu tupych nikam neveducich dristov.
Len tak pre zaujimavost, pocuval som aj SPaudio A400, evidentne nevies citat.
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 1. 2015 17:40

Hm, takže po trapně ubohém pokusu o náckovskou rétoriku tu máme další z moudrých výroků z dílny Trymorova světa falešných dojmů... Výroků, které jsou duté jak díra v bassreflexu, protože sice něco skálopevně deklarují, ale autor jaksi nikdy neumí vysvětlit proč nebo na základě čeho k takovému výroku došel...

Trymore píše:Bohuzial samotna cenovka je velky zvukotvorca a malokto si to dokaze priznat.

Pro koho? A na základě jakých objektivních faktů a osobních zkušeností jsi došel k tomuhle závěru? Ne, neboj, ani tentokrát nečekám, že budeš schopen smysluplně odpovědět.
Vzhledem k tomu, že jediný, kdo zde hned od svého prvního příspěvku začal operovat s cenou (navíc ve zcela nesmyslném a nelogickém kontextu), jsi byl ty, je celkem zřejmé, že i zde se nám znovu projevil ten sympatický maloměstský mindráček.

Trymore píše:Denkez pisal o cisto posluchovych testoch, nie o vybere pred kupou.

A jaký je v tom rozdíl? No samozřejmě vůbec žádný. Výběr před koupí je prostě normální poslechový posouzení nějakých komponentů v nějak zvolené cenové hladině. Není žádný důvod v tom dělat rozdíl. Samozřejmě s výjimkou jediné věci: čisté porovnání zvuku nějakých komponent se dělá na retězci, jehož kvalita je řádově jinde než zvuková kvalita porovnávaných přístrojů. A poslechový test před koupí se dělá na aparátu, ve kterém bude vybíraný komponent hrát. To je jediný rozdíl.

Trymore píše:ci len nekuouje nieco, cim ohuri znamych (takze v tom pripade len cenovkou)

Zase vycházíš z předpokladu, že všichni lidé na zeměkouli uvažují jako ty. Ne každý je buran, který si nechává cenovky na přístrojích nebo každému, kdo se vyskytne u jeho aparatury, hned tlačí, kolik že za to vysolil.
Civilizovaní lidé ten tebou propagovaný show-off nemají moc v lásce.

A úplně nejvtipnější na tom celém je, že tyhle kydance padají z člověka, který sám mění komponenty rychleji než košile, přičemž platí, že to, co právě má na těch několik týdnů doma, je dle jeho "recenzí" skvěle hrající, plně vyhovující a největší spokojenost přinášející komponent.... Který jde za chvilinku z domu :-D.
A poučuje o tom, jak by se měly vybírat komponenty :-D.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 1. 2015 18:00

... prečo sa tu najviac vytáčajú/vypisujú rôzni MČČ/MSČ ... veď v podstate o nič nejde :D
rencin_openezich_600.jpg
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 12. 1. 2015 18:30

Petulda píše:A úplně nejvtipnější na tom celém je, že tyhle kydance padají z člověka, který sám mění komponenty rychleji než košile, přičemž platí, že to, co právě má na těch několik týdnů doma, je dle jeho "recenzí" skvěle hrající, plně vyhovující a největší spokojenost přinášející komponent.... Který jde za chvilinku z domu :-D.
A poučuje o tom, jak by se měly vybírat komponenty :-D.

Petulda, uz vazne pochybujem o tvojom zdravom rozume. Naposledy som ti pisal, ze najviac sa mi pacil zvuk HK 3380 spolu s Vincentom SV 227, tieto dva zosiky boli naj. A ty sem napises to co si napisal, zjavne za ucelom zpochybnenia mojho nazoru a/alebo zosmiesnenia mojej osoby.

Bud si naruseny alebo len bezcharakterny, uplne bezdovodne na mna utocis.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 1. 2015 18:49

...svou krátkou a velmi selektivní paměť si můžeš osvěžit čtením vlastních recenzí Cantusů, Rumbleho, Teufelů, Pioneera atd. :-D.

Nejen v tomhle vlákně píšeš hromady opravdu velkých OT pitomostí, které ani sám neumíš vysvětlit. Upozorňovalo tě na to už docela dost lidí. Musíš holt počítat s tím, že, cituji tvá slova "Mali by si zvyknut, ze na fore sa nebudu stretavat len s koaliciou, ale aj s opoziciou.".
A máš ode mne ten luxus, že nepíšu jen hloupě to a to je tak a tak, jak to dělají lidé, kteří nerozumí tomu, o čem píší, ale vždy také napíšu PROČ to tak je.
Měl bys to občas zkusit taky, dramaticky poklesne počet tvých příspěvků a to, co budeš pak psát, bude možná už konečně dávat nějaký smysl.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod poprdaj 12. 1. 2015 19:30

Koncák za 100 litrov a parametre udávané jak od čínancov :D Pôsobí to veľmi dôveryhodne :D
Hoši nič v zlom, ale o tomto by bolo lepšie diskutovať na iných fórach :-P
poprdaj
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 1. 2015 19:36

poprdaj píše:parametre udávané jak od čínancov

Promiň mi otázku, od jakých konkrétních Číňanů (výrobce, model)? Díky.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod poprdaj 12. 1. 2015 19:45

:D Petulda, to je moc, sa tu beriete nejako moc vážne. Od čínancov = šmejd, podradné...slangovo, hovorovo. Výkon udávaný pri 1kHz tu odsudzoval nejeden človek, tak preto ta narážka. A nebudem hľadať konkrétneho človeka :D
poprdaj
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 1. 2015 20:00

Denkez píše:Technická poznámka: Poslechové testy, pokud posluchači vidí, co poslouchají, a zejména cenovku zařízení, lze jen těžko nazvat objektivními.

