Yamaha RX-V350 vypíná / shuts off

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jadde 19. 5. 2015 14:05

Zdravím,

tento problém jsem četl i u jiných modelových řad reciverů Yamaha, ale žádné rozumné, či funkční řešení.

PROBLÉM: Reciver se začal po spuštění sám vypínat a to cca do 2-3 vteřin. Nebylo možné jej udržet zapnutý.

TROUBLESHOOT 1: vytáhnutí z el. sítě na jakoukoli dobu nepomáhá
TROUBLESHOOT 2: odpojení všech reproduktorů pro eliminaci problému zkratujících repro/kabelů nepomáhá
TROUBLESHOOT 3: po předání do (neautorizovaného) servisu, kde došlo k výměně několika kondenzárotů a vypnutí, či obejití přepěťové ochrany se dařilo reciver zapnout tak na jeden ze tří pokusů, nicméně však nefungoval (= při volbě FM a hlasitosti téměř na nule, řval jakoby úplně naplno a nic nechytal, poté se po chvíli stejně vypnul)

Smutné je, že zjištění závady samo o sobě + zásah servisu je placený, ale dle příspěvků na fórech se tento problém vrací po několika týdnech, či měsících...
Nejrozumnějším řešením vidím nákup nového reciveru, ale je mi líto vyhazovat současný, který pravděpodobně nefunguje kvůli banalitě.

Někdo nějáké podobné zkušenosti, či řešení?
Díky jadde (raypet[zavináč]seznam)
jadde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poldi92585 18. 6. 2015 20:20

ak by bol nový tak by si ho mohol reklamovať a ak nie je už nový a aj tak ti blbne tak buď to zobereš nejakému odborníkovy na HI-FI alebo kúpiš nový :) ale s takýmto problémom som sa stretol pri mojej starej hi-fi veze ktora to robyla a problém bol v relátku ktoré mi blblo
poldi92585
Junior