Co k Bowers & Wilkins DM-4

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hustokozlik 5. 5. 2015 16:06

Zdravím,

mám trochu komplexní a obsáhlý dotaz. Vše se točí okolo těchto repro http://www.ebayphotogallery.com/zdjecia ... 688/1#zdj3
jsem mladý a nezkušený a v pojmech se zorientovávám, každopádně mám velký zájem je rozběhat... a problém je samozřejmě jak to udělat

Zaprvé, mohl by mi prosím někdo v krátkosti srovnat hlavní rozdíl mezi zesilovačem a receiverem? Chápu, že zesilovač prostě zesílí s nějakou kvalitou signál, ale nechápu v čem se pak liší staré receivery, které se dle popisů tváří jakože mají výstupy impendance úplně stejný.. vim, že ty novější už digitálně převádí zvuk (aspoň co sem pochopil, asi "dočišťují" že?)

dále repro mají tento výstup http://www.ebayphotogallery.com/zdjecia ... 88/8#zdj10
je to nějaká ta din koncovka? nebo co bych měl hledat/shánět na kabel pro jejich zappjení krom plusu a minusu tam je uprostřed ještě pro mě neidentifikovatelná zdířka)

a nakonec, chci k nim sehnat nějaký starší úctyhodný zesík (páč receiver asi nemá cenu když stereo že? ikdyž ty staré sou všechny jen stereo, tudíž souvislot s prvním dotazem a můj bordel co je vlastně k čemu)
nemusí tedy mít ani tak extrémní výkon, ale aby si komponenty aspoň jakž takž stačily navzájem a v rozhodně nižším finančním rámci (koukal jsem, že na aukru občas projel nějaký zesík za 1000-2000, který se tvářil jako docela kvalita)
prosím vaše doporučení, názory, rady

děkuji mockrát! a pěkný den
hustokozlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod philcol 6. 5. 2015 10:19

Odpovím pouze na tu první otázku. Receiver je v podstatě zesilovač s tunerem (tedy rádiem). Dnes k tomu přibyly ještě další funkce, takže ty nejvíce vybavené umí streamovat hudbu ze sítě, mají DAC (= digitálně analogový převodník), takže se do nich dá poslat hudba z počítače atd. Zvuk obvykle nedočišťují, spíš naopak, pokud jeDAC nekvalitně navržený.
Jinak co se týče konkrétních výrobků, to nechám na jiných - zkušenějších.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio EX1
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 5. 2015 10:45

mě by se k takovým reprosoustavám líbil třeba tento Luxman:
http://audio-database.com/LUXMANALPINE-LUXMAN/amp/l-530-e.html
:-)
Jeden můj kamarád kdysi měl (možná stále má) takový zesilovač ode mě a hodně podobné B&W reprosoustavy. A hrálo to parádně!
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 6. 5. 2015 12:09

Tip je topěkný, jen nezapomeň tazateli říci, že tento kousek ve slušném stavu ho přijde dost přes cca 20 000,- v našich vodách dokonce nadsazených http://elektro.bazos.cz/inzerat/4597010 ... -L-530.php což je k ceně těch BéWé a hlavně ceně jaké "loví" na aukru dost mimo :potichu. Já bych se poohlédl po nějakém NADu, slyšel jsem starší BéWé uzavřenky DM2000 s NADem a hrálo to hooodně dobře, ale možná to byl větší díl těch beden :).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pabob82 6. 5. 2015 21:30

Co Creek 5350se?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... k-53050se/
Jestli je v pohode, je to slusna cena. Znalejsi at me pripadne opravi.
CA DacMagic 100 - NAD C370 - Sonus Faber Concertino 1st gen
pabob82
Junior

Odeslat příspěvekod sands1 11. 5. 2015 17:35

hustokozlik píše:páč receiver asi nemá cenu když stereo že?

Naopak, preco by receiver nemal cenu, ked za svoje peniaze dostanes navyse aj dalsie funkcie ktore mozes mozno v buducnosti vyuzit.
sands1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 5. 2015 15:04

receiver = rádio navíc :)
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 12. 5. 2015 19:56

Ano existuje pár receiverů, které se mi líbí a k daným reprosoustavám by se hodily. Zpravidla jsou tak 25-40 roků staré a umí hrát :-)
například
http://audio-database.com/PIONEER-EXCLU ... 818-e.html
:-)

Rozhodně nejsem příznivce těch dnešních "švýcaráků" do kvalitní stereo audio sestavy.
Ono totiž zvuková kvalita a množství "funkcí" nejde moc dohromady (že? :-) )
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 31. 5. 2015 03:49

Nemozem suhlasit. To ze ty nie si ich priaznivcom je tvoja vec, to ze odporucas 40 rokov stare AV receivery je tiez tvoja vec (mimochodom to si myslel vazne? :-)) ). Taketo vyroky a odporucania tazko nejako komentovat :) AV receiver aj na stereo je urcite vyborna volba.
sands1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod philcol 31. 5. 2015 05:35

sandsi proboha už to nehul... jaké 40 roků staré AV receivery? V té době žádné žádné nebyly, byly pouze stereo receivery, tedy zesilovač + rádio. O žádných AVR v tomto vláknu nebyla vůbec řeč, teda do té doby, než jsi do něj vstoupil.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio EX1
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Junior

Odeslat příspěvekod sands1 31. 5. 2015 07:15

Prave o tom pisem, ci to myslel vazne, skus si to PORIADNE precitat. Inak ak sa da, do svojich detinskych OT reakcii sa snaz nezahrnat aj mna.

hustokozlik: Opakujem, ja ti radim skus sa pozriet aj po AV receiveroch pre stereo, ak tu radu prijmes, dobre ak nie, nic sa nedeje. To len par ludi ma zda sa s tym velky problem, a radsej ti tu odporucaju stroje stare 30 ci 40 rokov. Rad by som tiez videl vysvetlenie, testy ci schemy zapojenia modernych kvalitnych AV receiverov od nasho philcola kde je vraj ako pise DAC nekvalitně navržený :tleskani
sands1
Poslední varování