Záleží jak se na to díváš. Do značné míry je to věc subjektivní, protože je ovlivněna člověkem samým a nejedná se o metodu konečně porovnatelnou jako měření. Na druhou stranu to má k objektivitě stále blíže než když to někdo neslyšel vůbec a nemá ani tuchu co uvnitř je aby mohl alespoň předpokládat.

Co se mě týče slyšel jsem aparáty i řádově dražší a neměl jsem problém to vyhodnotit ve smyslu že by mi zvukově více seděl nějaký jiný (konkrétní) aparát s nižší cenovkou. Cena pro mě v tomhle fakt nehraje roli. Máš ale pravdu v tom že u mnoha lidí psychoakustika funguje více než výborně.

Trymore píše:Thales: v tvojom poslednom prispevku nevidim nikde, ze by niekto okrem teba pocul a400 ci mnou uvedeneho Vincenta. A podobne modely nech sem netahaju.

A200 a A400 nejsou nijak dramaticky odlišné stroje. Nevyužívají odlišnou topologii, nejsou zásadně jinak kompenzované. Liší se pouze výkonem. Rozdíl v ostatních vlastnostech je zanedbatelný a plynoucí jen z přizpůsobení výkonu než že by byl úmyslně nebo vynuceně jiný. Pokud tedy někdo slyšel A200 a vyhodnotil jí kladně (na což ten stroj prostě má) tak s A400 nemůže být hodnocení o nic horší, ba naopak. Budeme-li tedy hodnotit zvukovou kvalitu a ne dosažitelný výkon mohu jí klidně zařadit do srovnání protože i výkon tohoto slabšího modelu je dostatečně velký na to aby nebyl zásadním limitem v kvalitě zvuku jako kdybychom se o něco podobného pokusili u masově spotřební plečky s reálným výkonem třeba 2x 60W a porovnávali to s lepší spotřebkou s reálným výkonem třeba 120W kde ten zvude mnohem více odlišný.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 1. 2015 20:07

poprdaj:
No, kdyby ses podíval na všechny uváděné parametry z odkazu v prvním příspěvku vlákna, viděl bys tam (mimo mnoho jiných) i tenhle údaj:

Harmonické zkreslení:
<0,001 % (1 – 20 kHz, 1 W – 350W, 4 Ohm)
<0,001 % (1 – 20 kHz,1 W – 200W, 8 Ohm)

Jinak výrobců, kteří by uváděli takhle podrobné techn. parametry doplněné grafy měření, je jako šafránu.

Opravdu mě nenapadá, co je na tom nedůvěryhodného. Možná nám to někdo velmi vtipně vysvětlí....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod poprdaj 12. 1. 2015 20:36

Petulda: všimol som si aj tieto údaje, kde je fr.rozsah 1 až 20 kHz, lenže ono je dosť informácii aj pod tou frekvenciou 1 Khz. Alebo žeby len zle označili rozsah ? Žeby tam malo byť 1Hz až 20kHz ? Žeby sa len pomýlili ? Možno sa pomýlili aj v iných parametroch. Hmmm. Neviem. :D
poprdaj
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 1. 2015 20:38

To je jednoduché - není na tom napsaná žádná "správná" značka a navíc je to český výrobek. Vsaď se že kdyby někdo napsal že to bylo vyrobené v USA, Japonsku nebo alespoň Německu tak by to hned hrálo lépe.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanado 12. 1. 2015 20:45

poprdaj píše:Petulda: všimol som si aj tieto údaje, kde je fr.rozsah 1 až 20 kHz, lenže ono je dosť informácii aj pod tou frekvenciou 1 Khz. Alebo žeby len zle označili rozsah ? Žeby tam malo byť 1Hz až 20kHz ? Žeby sa len pomýlili ? Možno sa pomýlili aj v iných parametroch. Hmmm. Neviem. :D

To robis zo seba schvalne blbca, alebo nim naozaj si ? :tleskani
Naposledy upravil vanado dne 12. 1. 2015 21:21, celkově upraveno 1
vanado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 12. 1. 2015 20:46

"... samotna cenovka je velky zvukotvorca ..." Tak to sice zní, jako velice moudrá a pravdivá myšlenka, ale ten, kdo není vyloženě hluchej a již něco slyšel ví, že to tak není. Ba právě naopak. Myslím, že když si jde člověk poslechnout nějakou již hodně drahou sestavu, řekněmě high-end, tak má velká očekávání, která nemusí být naplněna ... A naopak levnější slušné stereo ho může mile překvapit (tím nemyslím základní a nejlevnější ...). Jen tak namátkou si dobře vzpomínám na poslech referenčního britského high-endu. Nebudu jmenovat značky, ale sestava za 3,5 mega a s kámošem jsme byly jak opařený, protože za ty prachy nám to připadalo dost "obyčejný" ... Cena necena, snad každý má uši a zdravý úsudek ... A toho, kdo poslouchá dle cenovky, nebo dle ní hodnotí určitý komponent, který ani v životě neslyšel, je mi upřímně líto. Na druhou stranu, kvalita není zadarmo a musí se zaplatit. A s tím, že cena neroste úměrně s kvalitou se musí každý popasovat sám. Někdy se však zatraceně vyplatí, připlatit si trošku více za nad "standard".
Hoffi 75
Mírně pokročilý